2017. 05. 01. hétfő - Fülöp, Jakab 5°C | 18°C Még több cikk.

A magyar válogatottat is legyőzte a Rába ETO - fotók

A Rába ETO és a magyar válogatott edzésszerű felkészülési mérkőzést játszott. A Rába-parti csapat 6:3-ra győzött.

Marcos Angulo és Frank Tamás megbeszélte a találkozó előtt, hogy 3X25 percet játszanak a csapatok, futó órával, és a halmozott szabálytalanságokat nem számolják.

Felkészülési mérkőzés

Helyszín:
Győr, Magvassy Sportcsarnok

RÁBA ETO-MAGYAR VÁLOGATOTT 6:3

G: Juanra 2, Peczár, Ali, Szeghy, Fabio, illetve Frank, Trencsényi, Harnisch.

A két csapat az alábbi kezdő négyessel lépett pályára:

RÁBA ETO: Matkovics-Ali, Juanra, Ramada, Fabio

VÁLOGATOTT: Pallai-Németh, Lódi, Harnisch, Dróth

Mintha győri, zöld-fehér edzésen lennénk, hiszen akezdő nyolcasból egyedül Németh Péter "lógott" ki a sorból.

Juanra finom emelése, majd lövése után gyors két góllal elhúzott a fekete, sárgában játszó hazai csapat. Frank Tamás folyamatosan cserélte a játékosokat, próbálta variálni, megtalálni az EB-selejtezőre a válogatott ideális négyes sorait.

Marcos Angulo az ETO-ban a külföldi négyest szép lassan átcserélte magyar alakulattá, hisz Szeghy és Horváth mellett a két "idegen légiós" Peczár és Fogarasi is szerepet kapott.

Aztán jöttek a fiatalok: Bognár és Csite is játéklehetőséget kapott. Az első játékrész egy rossz becsúszás utáni 6 méteressel zárult, melyet Frank Péter biztos lábbal értékesített, így az első 25 perc után 2:1 volt a hazai gárdának.

A második részben Takács Zoltán védte az ETO kapuját, illetve ebben a harmadban is újra játéklehetőséget kaptak a fiatal játékosok.

A magyar válogatottat is legyőzte a Rába ETO - fotók: Nagy Henriett

Nagy iram és sok gólszerzési lehetőség jellemezte ezt harmadot, de azonban gól csak egy-egy született, így döntetlennel zárult a mérkőzés ezen szakasza.

A befejező harmadban a szövetségi kapitány kérésének megfelelően az 5-4 elleni játékot gyakorolta a válogatott. A győriek számára is fontos volt, hiszen ezzel az emberfölényes játék védekezési oldalát is gyakorolhatták.

Ali egy szóló után 4:2-re módosította az eredményt majd, Harnisch szépített.

Az ETO-nak nagyon jól sikerült az emberhátrányos játékszituációt levédekeznie, sőt arra is maradt ereje, hogy két újabb gólt szerezzen Szeghy, illetve Fabio révén.

A válogatottnak lehetősége volt szépíteni, azonban Dróth és Harnisch
lövését Matkovics hatalmas bravúrral védte.

Végeredményben a győri csapat a január elején Szlovákia felett aratott sikere után, a magyar válogatottat is le tudta győzni.

MARCOS ANGULO: Ma nem az eredmény volt a fontos, hanem az, hogy segítsük a magyar válogatott felkészülését a márciusi EB selejtezőre. Mi mindig készen állunk arra, hogy minden segítséget megadjunk a nemzeti válogatott részére, annak érdekében, hogy tovább tudjon lépni a selejtező csoportból.

PECZÁR CSABA: Nagyon örülök a meghívásnak, örülök, hogy gondoltak rám. Ha még csak egy mérkőzésre is, de nagyon jó visszatérni. Ilyen jó játékosokkal mindig nagyszerű élmény játszani, hamar megtaláltuk a közös hangot egymással. Juanra álom passza után már nem volt nehéz a hálóba találnom. A mérkőzés végén Marcos Angulo gratulált játékomhoz, ami külön büszkeséggel töltött el.

CSITE DÁNIEL: Nagyon jó, pörgős meccsnek lehettem részese, először kicsit izgultam, de segítettek a pályán lévők, nyugtattak, s ezáltal kicsit felszabadultabban játszottam. Egy örök élmény volt a válogatott ellen játszani.

BOGNÁR BÁLINT: Nagyon nagy élmény volt az a pár perc, amit a pályán tölthettem, egy magyar válogatott ellen nem játszik mindennap egy korombeli gyerek, hatalmas megtiszteltetés volt!

Összességében nagyon örülök, hogy ha csak pár percre is, de részese lehettem ennek meccsnek!

Megműtötték Iker Casillas kezét

A Real Madrid kapusának a Valencia elleni, szerda esti labdarúgó Spanyol Király Kupa-negyeddöntőben… Tovább olvasom