2018. 02. 18. vasárnap - Bernadett 0°C | 6°C Még több cikk.

A kisalföldi vasember Lance Armstrong nyomában járt

Nem egészen öt perccel teljesített jobb időeredményt az amerikai szupersztár a győri színekben versenyző Major Józsefnél a texasi ironman bajnokságon. A győri sportoló nyilatkozatával Armstrongról.

Kisebb világbajnokságnak is beillő ironman mezőny jött össze az amerikai nemzeti bajnokságon a hétvégén. A texasi Galveston Islanden rendezett futamon rajthoz állt a győri színekben (SZESE) versenyző, hétszeres magyar ironman bajnok, Major József, plusz egy igazi világsztár is Lance Armstrong személyében.

A súlyos daganatos betegségből, csodával határos módon felépülő, sorozatban hét Tour de France-on diadalmaskodó amerikai sztár tizenévesen tehetséges triatlon versenyzőnek számított az Egyesült Államokban, s kerékpáros pályafutása lezárta után most újra próbát tesz a vasemberek világában.

Major József verseny közben Texasban: a kisalföldi vasember a 4. legjobb időt tekerte.

"Úszásban nagy hangsúlyt fektettünk az elmúlt három hónapban a technikára"

"Armstrong idén indul a panamai nemzetközi ironman viadalon is, s az erejére jellemző, hogy másodikként ért célba.

Kerékpáron szinte verhetetlen az amerikai, viszonylag jó úszónak számít, míg a futás egyértelműen a leggyengébb pontja" - mondta a hétszeres Tour-győztesről Major József, aki az arizonai Scottsdale-ben készült fel a 2012 idényre.

"Korai lenne a kemény alapozás után azt mondani, hogy jó formában vagyok, de erősnek érzem magam. Úszásban nagy hangsúlyt fektettünk az elmúlt három hónapban a technikára, így biztos, hogy sikerül előrébb lépnem, hogy mennyit, az a versenyeken majd kiderül.

Kerékpárban már két hónapja tesztelem az új Swift Carbont, ami azt jelenti, hogy egyre jobban kezdünk összecsiszolódni. A futással nem lehet gond, a kérdés csak az, hogy sikerült-e már kellő mennyiségű gyors edzést elvégeznem az eredményes versenyzéshez" - mondta az arizonai edzésekről Major József.

A texasi nemzeti bajnokságon a klasszikus ironman táv felét (1,9 km úszás, 90 km kerékpározás, 21,1 km maratoni futás) kellett teljesíteni a részt vevőknek.

Major József közvetlenül Lance Armstrong mögött rajtolt, az úszásban összeszedett hátrányát kerékpározásban fokozatosan dolgozta le.

Lance Armstrong a várakozásoknak megfelelően `érinthetetlennek´ bizonyult a 90 km-es kerékpározás során, s nyerte a második etapot.

Major Joe az utolsó 45 km-en jobb időt tekert, mint Armstrong

A kisalföldi versenyző annyira jól tekert, hogy a táv második felében jobbat ment, mint Armstrong, s összességében övé lett a 4. legjobb bringás idő.

Futás előtt úgy tűnt, hogy Major József az első tíz között zárhatja a versenyt, de végül 12 perccel az első helyezett Timothy Odonnell Boulder mögött, 3 óra 59 perces eredménnyel tizenharmadikként ért célba.

Noha Lance Armstrong a végére teljesen elkészült az erejével - a verseny hivatalos online tudósítása szerint az utolsó kilométereken volt, amikor sétált az amerikai szupersztár -, hét perces hátránnyal hetedikként zárta a texasi versenyt.

Major József

"A különleges bánásmódból nekünk is jutott"

"Személy szerint Armstrong miatt nem aggódtam külön, ő is csak egy volt számomra a többi kemény ellenfél közül. Olyannyira, hogy a rajtnál közvetlenül mögüle indultam, s néhány méteren keresztül úsztam a lábvizén.

