Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 07. 24. csütörtök - Kinga, Kincső

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Sport - labdarúgás, kézilabda, kosárlabda > A Nagy visszatérés: Magyarország-Norvégia 27-21 (videóval)

A Nagy visszatérés: Magyarország-Norvégia 27-21 (videóval)

Kiváló hajrával, a meccset végig uralva, Nagy László és Császár Gábor góljaival valamint a két kapus, Fazekas Nándor és Mikler Roland nagyszerű védéseivel hat gólos előnyt szerzett a magyar férfi kézilabdaválogatott a világbajnoki selejtező első mérkőzésén Veszprémben.

Garai Szakács László - 2012.06.10. 14:27
Megosztás: Facebook Twitter E-mail
Nézze meg a meccs összefoglalóját!

Magyarország-Norvégia 27-21 (12-10)
Férfi kézilabda világbajnoki selejtező, első mérkőzés. Veszprém Aréna, 5000 néző, vezette: Geipel, Helbig (németek).

Magyarország: Fazekas - Gulyás 3, Nagy L. 6, Zubai 1, Laluska, Perez 1, Iváncsik. Csere: Mikler (kapus), Császár 6/2, Such 1, Putics, Mocsai T. 1, Lékai 2, Harsányi 4/2, Vadkerti 1. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Norvégia gólszerzői: Tvedten 6/3, Kjelling 5, Myrhol 3, Samdahl 2, Björnsen 2, Mamelund 2, Rambo 1

Hétméteresek: 6/4, illetve 3/3.

Kiállítások: 2, illetve 8 perc.

Harsányi áll oda, bepattintja! 27-21-re győzött a magyar válogatott!

60. perc:
Kjelling lövését védi Mikler! Miénk az utolsó támadás. Vadkerti időn túli hetest harcol ki!

59. perc: Lékai betörésből prímán vetődik be a hatosra, 26-21.

58. perc:
Kjelling átlövésből megint betalál, 25-21. Magyar időkérés.

57. perc: A Mikler-Tvedten párbajt megint a magyar 16-os nyerte, Vadkerti eldugja a labdát.

A Nagy visszatérés: Magyarország-Norvégia 27-21. Fotó: MTI/Kovács Anikó (galéria)

56. perc: Mikler is beheggesztette a magyar kaput! A kipattanó sajnos a norvégoké. Mikler, Mikler, Mikler! Megint kivédi Tvedten szemét! Nagy László büntet, 25-20.

55. perc: Mikler zsenije után Vadkerti passzol Zubaihoz, aki nem hibázza el a ziccert, 24-20.

54. perc: Harsányi
higgadtan, biztos kézzel, 23-20.

53. perc:
Mikler zseniális védése után Vadkerti aláz, 22-19. Majd sajnos megsérül. Norvég hetes, Tvedten bevarrja, 22-20.

52. perc: Császár lerohanásból lő fontos gólt, 21-19. Norvégia időt kér.

51. perc: Megint csak egy gól a különbség, 20-19.

50. perc:
Mikler megint véd, Lékai irányít, Vadkerti is a pályán.

49. perc: Mamelund újra betalál, 19-18. Valahogy fel kellene újra pörögni... Nagy László tesz érte, 20-18.

48. perc: Tvedten valahogy bepréseli Mikler fölött. Nem volt szerencséje a szegedi kapusnak, 19-17.

47. perc: Lékai
is beköszön végre, 19-16.

46. perc:
Mikler másodjára már nem tud védeni, 18-16.

45. perc: Mikler első védése megvan!

A Nagy visszatérés: Magyarország-Norvégia 27-21. Fotó: MTI/Kovács Anikó

44. perc: Perez első gólját lövi a mérkőzésen, 18-15.

43. perc:
Császár lövését védte a norvég kapus. Mamelund lő nagy gólt, 17-15.

42. perc: Myrhol indításával szépít Norvégia, 17-14.

40. perc: Fazekas védi Kjelling lövését, az ellentámadásnál Kjelling tartóztatja fel Perezt.

39. perc: Egy percig támadott a norvég válogatott emberhátrányban. A passzív játék után Gulyást indítjuk, 17-13.

38. perc:
Tvedten ül le két percre.

37. perc: Fazekas újra fantasztikus, négy gólért támadunk, de Perez elrontja. Fazekas megint véd!

36. perc: Császár tör be, 16-13, ez a legnagyobb eddig különbség.

