2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

A német Michael Greis nyerte a 20 kilométeres biatlont

Egy lövőhibával, 16 másodperces előnnyel a német Greis nyerte a 20 kilométeres sílövészetet. A címvédő norvég Ole Björndalen két lövőhibát vétett és a második helyen végzett.

Nem sikerült Ole Björndalennek megvédenie olimpiai bajnoki címét a sílövészet 20 kilométeres számában. A norvég biatlonista 16 másodperces hátánnyal, egyel több lövőhibával szorult a német Michael Greis mögé. A harmadik helyen a norvég Halvard Hannevold végzett 1:08.9 másodperces hátránnyal.

A versenyben a negyedik az orosz Sergej Csepikov, ötödik a szlovák Marek Matiasko, hatodik a francia Julien Robert lett. Utóbbi volt az egyetlen a mezőny első feléből, aki hibátlanul lőtt.

A verseny egyik esélyesének számító francia Raphael Poirée 2:58.1-es hátránnyal és 3 lövőhibával csak a 20. helyen végzett.

A magyar Tagscherer Imre a 78. helyen végzett +10:48.1  hátránnyal, 7 lövőhibával.

Ma este fellobban a láng Torinóban

Tizenkilenc magyar versenyző hat sportágban vesz részt a ma a nyitóünnepséggel kezdődő XX., torinói… Tovább olvasom