2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

A harmadik nagy diadal

Remekül kezdte az összecsapást a vendég győri együttes. Az 5. perc végén ugyanis már 3–0 volt az állás a Graboplast-ETO-nak, sőt, a Fradi első gólját csak a 10. percben szerezte.
Dokic: a győri csapat egyik legjobb embere volt.
Addig előkészítetlen lövések jellemezték a hazai csapat játékát, ami nagyrészt a Róth-gárda kemény, agresszív védekezésének volt köszönhető. A győriek csak azt sajnálhatták, hogy ebben a tíz percben nem sikerült több gólt lőniük – Sirina mellett Sugár is bombaformában védett –, így a megnyugtató előny helyett a 12. percben már egyenlő volt az állás.
A győrieket persze nem olyan fából faragták, hogy ez kizökkentse őket a játékukból, de a feljavult FTC ellen már nem tudtak előnyt szerezni Dokicék, sőt, a hazai zöld-fehérek meg is fordították a meccset. Először a 18. percben vezettek Kirsnerék (6–5), s a különbséget meg is toldották még egy góllal.

Szerencsére nem ez volt az utolsó fordulat az első félidőben, Róth Kálmán ugyanis jó érzékkel változtatott együttese szerkezetén, s ismét a maga javára fordította az eredményt a Graboplast-ETO. Az utolsó másodpercekben szerzett Pádár-gól ezek után mégis hazai vezetést eredményezett.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első, vagyis a győriek gyorsan dobtak három gólt. Most azonban nem állt le a Graboplast-henger, így a 38. percben teljesen megérdemeltnek tűnt a vendégek ötgólos vezetése (12–17). A Fradi azonban bebizonyította, hogy minden változás ellenére komoly tényező a magyar bajnokságban, mert ismételten feljött a győriek nyakára. Szűk negyedórával a vége előtt, 19–19-nél kezdhettek mindent elölről a csapatok.

Ahogyan azt a találkozó során már megszokhattuk, a hátralévő időszakban is gyakran változott a képlet: hol az FTC, hol az ETO vezetett, a végén azonban a Görbicz vezérelte győriek lélekben is erősebbek voltak ellenfelüknél – volt, hogy kettős emberhátrányból szereztek gólt –, s megnyerték a rangadót. Mindez azt jelenti, hogy az idei szezonban ez volt a győriek harmadik győzelme a rangadókon, hiszen ezt megelőzően Dunaújvárosból és a Hypo otthonából is két ponttal gazdagabban távozhatott a Graboplast-ETO.

Rapid torna nagy nevekkel Franciaországban

Csütörtökön kezdődik a franciaországi Agde-ban a 16 résztvevős rapid torna. A világranglistát… Tovább olvasom