2017. 12. 11. hétfő - Árpád 4°C | 13°C Még több cikk.

A legfiatalabb nemzetközi sakk-nagymesterünk még nincs 14

Rapport Richárd nyert a Szentgotthárdon zajló Gotth'Art Kupa nemzetközi sakktorna keddi játéknapján, s ezzel Magyarország történetének legfiatalabb nemzetközi nagymestere lett.

Az eddigi korrekordot Lékó Péter tartotta, aki 1994-ben 14 éves, 4 hónapos és 22 napos volt, amikor teljesítette a normát. Rapport a szentgotthárdi viadal szerdai zárónapján 13 éves, 11 hónapos és 6 napos lesz - most teljesíti harmadszor a követelményeket, s ezzel lesz hivatalosan végleg övé a cím.
Rapport világviszonylatban ötödik a nemzetközi nagymesteri korrangsorban, amelyet az orosz Szergej Karjakin vezet 12 év 7 hónappal.
A 8. forduló eredményei: Portisch Lajos-Lubomir Ftacnik (szlovák) döntetlen Prohászka Péter-Vajda Levente döntetlen Martin Neubauer (osztrák)-Bánusz Tamás döntetlen Bokros Albert-Alekszandr Beljavszkij (szlovén) döntetlen Fodor Tamás-Rapport Richárd 0-1
Az állás: Rapport 6 pont, Beljavszkij 5,5, Portisch 5, Bánusz 4,5, Prohászka 4, Vajda, Neubauer 3,5-3,5, Bokros, Ftacnik 3-3, Fodor 2
A kilencfordulós torna szerdán zárul

Kosárlabda MK: MKB-Sopron-Szekszárd 99-77

Az MKB-Euroleasing Sopron a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján is magabiztos győzelmet… Tovább olvasom