35. perc: Vadkerti és Gulyás robog egy indítás után, a veszprémi szélső nem hibázik, 15-13.

34. perc:
Fazekas véd, szerencsére átmentette a fomáját, de rosszul indít, az újabb norvég támadásnál már nincs ellenszer, 14-13.

33. perc: Harsányi
teszi be a kiharcolt hetest, újra vezetünk, 13-12. Norvég labdaeladás után Nagy László robog, a kapus kezével együtt lövi a labdát a kapuba, 14-12.

32. perc:
Myrhol szépít, 12-11. Nagy László első lövése rossz a második félidőben, Kjelling egyenílt, 12-12.

31. perc:
A magyar válogatott kezdte a második félidőt. Perez keresztbefutás után csúnyán fölé lőtt.

Nehezen lendült bele a magyar válogatott, de Fazekas vezérletével hamar utolértük a vendégeket. a félidő eleján Császár volt a vezér, akitől Nagy László vette át a marsallbotot. Ezután cserékkel próbált frissíteni Mocsai Lajos. A szünetig kitartott az előny, reméljük, tovább hízhat a második játékrészben.

30. perc: Norvég belemenés után miénk az utolsó támadás a félidőben: Laluska teszi a szélre Iváncsiknak, de a veszprémi szélső a kapufára dobja...

29. perc: Fazekasnak nincs szerencséje: bepattan róla a labda, 11-10. Az ellentámadásnál Császár újra betalál, 12-10.

28. perc:
Újra közelebb jönn Norvégia, 10-9, de Harsányi visszaállítja a kétgólos különbséget, 11-9.

27. perc:
Szigorú, de szabályos a magyar fal, Harsányit indítják, de nem dobja be kiszorított helyzetből.

26. perc: Zubai emberrel a hátán robog végig a pályán, hetest harcol ki. Császár megint a vonal mögött, első rossz büntetője... Norvégia időt kér.

25. perc: Mocsai is betalál, 10-8. A támadás előtt Myrtholt ültették le két percre a bírók

24. perc: Császár lő kapu mellé, kísérlete a blokkon változtatott irányt.

23. perc: Mocsai Tamás lövését blokkolják. Tvedten kihasználja, 9-8.

22. perc: Zubaitól küldik le két percre a játékvezetők. Először vagyunk emberhátrányban a meccsen. Tvedten Fazekas kapuja fölé lő.

21. perc: Lékaitól vették el a labdát a bírók. Mamelund pattint csúnyán fölé.

20. perc: Mocsai Lajos időt kért: a kapitány frissítette a belső hármast, Lékai Máté, Putics Barna és Mocsai Tamás támad most.

19. perc: Mamelund lövését is védi Fazekas, a hetedik tiszta védése volt!

17. perc: Such is LEROHANÁSBÓL lő gólt, gyorsan válaszolnak rá 9-7.

16. perc:
Lerohanás után Zubai dob ziccert, 8-6. Ehhez az is kellett, hogy Fazekas megint védje Rambo kísérletét.

15. perc: Császárra fújnak támadószabálytalanságot. Fazekas, véd, az ellentámadásból Gulyás Nagy passzát dobja be, 7-6.

14. perc:
Érvénytelen norvég gól után Perez eladta a lasztit, a ziccert nem rontják el a norvégok, 6-6.

13. perc: Császár lépéshibája után Fazekas megint véd! Nagy László 12 méterről emelkedik, és a helyére teszi a Selectet, 6-5.

12. perc: Újabb norvág hetes, Tvedten megint bedobja, 5-5.

11. perc:
Nagy tör be a jobb oldalon egy indulócsel után, és a bal felsőbe zúdít, 3-0-s magyar rohammal lesz 5-4.

10. perc:
Fazekas lehúzta a rolót, hála Istennek!

9. perc: Nagy László is betalál, harmadjára már nem tud védeni a norvég kapus, 4-4.

8. perc:
Fazekas megint zseni a kapuban, a Nagyot tépik az ellentámadásnál, de nem kapunk kiállítást.

7. perc: Császár tör be a bal oldalon, hetest harcol ki, odaáll a vonalra is és most a bal felsőbe zúdítja, 3-4.

6. perc: Fazekas könnyedén védett ismét, az ellentámadásnál nem tudunk gyorsan indulni. Zubainak próbáljuk meg bejátszani, sikertelenül, Kjelling az ellentámadásnál betalál, 2-4.

