2017. 04. 27. csütörtök - Zita 8°C | 19°C Még több cikk.

A hazaiak a játékvezetőt okolják

MTE 1904 1 (1) REAC 2 (2) Mosonmagyaróvár, NB I/B-s mérkőzés, 900 néző. V.: Vad II.
Dombai – Nagy, Schafranek (Ujhegyi), Hudák, Cseke, Pálla (Hegyi), Gordian, Méry, Szabó, Kertész, Tóth (Novota). Edző: Menczeles Iván.
Farkas – Dinka, Virágh, Vati, Horváth T., Cseri (Boér), Kapcsos, Felföldi, Kovács, Csopaki (Horváth G.), Nyerges. Edző: Urbán Flórián.
Gsz.: Schafranek, ill. Kovács (11-esből), Nyerges.
Kiállítva: Horváth T.

14. p: Kovács tört be a 16-oson belülre, ütközött Dombaival, a játékvezető meglepetésre 11-est ítélt, amit a sértett értékesített. 0–1. 21. p: Nyerges kilépett a nézők közül, a kapus is kicselezve laposan lőtt a hálóba. 0–2. 26. p: Tóthot buktatták a 16-oson belül, de ezúttal a játékvezető sípja néma maradt.

29. p: Pálla ment el a bal oldalon, szép beadását Schafranek öt méterről fejelte a hálóba. 1–2. 55. p: Méry jobb oldali beadását Gordian 5 méterről a kapusba fejelte. 57. p: Horváth T. buktatta Méryt, mivel volt már egy sárga lapja, a játékvezető kiállította. 75. p: Kertészt lerántották az ötösön belül, de a játékvezető ezúttal sem látott szabálytalanságot. 90. p: Ujhegyi előtt adódott még egyenlítési lehetőség, de a kapu fölé helyezte a labdát.

Az első tíz perc kiegyenlített játékkal telt, ebben az időszakban a kapuk nem forogtak veszélyben. Utána egy téves játékvezetői ítélet miatt vezetést szereztek a vendégek, majd tovább növelték előnyüket. A félidő hátralévő részében nagy lendülettel rohamozott az MTE, de szünetig csak a szépítésre futotta. Szünet után folytatódott az MTE fölénye. Jó iramú mérkőzésen a játékvezető téves ítéletei fosztották meg az egy pont megszerzésétől a hazai csapatot a jó képességű REAC ellen.
Jók: Schafranek, Méry, Gordian, ill. Kovács, Nyerges, Virág.
Menczeles Iván: – A REAC jobb csapat, mint a miénk, de ez a mérkőzés már a játékvezető-küldésen eldőlt.
Urbán Flórián: – Horváth T. kiállításával eggyel kevesebb lett a hibapontunk a csapatban...

A türelem főtáblát terem?

Vasárnap 18 órakor a Graboplast-ETO az ukrán Motor Zaporizzsja együttesét fogadja a Bajnokok Ligája… Tovább olvasom