Az igazsághoz tartózik, hogy ekkor kerültem hozzá a legközelebb az egész versenynap folyamán. A szervezők egyébként külön figyelmet fordítottak Armstrongra, hogy senki se `zavarhassa´ a felkészülésben, kordonokat állítottak fel mindenhová, ahol megjelent.

Igaz, ebből a különleges bánásmódból nekünk is jutott, a depóban elkerítették az összes profi kerékpárját, s verseny után külön pihenő sátrat állítottak fel a számunkra.

Más kérdés, hogy ez nem jelentette azt, hogy mi, profi versenyzők bármikor szóba elegyedhettünk volna a hétszeres Tour de France-győztessel" - avatta be a Kisalföldet néhány kulisszatitokba Major József.

"A 90 százalékos páratartalom még inkább megnehezítette a futást"

"A futást nagy lendülettel, a tizenkettedik helyen kezdtem meg. Kicsit fáradtak voltak a lábaim, de nyomtam, ahogy csak tudtam. Közben kezdett rendkívül meleg lenni, és a 90 százalékos páratartalom még inkább megnehezítette a futást.

Éreztem, hogy ez most nem lesz egy félmaratoni egyéni csúcs, a pulzusom hirtelen felszökött az egekbe és a lábaim sem szoktak ennél gyorsabb tempóhoz, különösképpen nem egy ilyen kemény bringázás után.

A célhoz közeledve megláttam az előttem futót, de már csak annyi maradt bennem hogy megközelítsem, és a sarkában lihegve befussak a 13. helyen.

Ebből a texasi futamból kiindulva, Lance Armstrong érdekes színfoltja lesz az idei ironman-eknek. Bár amiért jött, hogy megnyerje a bajnokságot, nem sikerült, szolid hetedik helyezéssel ért célba a profik között" - zárta szavait a győri sportoló, aki legközelebb három hét múlva Thaiföldön áll rajthoz profi versenyen.

Vicces kép Lance Armstronggal a Facebookon

Az Amerikában versenyző magyar különítmény - Major József mellett Csőke Balázs és Kuttor Csaba képviselte hazánkat - szeretett volna közös képet készíteni az amerikai szupersztárral, de a fotó végül nem jött össze Lance Armstronggal.

Így aztán a magyar trió egy jópofa montázst tett fel Lance-szel és a magyar zászlóval a Facebookra.

Egy igazi fotón azért valószínűleg jobban mosolygott volna Armstrong.

• 6. artie75 2012. augusztus 27. 10:36
    „Végül is tényleg érdemes örömódákat zengeni arról az emberről, akitől épp most fogják elvenni az összes Tour-győzelmét és olimpiai érmét.”
  • 5. Csiripiszli 2012. április 03. 20:45
    „Lance Armstrong - Bicikli Életre-Halálra
    A mű eredeti címe: It´s Not About the Bike. My Journey Back to Life

"Nem túl sok embert ismerek aki szereti az országúti kerékpárt de aki igen az tudja ki az a Lance Armstrong. Lance Armstrong 1999-ben nyerte meg először a Tour de France -ot és utána zsinórban még hatszor. A könyv azonban mégsem a sportsikereiről szól."”
  • 4. rozil 2012. április 03. 19:40
    „jent = jelent”
  • 3. rozil 2012. április 03. 15:58
    „kuugor!
    Nem mindenki! :)
    Bár a 7x-es tour győzelem azért jent valamit.”
  • 2. kuugor 2012. április 03. 11:25
    „Lehet Armstrong szervezete mar immunis a drogokkal szemben ezert lett csak hetedik. Eleg szomoru, hogy meg mindig kiveteleznek vele es a magyar sportolok is a peldakepuknek tekintik ot.”
  • 1. abuserpro 2012. április 02. 23:05
    „Ez volt a következő versenyen való deobogós szereplésetek előzménye :). Sok sikert a továbbiakban is!”

Rasszista drukkerek: háromszázezer forintra büntették az Fradit

A Ferencváros visszaesőként 300 ezer forintot, a Budapest Honvéd pedig 80 ezret kénytelen befizetni… Tovább olvasom