2017. 04. 28. péntek - Valéria 7°C | 10°C Még több cikk.

A nápolyi Ciro Muro lehet az FC Sopron új edzője

Az újpestieknek álom-, a Sopronnak rémálomszerűen indult a meccs. A vendégek zavarodottan futballoztak, az pedig Újpest látva ellenfele gyengeségét, azonnal letámadta – teljes sikerrel.
Újpest - FC Sopron 4-0 (4-0)
Budapest, Szusza-stadion, Soproni Liga-mérkőzés, 2500 néző. V.: Kassai (Erős, Kelemen).

Újpest: Balajcza, Vermes, Korcsmár, Böjte, Sadjo, Sándor,
Habi, Radulovic, Tisza, Foxi, Dourandi
Cserék: Dourandi h. Kovács Z. (64.), Radulovic h. Li Do Kvon (64.), Sándor h. Theobald (67.)
Vezetőedző: Urbányi István

FC Sopron: Varga Z. 2,5, Reinhardt 2, Sifter 1,5, Fehér Z. 2, Károlyi 1,5, Dancs 2, Pintér 2, Györök 1,5, Zana 2, Sira 2, Aquino 1,5
Cserék: Károlyi h. Giura 2 (46.), Dancs h. Dlusztus (66.), Sira h. Birtalan (71.)
Edző: Végh Tibor

Gsz.: Tisza (4., 23.), Dourandi (9.), Foxi (42.)
Sárga lap: Aquino (14.), Sira (16.), Pintér (74.)

90 perc krónikája

3. p: Foxi szerzett labdát a soproni térfél közepén, egyből a középen kilépő Tiszához emelt, aki tizenkét méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0.
8. p: Vermes futotta le a jobb oldalon Károlyit, az alapvonal közeléből középre lőtte a labdát és az érkező Dourandi nyolc méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–0.
15. p: Radulovic jobb oldali szöglete után Dourandi fejelte 6 méterről a bal kapufára a labdát.
23. p: Tisza a felezővonaltól Foxival együtt vezethette rá a labdát Vargára. Tisza úgy döntött: maga oldja meg a helyzetet és 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 3–0.
41. p: Tisza ívelte át lágyan a labdát a jobbösszekötő helyéről, a soproni térfél közepéről a túloldalon robogó Foxi elé, aki tizenkét méterről ballal, kapásból a bal alsó sarokba lőtt. 4–0.
90. p: Tisza végzett el szabadrúgást 22 méterről, s jobblábas lövése után a jobb kapufáról pattant a labda a mezőnybe.

Az első tíz percben ritkán tudták kétszer egymáshoz passzolni a labdát a Sopron játékosai, a párharcokat pedig minden különösebb megerőltetés, no és kivétel nélkül a hazaiak nyerték. Mind mozgásban, mind gondolkodásban, a szituációkra való reagálásban egy nagyságrenddel gyorsabbak voltak az Újpest labdarúgói. Az első huszonöt perc hű tükre volt a soproni klubnál a héten uralkodó kaotikus állapotoknak.

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, szinte percenként dolgozta ki helyzeteit. Az utolsó negyedórára kiegyenlítettebb lett a játék, a félidő hajrájában újabb gólt lőtt az Újpest.

Az Újpest az első félidőben gyakorlatilag „felnégyelte" a szétesően futballozó soproni csapatot, a folytatásban a különbség már nem változott.

Urbányi István: – Az első félidő megmutatta a csapat azon értékeit, amelyek révén eredményes és sikeres lehet. Tizenegy ember egy irányban, egy célért gondolkodott és tett. Ha azonban igazán sikeresek szeretnénk lenni, a helyzetkihasználásunknak legalább ötvenszázalékosnak kell lennie, ettől ma is elmaradtunk.

Végh Tibor: – Az előzményekről nem, inkább csak magáról a mérkőzésről beszélnék. Nagyon rosszul kezdtünk, hamar eldőlt a mérkőzés az első percekben kapott gólok után. Ezt követően már csak az volt a kérdés, talpra tudunk-e állni. Az első félidőben ez sem sikerült, hiszen újabb gólokat kaptunk. Szünet után már volt tartása a csapatnak, bár ekkor az ellenfél is visszavett a tempóból.

Volt már „jobb bőrben" Antonio Righi, az FC Sopron elnöke és Salvatore Trunfio szakmai igazgató. A Szusza Ferenc Stadionban lejátszott összecsapás után – némi túlzással – arcukra volt írva az eredmény,  csapatuk súlyos veresége.

– Mi a véleményük a látottakról?

– Meg kell mondjam, ennél valamivel nagyobb ellenállásra számítottunk a fiúktól – fejtegette Righi. – Úgy látszik, a hét közben történtek egyébként érthető módon megzavarták a felkészülésüket, hátrányosan befolyásolta a teljesítményüket. Ezen túlmenően a teljes igazsághoz az is hozzátartozik, nyolc sérült és egy eltiltott játékost nélkülözött a csapat.

– Végezetül amire a legtöbben kíváncsiak: mikor nevezik ki s nevezik meg a csapat új szakvezetőjét?

– Hétfőn – fejezte be a beszélgetést Righi.

A Kisalföld információja szerint a nápolyi Ciro Muro (43) lehet a soproni csapat edzője. Muro ismert játékos volt Olaszországban a nyolcvanas, kilencvenes években. Minden idők legjobb SSC Napolijában szerepelt, amely Diego Maradona vezérletével kétszer nyert meg az olasz bajnokságot. A középpályásnak a Napolin kívül ismertebb klubja volt a Lazio és a Pisa.

Papp Győző, Páder Vilmos, Botár László

Elhunyt Zsivótzky: újabb nagy egyéniség távozott

Életének 71. évében, súlyos betegség után elhunyt Zsivótzky Gyula olimpiai bajnok kalapácsvető, a… Tovább olvasom