2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 2°C

A lengyelek otthon kaptak ki Lettországtól

A magyar érdekeltségű Eb-selejtező csoportban a lengyel válogatott nagy meglepetésre hazai pályán egygólos vereséget szenvedett Lettországtól.
4. csoport:
Lengyelország-Lettország 0-1 (0-1)
Varsó g: Laizans (30.)

Juris Laizans 20 méterről lőtt góljával szerezte meg a győzelmet Lettország Varsóban a Lengyelország elleni labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn. A magyar érdekeltségű selejtezőcsoportot sikerükkel meglepetésre vezető letteknek több gólhelyzetük is akadt, de ezeket kihagyták. A 11 ezer néző előtt lejátszott mérkőzés második félidejében a lengyelek átvették az irányítást és nagy nyomás alatt tartották a vendégkaput, ám egyenlíteniük nem sikerült.

Málta-Izrael 0-2 (0-0)
La Valletta g: Balali (56.), Revivo (75.)

2. csoport:
Románia-Norvégia 0-1 (0-0)
Bukarest g: Iversen (84.)
Dánia-Luxemburg 2-0 (0-0)
Koppenhága g: Tomasson (51., 11-esből), Sand (71.)

Fehéroroszország-Ausztria 0-2 (0-0)
Minszk, 15 ezer néző g: Schopp (57.), Akagündüz (89.)
Moldova-Csehország 0-2 (0-0)
Chisinau gól: Jankulowski (71., 11-esből), Rosicky (80.) kiállítva: Sosnovschi (moldáviai, 69.)

Litvánia - Feröer-szigetek 2-0 (2-0)
Kaunasz g: Razanauskas (23., 11-esből), Poskus (37.)
Izland-Skócia 0-2 (0-1)
Reykjavik g: Dailly (7.), Naysmith (62.)

Macedónia-Törökország 1-2 (1-1)
Skopje g: Grozdanoski (2.), illetve Okan (29.), Nihat (54.)

8. csoport:
Bulgária-Horvátország 2-0 (2-0)
Szófia g: Petrov (21.), Berbatov (37.)

9. csoport:
Finnország-Azerbajdzsán 3-0 (1-0) Helsinki, g: Nurmela (13.), Tihinen (59.), Hyypia (71.)

A 10. csoportban egyelőre meghatározatlan időre elhalasztották az első félidő végén, 0-0-ás állásnál félbeszakadt Grúzia-Oroszország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőt.

Az eredeti tervek szerint vasárnap került volna sor a folytatásra, de az oroszok szerdán Albániát fogadják, így túl közel lenne egymáshoz a két összecsapás. A két csapat vezetői egyeztettek az UEFA illetékesével és megállapodtak abban, hogy később döntenek az újrajátszás időpontjáról.
A mérkőzést azért nem lehetett megrendezni, mert a tbiliszi stadionban az első félidőben kétszer is kialudtak a reflektorok.

mti

Forma–1: Ki lesz a pole-király?

Újra száguldás lesz a Távol-Keleten Ha Juan-Pablo Montoya (Williams-BMW) első helyen végez a 18.… Tovább olvasom