2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 19°C Még több cikk.

A legvégén vezetett a Soproni sÖrdögök

A debreceniek a meccs elején állva hagyták a Sopront. Fodor jól szervezte a hazai akciókat.

Debreceni Vadkakasok Soproni sÖrdögök 76 79 (25–10, 18–23, 22–21, 11–25)

A debreceniek a meccs elején állva hagyták a Sopront. Fodor jól szervezte a hazai akciókat, Mirkovic pedig eredményes volt. A lendületesen kezdő hazai gárda tizenöt ponttal vezetett az első negyed végén.

A folytatásban magára talált a Sopron, amely légiósai révén egy 10–2-es rohammal indította a második negyedet. Ennek közepétől kiegyenlített játékot láthattak a nézők, a sÖrdögök bár „látótávolságon", azaz 10 ponton belül voltak, azért tisztes távolságból követték a Vadkakasokat.
A zárószakaszban fáradni látszottak a hazaiak, a Sopronnál a légiósok egymást múlták felül. Sterbenz László ekkor hatékonyan védekező csapata két perccel a vége előtt a vezetést is megszerezte.
Toroman nem bírta idegekkel, egy, a támadóidővel kapcsolatos vita után leverte a támadás irányát jelző nyilat. A soproniak pedig büntetőkkel büntettek.

Ezzel a bravúros győzelemmel a soproniak egy meccset „visszahoztak" a három otthonukban elveszített találkozó közül, s ez a siker önbizalmat adhat a vasárnapi, a kupagyőztes Univer elleni hazai meccs előtt.

Rajko Toroman: – Odaajándékoztuk a győzelmet a Sopronnak, de ezzel együtt is úgy gondolom, hogy jobb csapat vagyunk.

Sterbenz László: – A null - kilences kezdést sokáig cipeltük, de nagy szívvel sikerült fordítanunk.