2017. 10. 22. vasárnap - Előd 9°C | 14°C Még több cikk.

A lengyelek szerezték meg a második helyet a Hoki VB-n

A lengyelek szerezték meg a második helyet a divízió II-es jégkorong világbajnokságon, miután az utolsó meccsen 3-1-re legyőzték a magyarokat. A mieink hiába vezettek, a második harmadban egy perc alatt kettőt kaptak.
A magyar válogatott azzal a tudattal lépett jégre, ha nyer, akkor megismétli tavalyi bravúros második helyét. A lengyeleknek már a döntetlen is elég volt mindehhez, és az első harmadban némiképp tompábban játszottak, mint a korábbi meccseken.

Ennek is volt köszönhető, hogy Magyarország vezetéshez jutott. Ladányi nagyszerű passzt adott Horváthnak, aki kiválóan érkezett, és kapásból vágta a korongot a kapuba. Nem örülhetett azonban sokáig a magyar együttes, mert Plachta kevéssel a vége előtt -emberelőnyből - egyenlített.

A második húsz percben a lengyelek gyorsítottak, a magyarok pedig nem bírták az iramot. Veszélyes helyzetet sem voltak képesek kialakítani, míg a másik oldalon egy perc alatt kettőt ütöttek a tavaly még A csoportos lengyelek.

Plachta egy testcsellel becsapta Sillét, majd tökéletesen adott középre, ahol Garbocz beleszúrt a korongba, és az addig remeklő Szuper tehetetlen volt. Slabon remek cselt követően emelt a hálóba.

A befejező harmadban már nem esett gól, mindkét oldalon számos emberelőny maradt ki. A kedélyeket csak az borzolta - több mint öt percig állt a játék -, hogy a lengyel kapus, Jaworski állt a kapuban, noha előzetesen nem nevezték be. Emiatt a meccs végén a magyar csapat egyik vezetője, Hudák János bejelentette: megóvják a meccset.

A középpályán mondtak csődöt a vendégek

ZTE–Matáv Sopron 4–1 (1–0) Zalaegerszeg, NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 2000… Tovább olvasom