2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 20°C | 32°C Még több cikk.

A Győrszemere nyerte a Sport M-kupát!

A Győrszemere megyei I. osztályú csapata nyerte a Sport M-kupát, miután a Puskás Stdionban rendezett döntőben legyőzte a Bárándot.
GYŐRSZEMERE - BÁRÁND 4-1 (2-0)
Sport M-kupa-döntő
Puskás Ferenc Stadion
V: Botló (Bozó, Kiss Z.)

90. perc: Vége a mérkőzésnek. Kupagyőztes a Győrszemere!

89. perc: Herold is betalál! Germán labdájával lép ki, majd elviszi a kapus mellett, és a hálóba gurít. 4-1.

86. perc: Makkos is lejön Máj Ádám beáll.

82. perc: Burányi helyén Győry játszik.

78. perc: Cserél a Győrszemere. Klement helyére Török érkezik, a bárándiaknál Futó megy le, Hódos áll be.

76. perc: Gól! Burányitekert a kapu elé a jobb oldalról. Katonáról kipattant a labda, éppen Germán elé, akinek nem volt nehéz dolga. 3-1.

69. perc: Nem kapott meg egy jogos tizenegyest a Győrszemere. Burányi közeli, gólba tartó fejesét kézzel ütötte ki Futó.

66. perc: Az első csere a meccsen. A bárándi csapatból Jeney jön le, Bíró áll be.

61. perc: Rengeteg kimaradt győrszemerei ziccer után gólt lő a Báránd. Bakonyi indult meg a jobb oldalon, majd 14 méterről a hosszú alsó sarokba gurított. 2-1.

59. perc: Herold 16 méteres bombáját, majd a kipattanó után a közeli lövést is bravúrral védte Katona.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Makkos Tamás nyilatkozott a mérkőzés szünetében: Az első gól most különösen jól jött ebben a melegben,  megpróbáltunk minél előbb vezetést szerezni, hogy ne legyen kapkodás. A folytatásban türelmesen kell játszanunk. Többször próbálkoztam már ilyen lövéssel, mint amiből a gólom született. Ilyenkor a kapus a beadást várja, sikerült meglepnem.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Szöglet után Makkos elé pattant a labda, de a bal lábas kapáslövés 14 méterről fölé ment.

40. perc: Bakonyi közeli fejesét fogja Takács.

35. perc: Eldönthette volna a meccset a Győrszemere. Herold egy laza mozdulattal átemelte a kifutó kapust, de a labda mellé szállt.

32. perc: Gyönyörű támadás, és újabb győrszemerei gól! Egy bal oldali kényszerítőzés után Herold centerezett pontosan. Az érkező Germány megelőzve a védőket 6 méterről a kapuba fejelt. 2-0.

27. perc: Vezet a Győrszemere! Makkos a rosszul felállított sorfal mellett a tizenhatos bal oldaláról ballal csavart a kapuba! 1-0.

23. perc: Dobos kedvet kapott a távoli lövéshez Makkos korábbi próbálkozása után. A Báránd középpályása 40 méterről lőtt el egy szabadrúgást. Takácsnak nem okozott különösebb gondot a védés.

21. perc: Germán emelte be a védők mögé a labdát, de a kivetődő kapus az utolsó pillanatban megelőzte Makkost.

16. perc: Germán cselezett befelé a jobb szélről, majd visszagurított az ötösre, az érkező Klement azonban óriási helyzetben lemaradt a labdáról

13. perc: Makkos 30 méterről csavart kapura egy szabadrúgást. A labda centikkel ment el a bal felső sarok mellett.

11. perc: Burányi cselezett befelé a jobb oldalról, majd 16 méterről egy életerős balost küldött kapura. Katona bravúrral védett.

9. perc: Jeney vezette fel alabdát a Győrszemere térfelére, majd 20 méterről ballal lőtt. Nem jelentett veszélyt Takács kapujára.

3. perc: Veszélyesebben kezd a Győrszemere. Germán lépett ki a védők közül. Garamvölgyi utolsó emberként felrúgta, de a játékvezető nem fújt szabálytalanságot.

