2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

A legjobb négy között

A Graboplast-ETO a Dániában elszenvedett kétgólos vereség után hazai pályán hat góllal győzött, ezzel bejutott a női kézilabda EHF-kupa elődöntőjébe. A visszavágón a zöld-fehérek közül többen is átlag feletti teljesítményt nyújtottak, így megérdemelt a továbbjutás.
A Graboplast-ETO meccs
Fantasztikus hangulatban kezdődött a női EHF-kupa visszavágója. A győriek kétgólos hátrányból vágtak neki a mérkőzésnek, miután az első meccsen 28–26-ra kikaptak Dániában. Nem volt gond nélküli egyébként a zöld-fehérek felkészülése, mert bár a hétközi bajnoki mérkőzést hozták a győriek, több kulcsember is sérüléssel bajlódott. Éppen ezért a meccs előtt tizenöt játékos melegített a hazaiak oldalán, végül Temes Bernadett maradt ki a keretből. Bár sokan sima győri győzelmet tippeltek, a dán gárda nagyon jól tartotta magát.

A 10. perc közepén ugyan ledolgozta hátrányát a Graboplast-ETO, majd ezt még két góllal meg is fejelte (7–3), mégsem dőlhettek hátra a győriek. A portugál játékvezetők viszont nem sokkal ezután úgy gondolták, feleslegesen idegeskedik Róth Kálmán, s ráparancsoltak, hogy üljön le.

A győri szakvezető némi vonakodás után eleget is tett a sípmesterek utasításának, mivel azonban nem az az ülős fajta, utána egyből fel is állt. Szükség is volt a segítségre a kis padról, mert a Gudme az exgyőri Nagy Krisztina góljaival tartotta magát a játékrész közepén. A szünetig öt góllal, összesítésben hárommal tudott elhúzni a győri együttes.

Fordulás után úgy tűnt, eldőlt a párharc, hiszen a dánok képtelenek voltak gólt lőni: vagy Sirina védett bravúrral vagy pedig a kapufa segítette ki a hazaiakat. Ráadásként a válogatott Horlykke is harcképtelenné vált, mikor Dokiccsal szerencsétlenül ütközött.

Joggal lehetett azt hinni, hogy ez végképp megtöri az ekkor hétgólos hátrányban kézilabdázó dánokat (17–10), ám ők ebből kovácsoltak erőt, s a győri hibákat kihasználva feljöttek négy gólra (20–16). A végjátékban aztán már nem ismert kegyelmet a Graboplast- ETO, s felőrölte az utolsó másod percig töretlen harci keddvel ját szó Gudme ellenállását. Az utolsó percben van der Wissel is harc képtelenné vált, őt is mentő szállította a győri kórházba.

Az előzetes diagnózis szerint Horlykke és az ő állapota sem súlyos. A többi párban a norvég Nordstrand 2000 a Dinamo Volgográdot, a szintén norvég Vag a macedón Szkopjét, míg a dán Viborg a Rapid Bucurestit búcsúztat ta. Az elődöntő sorsolását kedden tartják Bécsben. A mérkőzés végén joggal ünnepelte a közönség az elődöntőbe jutott Graboplast-ETO-t.

Három magyar bekerült öttusa Világkupa-verseny döntőjébe

A négy magyar induló közül három bejutott a Rio de Janeiróban zajló öttusa Világkupa-verseny női… Tovább olvasom