2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 14°C | 27°C Még több cikk.

A Milan és a Roma is döntetlent játszott

Nagy riválisához, az AC Milanhoz hasonlóan a Juventus is csak döntetlenre volt képes az olasz labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában.
A Juventus a Fiorentinával játszott döntetlent
A BL-negyeddöntős torinói alakulat fordulatos mérkőzésen, háromszor is egyenlítve szerzett pontot az alsóházhoz tartozó Fiorentina otthonában.

Az éllovas AC Milan nagy meglepetésre hazai pályán csupán döntetlent ért el a kiesés ellen küzdő Brescia ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában.

A milánói piros-feketék BL-negyeddöntős ellenfele, a városi rivális Internazionale ugyanakkor idegenben megszerezte a három pontot.

II. János Pál pápa múlt szombati halála miatt az elmúlt hétvégén egyetlen sporteseményt sem rendeztek meg Olaszországban, a futballbajnokság akkor elhalasztott fordulójának mérkőzéseit ezen a hétvégén rendezik meg.

Meglepetésre csak 1-1 pontot gyűjtött vasárnap az olasz labdarúgó-bajnokságban a BL-selejtezőt érő 4. helyért harcoló Udinese és Sampdoria.

Az udineiek ráadásul még a döntetlenért is alaposan megküzdöttek, hazai pályán 0-2-ről, s 2-3-ról játszottak 3-3-at az amúgy jó ideje gyengélkedő AS Romával. A Sampdoria a Cagliari vendégeként végzett gól nélküli döntetlenre.

Serie A, 30. forduló:

Atalanta-Chievo 3-0 (2-0)
g: Marcolini (6., 11-esből), Makinwa (15.), Montolivo (54.)

Cagliari-Sampdoria 0-0

SS Lazio-Livorno 3-1 (2-0)
g: Muzzi (16.), Cesar (45., 11-esből), Rocchi (55.), illetve Protti (61., 11-esből)

Lecce-Siena 2-2 (1-1)
g: Konan (10.), Paci (55.), illetve Maccarone (18.), Taddei (81.)

Palermo-Messina 2-1 (0-0)
g: Zaccardo (52.), Toni (76.), illetve Zampagna (69.)
kiállítva: Aronica (35., Messina)

Reggina-AC Parma 1-3 (0-1)
g: Mozart (53., 11-esből), illetve Morfeo (23., 49.), Simplicio (62.)
kiállítva: Bresciano (65., AC Parma)

Udinese-AS Roma 3-3 (2-3)
g: Di Natale (27.), Pinzi (33.), Di Michele (75.), illetve Chivu (14.), Montella (23.), Mancini (44.)

Fiorentina-Juventus 3-3 (2-1)
g: Pazzini (14.), Chiellini (37.), Dainelli (75.), illetve Del Piero (22.), Ibrahimovic (59., 82.)

15 gólos: Adriano (Internazionale)
14 gólos: Esposito (Cagliari), Toni (Palermo), Sevcsenko (AC Milan) 12 gólos: Totti (AS Roma), Ibrahimovic (Juventus), Di Michele (Udinese), C. Lucarelli (Livorno), Bozsinov (Fiorentina), Del Piero (Juventus)