2. perc: Klement csavart be a kapu elé szögletbő. A veszélyesen lefelé csapódó labdát Katona ütötte ki.

1. perc: A Báránd kezdte a meccset.

10 JENEY DOMOKOS

Germán Ferenc a Győrszemere játékos-edzője nyilatkozott a kezdés előtt: Nagyon örülünk, hogy itt a Puskás Stadionban léphetünk pályára egy fontos meccsen. Elég sok találkozó van a lábunkban ebben a hónapban, de a fiúk tudják, hogy mekkora tétje van ennek a döntőnek. A bajnokságban tavasszal éppen a hétvégén kaptunk ki először, de ez nem vette el a kedvünket. Ellenfelünknél is vannak rutinos játékosok,  felkészültünk belőlük, így a győzelem reményében játszunk.

A Magyar Kupa fináléja előtt lép pályára ma délután fél öt órakor az Euro-LTC-Győrszemere a fővárosi Puskás Ferenc Stadionban.

A megyei első osztály éllovasa és most már megyei Magyar Kupa-győztes gárda – a csapat nemrég az ETO Parkban győzte le a döntőben az NB III-as SVSE együttesét – arra készül, hogy ismét elhódítson egy rangos kupát. A Sport M-kupa – a Szabad Föld-kupa utódja – a sorozatban legtovább jutó amatőrcsapatok viadala. Az országos főtáblán a harmadik fordulóig jutott az együttes. Először az Oroszlányt győzte le 6–1-re, majd meglepetésre az NB II-es Ajkát (4–1) fektette két vállra. A következő körben már NB I-es csapat volt az ellenfél, s a Szombathelyi Haladás csupán 2–1-re tudott nyerni Győrszemerén. Ez a teljesítmény pedig elég volt ahhoz, hogy a Győr-Moson-Sopron megyei gárda bejusson a sorozatban legjobban szereplő négy amatőregyüttes közé.

Az elődöntőben aztán a zalaegerszegi arénában a Teskánddal találkoztak Germánék. A Győrszemere 4–1-re győzte le a szintén megyei I. osztályú Zala megyei gárdát, s jutott magabiztosan a sorozat mai fináléjába.

A Győrszemere ellenfele a Hajdú-Bihar megyei Báránd együttese lesz.

• 17. Dudus51 2011. május 18. 19:02
    „Gratulálok a csapatnak, a vezetőknek, a szponzoroknak! Hajrá Szemere!”
  • 16. Dragó 2011. május 18. 17:35
    „Majd az NB III ba meg mutatják ugye???Vagy mindig itt maradtok a Megyei I be???:)”
  • 15. ACSA 2011. május 18. 17:15
    „Jó hírverése volt a megyei focinak!:-)))-GRATULÁLOK!”
  • 14. poto 2011. május 18. 14:25
    „Szép volt fiúk !!!!!!!!”
  • 13. igazmondó 2011. május 18. 07:49
    „Lefocizták a Bárándot... rendkívül jó iramú, látványos, szórakoztató mérkőzés volt.
    Semmi, de semmi nem utalt arra, hogy itt "alacsonyabb" osztályú csapatok játszanak.
    Granulálok!”
  • 12. Tibi1 2011. május 17. 22:23
    „Gratulálok! Szép volt! :-)”
  • 11. elisabet 2011. május 17. 22:18
    „Gratulálok Győrszemere csapatának a nagyszerű eredményhez!
    Szép volt fiúk,így tovább!”
  • 10. Tudós-1 2011. május 17. 20:22
    „Gratula a Szemerei csapatnak, szponzorainak és vezetőinek, akik lehetővé tették a csapat működését amit a csapat meghálált! Bravó!”
  • 9. sándor71 2011. május 17. 20:12
    „Gratulálok a szép győzelemhez!
    Makkos Tamásnak külön gratulálok a góljához:)”
  • 8. kukori 2011. május 17. 19:49
    „Gratulálok a csapatnak,nagyon szép meccs volt!!!!!!!!!!!!!Megérdemelten győzött a csapat!!!!!!!!!