2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 21°C Még több cikk.

A meglepetések futama Monte-Carlóban

A Monacói Nagydíj idén sem hazudtolta meg magát. A meglepetések egész sorát nyújtó futamon az idén csak győzelmeket ismerő Michael Schumacher kiesett, Trulli lett a győztes, a magyar Baumgartner pedig pontközelben végzett.
Monte-Carlo utcáin az első rajtkockából induló Jarno Trulli nyerte az 55. Forma–1-es világ bajnokság hatodi
k futamának számító Monacói Nagydíjat, aki így pályafutása 119. viadalán első futamgyőzelmének örülhetett. Második Jenson Button, harmadik pedig Rubens Barrichello lett. Az idei öt futam legjobbja, a hatszoros világbajnok Michael Schumacher a 45. körben kiesett. Baumgartner Zsolt F–1-es karrierje legjobbjaként a 9. helyen ért célba. Mindez úgy vált lehetségessé, hogy a megismételt rajt után az első helyét tartó olasz Trulli (Renault) mögött elképesztő dolgok történtek.

A japán Szato Takuma (BAR-Honda) olyan elképesztő módon robbant ki, hogy a hetedikről a negyedik helyre száguldott. Nem is bírta sokáig a motorja: a 3. körben feladta a versenyt, de előbb még olyan hatalmas füst- és gőzfelhővel borította el a pályát, amivel komoly galibát okozott. Giancarlo Fisichella (Sauber-Petronas) kocsija – miután ütközött David Coult hardéval (McLaren-Mercedes) – felborult. De ezzel még nem ért véget a kiesések sora, Mark Webber (ausztrál, Jaguar-Cosworth), Giorgio Pantano (olasz, Jor dan-Ford), majd a 16. körben Gianmaria Bruni (olasz, Minardi-Cosworth) is követte ezt a példát. Ekkor Baumgartner a 15. helyen haladt.

M. Schumacher folyamatosan javította a versenyben elért legjobb köridőt, utoljára 1.14,439 p-re, s a harmadik helyre tornázta fel magát. Aztán a 41. körben a spanyol Alonso (Renault) le akarta körözni R. Schumachert, de az alagútban a falnak csapódott, a 2. helyről kellett feladnia a versenyt. Négy körrel később ugyancsak az alagútban vérzett el az idei öt fu tamon verhetetlen M. Schuma- cher, aki váratlanul lefékezett, s az őt követő Juan Pablo Montoya (Williams-BMW) nem tudta ki kerülni, nekiütközött a Ferrari nak.

Mivel Baumgartner a 9. lett, a pontszerzéstől ezúttal csak egyetlen hely választotta el a magyar pilótát.