5. perc: Lars Erik góljával újra két gólos a norvég előny, 1-3. Császár akcióból is eredményes, szerencsére, 2-3.

4. perc:
Császár ad gólpasszt Nagynak, de véd a norvég kapus. A kipattanó a miénk, Kennethet lezavarják, büntetőt is kapunk. Császár egy lövőcsel után beteszi, 1-2.

3. perc: Rambo akcióból beveszi Fazekas kapuját, 0-2.

3. perc:
Nagy Lászlóé az első magyar lövés, a bal alsó sarokra tartó kísérletét védi a norvég kapus.

2. perc: Hetesből szereznek vezetést a norvégok, Tvedten pattint a Fazekas alatt a kapuba, 0-1.

1. perc: A norvégek kezdték a mérkőzést. Hatosfallal védekezünk. Fazekas első védése megvan. Rambo lövését is fogja Fazék.

Korábban írtuk:
A 2000-es vb-selejtezőjében a magyarok Szegeden 20-19-re nyertek, Altában 24-22-re kikaptak, így egy gól döntött a norvégok javára. A 2004-es vb előtt Sandefjordban 27-24-re nyertek a norvégok, a magyarok Miskolcon csak 30-29-re győztek, és kétgólos különbséggel az ellenfél jutott tovább. Éppen emiatt mondta Mocsai Lajos szövetségi kapitány, hogy a vb-9., Eb-13. Norvégia a lehető legerősebb a lehetséges ellenfelek közül.

- Ők, velünk szemben, nem jutottak ki az olimpiára, nekik ez az egyetlen esélyük, hogy a nemzetközi vérkeringésben maradjanak. Azonban mi is ott akarunk lenni a jövő évi vb-n, és az olimpiai utáni időszakra vonatkozó jövő a tét - fogalmazott.

Mocsai hozzátette: Nagy László visszatérésével bővült a támadási és a védekezési variációk száma, ám Krivokapics tüdőembóliája miatt minden kerettagnak rosszabb lett a hangulata.

- A norvégok nagyon veszélyesek, képesek komoly csapatjátékra, ráadásul náluk lesz a visszavágó, és Oslóba ünneplést szerveznek. Az a feladatunk, hogy a két meccs alapján ne tudjanak örülni - fogalmazott a szövetségi kapitány.

A vb-hetedik, Eb-nyolcadik magyarok Veszprémben még soha sem játszottak a norvégokkal, míg Oslóban 1978-ban és 1993-ban csapott össze a két csapat, előbb 20-17-re, majd 24-16-ra nyertek a magyarok. A két együttes utolsó mérkőzését a 2011-es svédországi vb-n játszotta, január 15-én, Norrköpingben a Mocsai-csapat 26-23-ra győzött.

A Veszprém Arénában válogatott meccsen még nem kaptak ki a magyarok, a város másik csarnokában utoljára 1999. szeptember 19-én veszített a válogatott, a szlovénoktól Eb-selejtezőn 27-23-ra.

A norvégok ellen pozitív a mérleg (24 mérkőzés, 17 győzelem, 1 döntetlen, 6 vereség, 573 lőtt és 520 kapott gól), ám az utóbbi két alkalommal, amikor a vb-re kijutás volt a tét, ők voltak a jobbak.

12 következő >> végére >>> 18 hozzászólás
Moderálásra küldöm 18. kleopatra 2012.06.13. 10:58

Mostantól teljes félelemben élünk!:)

Moderálásra küldöm 17. BudaiKr 2012.06.12. 21:35

16. tatiana 2012.06.12. 18:33

tudnák oant tenni amitöl nem röhögnél...

Moderálásra küldöm 16. tatiana 2012.06.12. 18:33

Budaikristzi! A helyesírásod nem javult ,sőt ! Jókat lehet röhögni rajtad!!!!!

12. kleopatra 2012.06.11. 17:16

akkor van még egy javaslatom, anak is eleget teszel?

Moderálásra küldöm 12. kleopatra 2012.06.11. 17:16

11-nek! Rendben! Megfogadom a tanácsod, de Te is az enyémet! Ált. isk. 2 osztály magyar helyesirás!

Moderálásra küldöm 11. BudaiKr 2012.06.11. 16:57

7. kleopatra 2012.06.10. 21:10

egy szánalmas majom vagy a véleményeddel inkáb megse szolaltál volna.
csak máshülyeségeit hajtogatod inkáb gondolkozz cicca!

Moderálásra küldöm 10. tompi 2012.06.11. 14:01