2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 0°C

A KTM Montisok bajnoki címmel kezdték az idényt

Az egyre népszerűbb hegyikerékpár sportban a csapatsportoktól eltérően a tavasz versenyszezon kezdetét jelenti. A soproniak mindjárt bajnoki címmel nyitottak.

A soproni KTM Erste Leasing MTB csapata a hosszú és alapos felkészülési időszak végeztével, több környékbeli felhozó verseny tapasztalatával, új versenyzőkkel kiegészülve és az amatőr sportot támogató szponzorokkal megerősödve, május végén Szilvásváradon kezdte meg a maraton Magyar Kupa sorozatot.

Tizenhat versenyző és számos kísérő érkezett a Szalajka völgyéhez Sopronból, Ajkáról, Budapestről és Dunaújvárosból. A korábbi hetek viharai és özönvíz szerű esőzései komoly nyomot hagytak a pályán, így szokatlan módon extrémre sikerült a verseny.

Vasárnap délelőtt kezdődött a sárdagasztás, amely a vártnál jobb eredménnyel zárult a KTM-sek részéről. A verseny 39, 70 és az „embert próbáló" 117 kilométeren indult. A rövid távosok már két óra dagonyázás után célba értek, majd kis idő múlva a közép távosok is begurultak.

A hosszú távon öt óra feletti időkkel lehetett jó eredményeket elérni, de volt aki 8 órán keresztül is élvezhette a Bükk marasztaló sárpakolását.
Ezen érdem Pálosi Zoltánnak dukált, míg a leggyorsabb KTM-es hosszútávon Vámosi Gergő lett. Három első helyet és két harmadik helyet sikerült elérni a Szilvásvárad Maratonon.

Vasárnap délelőtt kezdődött a sárdagasztás.

Az újonnan igazolt Cseh Veronika elsőként ért be a Master női kategória 70 kilométeren távján. Ugyanitt harmadik lett az első versenyén induló Skerletz Imola. Szintén a dobogó legmagasabb fokára állhatott Démi (Jokó) József Master 3 (39km) kategóriában, illetve Böhm Lajos Master 2 (117km) kategóriában.

Lakatos Péter pedig bronzérmet szerzett csoportjában 70 km-en. Továbbá a KTM team több versenyzője is értékes pontszerző helyen ért célba a maratonon.

Az idei év eddigi kiemelkedően legnagyobb eredményét viszont nem Szilvásváradon, hanem Győr mellett érte el a KTM csapat. Pár héttel korábban a győrújbaráti Báró dombon rendezték a hegyikerékpározás egyik leglátványosabb szakágának, a Four Crossnak a magyar bajnokságát. Itt futamonként négy versenyzőt indítanak egy technikás, döntött kanyarokkal, ugratókkal nehezített pályán és a leggyorsabb jut tovább.

Több selejtező és előfutam után a döntőben a legerősebbnek számító elite férfiak kategóriájában csapatunk versenyzője, Prájczer Péter ért elsőnek a célba, így idén övé a Magyar Bajnoki trikó.

• 1. bp 2010. június 02. 10:04
    „Kemények ezek a srácok, a napokban láttam őket szakadó esőben edzeni! Nem ártana, ha minden sportoló ilyen komolyan venné...”