2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 2°C | 9°C Még több cikk.

A jó játék ezúttal csak döntetlent ért: Győri ETO FC-Paks 1-1

Hiába játszott jobban az ETO a meccs nagy részében, egy kétes helyzet utáni kontra végén egyenlített a Paks.

Győri ETO FC–Paksi FC 1-1
Monicomp Liga-mérkőzés, 26. forduló
Győr, ETO Park
V.: Kassai (Erős G., Forgács)

ETO: Sztevanovic – Babic (Totadze), Sztanisic, Fehér, Völgyi – Trajkovic, Pilibaitis, Ji-Parana (Kiss M.) – Koltai, Niksic (Ceolin), Dinjar.

Paks: Csernyánszki – Heffler, Gévay, Báló, Fiola, Bartha, Sifter, Kiss T. (Csehi), Vayer (Montvai), Magasföldi, Mészáros (Haraszti).

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek.

90. perc: Saját magának pörgette fel Ceolin a labdát, aztán kapura ollózott. Ez a próbálkozás is Csernyánszki kezében végezte.

86. perc: Dinjar lapos, középre tartó lövését biztosan védi Csernyánszki.

85. perc: Haraszti lő tizenötről fölé.

84. perc: Koltai kapott viszonylag tisztán labdát a tizenhatos bal oldalán, lapos lövése a kapu mellé szállt.

82. perc: Kiss Máté távoli bombája alig megy kapu fölé.

80. perc: Niksicet is lecserélni Csertői, Ceolin jön - ezzel az utolsó csere is megtörtént a meccsen.

73. perc: Trajkovic nehezen emésztette meg, hogy elnézett a partjelző egy bedobást. Kapott egy sárgát, aztán megtapsolta Kassait, amiért járt még egy sárga. A győri gólszerzőt tehát kiállították.

73. perc: Kiss T. helyére Csehi jön a Paksnál.

71. perc: Csernyánszki valószínűleg a gólvonalol túl fogta meg Stanisic fejesét, azonban Kassai továbbot intett. Az ellentámadás végén Magasföldi lőtt kapura laposan, a labda a kapufáról pattant a hálóba. 1-1

66. perc: Babic helyére Totadze érkezik.

64. perc: Bartha lőtt kapura, Stevanovic először kellett, hogy védjen a meccsen.

61. perc: Kiss Máté folytatja Ji-Paraná helyén.

54. perc: Völgyi beívelését Koltai elől tolta ki Csernyánszki.

53. perc: Haraszti érkezik Mészáros helyére.

51. perc: Az ETO teljesen beszorítja a Paksot a térfelére - a második félidőben még nem jártak a paksiak a győriek térfelén.

48. perc: Trajkovic kapott remek labdát a jobb szélen, beadását Völgyi fejelte fölé.

46. perc: Vayer helyett Montvai játszik a második félidőben.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Koltai szögletét tolja ki Csernyánszki.

38. perc: Góllá érett az ETO támadókedve. Bal oldali akcióután kicsúsztatták a paksiak a labdát a tizenhatoson belülről, amely Völgyi elé került a túloldalon, aki keménye, laposan kapura lőtt a tizenhatos sarkáról; Csernyánszki részéről az is bravúr volt, hogy ki tudta ütni a labdát, hiszen sokat nem láthatott belőle. A kapusról kipattanó labdát közelről Trajkovic lőtte a hálóba. 1-0

33. perc: Óriási védést mutatott be a paksi kapus: Ji-Parana a kapu elé ívelt egy szabadrúgást, amit Trajkovic fejelt kapura, Csernyánszki a helyén volt.

29. perc: Remek paksi akció végén némileg szerencsével szabadít fel az ETO védelme, majd a túloldalon szintén remek akció végén szintén a szerencse segít a vendégeknek, Niksic lövése ne érje el a kaput, s utána ne jusson lövéshez Trajkovic.

28. perc: Niksic lőtt kapura 19 méterről, lövése a kapu jobb oldala mellett hagyta el a játékteret.

26. perc: Sárga lapot kapott Völgyi.

22. perc: Mészáros sokáig vihette a labdát, végül tizennyolcról lőtt, lövése nem sokkal ment kapu fölé.

14. perc: Kiss T. 16 méterről lőtt kapura, a lövést Babic blokkolta.

8. perc:  Szabadrúgáshoz jutott a Paks nem messze a szögletzászlótól. A beadásra Gévay érkezett, fejese a felső kapufát találta el.

5. perc:  Szakad az eső az ETO Parkban.

1. perc:  A fehér mezes Paks kezdte a mérkőzést. A játékosokat börcsi és ikrényi gyerekek kísérték a pályára.

Csertői Aurél, az ETO vezetőedzője a mai mérkőzésre jelentősen átalakította a zöld-fehérek kezdőcsapatát. A győrieknél egy teljesen új, támadóbb szellemű középpályás sor kap szerepet, míg elöl a télen igazolt horvát Niksic kezdőként most játszik először az ETO-ban.

A vezetőedző döntését – a szerdai kifakadásán túl – az is befolyásolta, hogy a Pápán játszott csapatból Pilibaitis sérülés, Aleksidze pedig öt sárga lapja miatt hiányzik majd.

A kispadon Sánta kapus, Dudás, Ceolin, Kiss M., Totadze, a felgyógyult Takács és Windecker kapnak helyet. Bouguerra, Djordjevic, Tokody, Nicorec és Szabó továbbra sem állnak a vezetőedző rendelkezésére.

„Nehéz ellenféllel találkozunk, de hazai pályán csak a három pont megszerzése lehet a célunk. Ehhez mindenkinek a maximumot kell nyújtania" – fogalmazta meg a mérkőzéssel kapcsolatos elvárásait Csertői Aurél.

Az ETO számára mindenképpen fontos lenne a győzelem a dobogóra pályázó Paks ellen, ha továbbra is biztonságban akarja érezni magát.

A mérkőzés kezdőrúgását Füzi Géza, az ETO bajnok és kupagyőztes játékosa végzi el. A két csapatot ikrényi és börcsi gyerekek kísérik a pályára.