2018. 04. 25. szerda - Márk 13°C | 25°C Még több cikk.

A magyar Cseh madridi aranya

Cseh László aranyérmet nyert 100 háton a madridi úszó Európa-bajnokságon. Bodor Richárd 100 mellen bronzérmes lett.

„ Nagyjából ezt vártam" – nyilatkozta a legkevésbé „eredményköteles" száma után Cseh László. Jó neki, mert mi bizony nem számítottunk erre: az érettségi helyett inkább az úszó EB-t választó Cseh 100 méter háton mindenkit maga mögé utasítva nyert a tegnapi döntőben. Már féltávnál is ő érintette elsőként a falat, s bár – bevallása szerint – a benyúlása nem sikerült valami jóra, de ezúttal neki volt szerencséje, egyszázadnyi előnnyel ő nyert.

(A sors később visszavette tőlünk ezt az egy századmásodpercet, Zubor Attila ugyanis a 100 gyors középfutamában pontosan ennyivel maradt le a ma esedékes döntőről.) Cseh innentől magasra tette a lécet a maga számára, hiszen tőle elsősorban 400 vegyesen vártak (vártunk) aranyat. Formáját látva sok kétségünk nincs afelől, hogy a kötelező penzumot (nem matematikából) teljesíteni fogja.

Az Európa-bajnoki cím mellé sikerült még egy érmet begyűjtenünk Madridban. Bodor Richárd 100 mellen lett harmadik, mindössze négy tizeddel lemaradva a gyorsasága és nem a stílusa miatt ismert Oleg Liszogortól. „Volt már rövidpályás EB-bronzom, nagyon szerettem volna nagymedencében is érmet" – mondta a pécsi úszó. Így teljesülne minden kívánsága.

Még Cseh László aranyat érő produkciója előtt a férfi 50 méter pillangó döntőjében Gáspár Zsolt a hatodik lett. Ami nem sikerült Zubornak, az igen Kerékjártó Tamásnak és Batházi Istvánnak, akik 200 vegyesen bejutottak a mai döntőbe. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Kovács Ágnes 100 méter mellen mutatkozott be az EB-n, s az utóbbi időben már korántsem preferált számában a tizedik időt úszta.

A középdöntőben azonban már nem állt rajthoz, mivel a rövidebbik műfajt csak bemelegítésnek szánta ő és Kiss László szövetségi kapitány is a szintén a mai műsorban szereplő fontosabb szám, a 200 méter vegyes előtt. Kovács érmet vár magától ebben a számban, mi pedig szeretnénk hinni: ismét kötelező program lesz hazaérni Kovács döntőjére.