2017. 02. 26. vasárnap - Edina -1°C | 9°C Még több cikk.

A kapusbravúrok sem segítettek

Labdarúgás Újpest 3 (1) Győri ETO FC 1 (0) Megyeri út, NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 1700 néző. V.: Megyebíró (Tóth P., Medovánszki).
Sebők Zsolt
Az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal is volt újonc az ETO kezdőcsapatában: Újpesten Kardos Ernő debütált zöld-fehérben.

4. p: Szemre is tetszetős hazai akció után Kovács Z. 16 méteres lövését Sebők kiütötte, míg az érkező Horváth F. nagy helyzetben estében 10 méterről fölélőtte.

20. p: Kovács Z. jobb oldali beadása után Rósa D. lefejelte a labdát, amelyről Horváth F. centiméterekkel késett le.

28. p: Regedei hibái után Rósa D. került nagy helyzetbe, de szerencsére az újpesti játékos rosszul találta el a labdát.

36. p: Horváth F. már Sebők mellett is elvitte a labdát, de a visszafutó Geri végül mentett a csatár elől.

39. p: Egy védelmi hiba után Rósa D. bal oldali beadását Kovács Z. még elvétette, de a hosszú saroknál álló Horváth F. közelről már nem hibázott. 1–0.

47. p: Herczeg jobb oldali beadása Baumgartnert találta nagy helyzetben, aki teljesen tisztán fejelhetett kapura, de Vanczákot találta fejbe.

51. p: Farkas szöglete után az üresen maradt Horváth F. közelről fejelhetett, ám Sebők megint bravúrral védett. A következő akciónál azonban már nem hibázott az újpesti csatár, Rósa D. bal oldali beadását 8 méterről lőtte a kapuba. 2–0.

53. p: Vanczák jobb oldali beadását a rövid saroknál érkező Kovács Z. a bal oldali kapufára pörgette, majd nem sokkal később Horváth F. látványos ollózását védte Sebők.

55. p: Herczeg húzott el a jobbszélen, beadását az üresen maradt Bajevki hat méterről fejelte a kapuba. 2–1.

58. p: Rósa H. lövését védte Sebők, majd a kipattanót Tokody nagy helyzetben fölévágta.

61. p: Vanczák tört be a 16-oson belülre, ahol a frissen beállt Kartelo teljesen feleslegesen lerántotta. A 11-est Tamási lőtte, ám a bombafomában védő Sebők kiütötte a labdát.

68. p: Herczeg bal oldali beadását Németh N. két lépésről sem tudta a kapuba fejelni...

75. p: Rósa D. bal oldali szabadrúgását Szélesi 14 méterről fejjel úgy csúsztatta a kapuba, hogy a labda a bal kapufát érintve került a hálóba. 3–1.

78. p: Újabb mintaszerű újpesti akció után Rósa H. tálalt Kovács Z. elé, aki óriási helyzetből lőtt fölé.

86. p: Kovács Z. remek indítása után Rósa H. már csak a kapussal állt szemben, de Sebők immáron sokadszor mentett bravúrral.
Egy kiadós zápor után csúszós pályán indult a mérkőzés, amelyet nagy lendülettel kezdett az Újpest, s bizony az ETO csak a szerencsének köszönhette, hogy nem került korán hátrányba. Ezután kissé ellaposodott a játék, rengeteg rossz átadást, technikai hibát vétett mindkét gárda. Aztán a félidő hajrájában megint fölénybe került a hazai csapat, s egy győri védelmi hibát kihasználva előnyt harcolt ki a szünetig.

Fordulás után ritkán látható rengeteg remek akcióval fűszerezett találkozó alakult ki, amelyben szinte percenként alakultak ki gólhelyzetek a kapuk előtt. A ziccerek elhibázásában a hazai gárda járt élen, ám a zöld-fehéreknek is lehetőségük volt akár az egyenlítésre is. Összességében az újpesti siker teljesen megérdemelt, amelyet a statisztika is alátámaszt, hiszen a találkozón a kapura tartó lövések száma 18:6 volt a hazaiak javára. Az ETO ugyan végre gólt szerzett, de ez kevés volt a hosszú ideje tartó nyeretlenségi sorozata megszakításához.

Sarlós András:
– Jól kezdtünk, de kihagytuk a helyzeteinket, s ezért egészen az első gólunkig kissé idegesen játszottunk. A második félidőben számtalan gólszerzési lehetőséget teremtettünk, de azoknak csak egy töredékét értékesítettük.

Varga Zoltán:
– Az első félidőben katasztrofálisan játszottunk, a csapatunkból egyesek olyan teljesítményt nyújtottak, mintha életükben most láttak volna először futballpályát. A második részre valamicskét feljavultunk, bár ha Sebők nem véd ilyen nagyszerűen, szégyenteljes eredménnyel zártunk volna.

Vérbeli rangadó lesz

Fontos mérkőzésre kerül sor szerdán Győrött. A Tento-ETO a Fotexet fogadja. Az esélyek a… Tovább olvasom