2017. 10. 18. szerda - Lukács 12°C | 23°C Még több cikk.

A második negyed döntött

Bourges Euroleasing- Orsi Sopron 80 63 (18–18, 24–12, 17–16, 21–17) Bourges, női Euroliga-mérkőzés, 3000 néző. V.: Ziemlicki (lengyel), Gardarsson (svéd).
A szerződését kint Franciaországban – francia ügynöke meglátogatta az Orsi csapatát – meghosszabbító Kovacevic duplájával indult a meccs, majd betalált Vajda és Zakaluzsnaja is, tehát 6–0-lal nyitott a soproni csapat. Nyilván hatott, hogy Hejková úgy nyitotta a taktikai értekezletet: nem szabad törődni vele, mi van a többi pályán, nyerni kell.

A jó kezdés után is nyugodtan, jól játszottak a soproniak, fegyelmezetten védekezve tartották az előnyüket, egészen a 9. percig. Az első negyed végén azonban magára talált a francia csapat, az Orsit meglepte, hogy a Bourges litván centere, Marcauskaite elkezdte távolról szórni a kosarakat, ráadásul még triplát is dobott.

Lendületben maradt a Bourges, a soproni játékosok viszont több tiszta dobóhelyzetet is elhibáztak a második negyed elején. Nem úgy a
hazaiak, Poto triplájával és Dumerc találataival 29–20-ra elhúztak a negyed közepére. Hiába próbálkozott időkéréssel Hejková, ebben a szakaszban megint az volt a jellemző az Orsi játékára, mint a szezon nagy részében: egyedül csak Kovacevic volt veszélyes az ellenfél kosarára. Így aztán Marcauskaite és Poto vezérletével fokozatosan elhúzott a Bourges.

A negyed végén ugyan 15 pontról 9-re feljött a soproni együttes, mert Kovacevicnek Vajda és Vesel is besegített a pontszerzésben, ám a félidő Drljaca hármasával és 12 pontos hazai vezetéssel zárult.

Zakaluzsnaja rázta meg magát térfélcsere után egy szép szerelés és egy ügyes dupla erejéig a második félidő elején, majd Bieliková szerzett előbb labdát, majd kosarat. Az éledő soproni reményeket Godain hűtötte le egy 2+1-es akcióval. A Bourges ügyesen használta ki magassági fölényét a 3. negyed közepén.

Újból nagy lett a különbség a két együttes között, próbált futni az eredmény után a vendég Orsi – kevés sikerrel.

Hiába hajtottak, küzdöttek a soproniak, minden Orsi-kosárra érkezett válasz a hazaiak részéről. Ez annak is volt köszönhető, hogy a lepattanók megszerzésében sokkal jobb volt a Bourges.

A zárószakasznak 13 pontos hazai vezetéssel vágtak neki a felek. Sajnos a játék képe továbbra sem változott, a soproniaknak akadtak ugyan felvillanásaik, szép megmozdulásaik, mint például Seres triplája, ám a Bourges egyenletesebben, hullámzások nélkül játszva növelte előnyét, és négy perccel a vége előtt 17 ponttal vezetett, köszönhetően elsősorban Drljacának és Grginnek.

Ez a különbség meg is maradt a meccs végéig, és elsősorban a második negyedben nyújtott visszafogott teljesítmény miatt a Sopron alulmaradt ezen az igen fontos találkozón.