2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 27°C Még több cikk.

A második játékrész már jó volt

Euroleasing- Orsi Sopron BSE-ESMA 70 60 (21–11, 8–24, 23–11, 18–14) Sopron, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, 800 néző. V.: Forrai, Tóth K.
Kellett vagy három perc, amíg az Orsi támadásban elkapta a ritmust. Ekkor Vajda és Zakaluzsnaja eredményes játékával 3–3-ról 11–3-ra húzott el neves fővárosi ellenfelétől a soproni csapat, úgyhogy egyáltalán nem keltette a hétközi Euroliga-meccs után fáradt társaság benyomását a soproni csapat. A BSE nem tudott mit kezdeni a soproniak jó lábmunkájával „alátámasztott" agresszív védekezésével.

Az Orsi orosz centere továbbra is nagyon „élt", ám a kosarak mellett a személyi hibákat is sűrűn gyűjtögette. Le is ültette maga mellé Hejková. Ezáltal magassági fölénybe kerültek és ezt ki is használták a fővárosiak. Kalmár-Nagy pontjaival fokozatosan felzárkóztak, miközben a soproni csapat támadójátéka teljesen szétesett. Sem Hejková időkérése, sem pedig Zakaluzsnaja visszaállítása nem segített. A fővárosiaknak viszont minden sikerült. Előbb fordított, a félidő végén el is húzott az elképzelés nélkül kosarazó soproni csapattól Déri Csaba együttese.

Lendületesen kezdte az Orsi a második félidőt, kihagyott ziccerekkel a BSE. Bő két perc elteltével a jó formában játszó Zakaluzsnaja vezetésével ledolgozta szünetbeli 6 pontos hátrányát az Orsi. Ezután a középjátékos megkapta negyedik személyijét, Vasic újabb triplája pedig lökést adott a BSE-nek. A soproniak továbbra is csak „futottak" az eredmény után. A negyed hajrájában megtört a fővárosiak lendülete, az Orsi felőrölte ellenfele ellenállását.

Ekkor két addig szinte „észrevétlen" kosaras villogott a soproniaknál, Vesel és Bogojevic találataival a zárószakasz előtt 6 pontos előnyre tett szert az Orsi. Ehhez „tett hozzá" gyorsan a negyedik negyed elején Seres és Török jóvoltából még nyolcat a hazai csapat. 14 pontos előnye birtokában azonban megnyertnek hitte a meccset az Orsi. Nem úgy Kosjár, aki két támadáson belül két triplát dobott, így 10 ponton belülre kerültek a vendégek, mert a hazaiak rutinos irányítója, Bieliková kicsit „túlpörgött". A győzelmet azonban nagy veszély nem fenyegette, ha nem is könnyen, de második félidőbeli jó játékával megőrizte veretlenségét a soproni együttes.

Parcellázást terveztek

Újabb fejlemények vannak a győr-bácsai labdarúgópálya ügyében. A pályát az rt. adta el a… Tovább olvasom