2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -3°C | 3°C Még több cikk.

A jubileumhoz méltóan

34. p: Okubo használta ki az adódó lehetőséget, az Osaka csatára a tizenhatoson belülről, ballal talált Vlaszák kapujába. 1–0.
Sira Istvánnak három perc játék elég volt a gólhoz.
48. p:
A szünetben csereként beállt soproni Sira István fejesével egyenlített a magyar B válogatott. 1–1.

90. p: Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, mikor a rendes játékidő utolsó percében Leandro jobblábas lövése utat talált a japán kapuba. 1–2.
A japán válogatott az 1964-es tokiói olimpián elért negyeddöntőre, vagyis a távol-keleti ország futballtörténelmének egyik legnagyobb sikerére emlékezett a magyar B válogatott elleni összecsapással.

A japán csapat – ahogyan a mieink is – csak a hazai bajnokságban, vagyis a J-League-ben szereplő játékosokból állt össze, élén az U21-es válogatott szövetségi edzőjével, Masakuni Yamamotóval.

A gárda az 1996-os és a 2004-es olimpiai válogatottra épült, vagyis számunkra is akadhatott ismerős név, hiszen Atlantában a mieink a csoportmérkőzések során megmérkőztek a japánokkal, és drámai hosszabbítás után 3–2-re kikaptak tőlük.

A tokiói Nemzeti Stadionban a 34. percben Okubo a hazaiaknak szerezte meg a vezetést. A fordulás után a cserék jót tettek válogatottunknak, és előbb a Matáv támadója, Sira István egyenlített, majd az utolsó percben Leandro megszerezte a győztes gólt.

Továbbra is őrzi előnyét Lékó Péter

A magyar nagymester a svájci Brissagóban zajló profi sakk világbajnoki döntő kilencedik mérkőzésen… Tovább olvasom