2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 13°C Még több cikk.

A Győr lesz a Sopron ellenfele

Két és fél percig csak keresték a fogást egymáson a felek, majd a győri előnyt Raksányi egalizálta, sőt, a vezetést is megszerezte a vendégeknek. Az első negyed végjátékára a pontatlanság és a kapkodás volt a jellemző, végül döntetlennel zárult a szakasz.
UNI SEAT Győr–Pécs 2010
74–59 (13–13, 17–17, 23–14, 21–15)
Győr, női NB I-es elődöntő, 3. mérkőzés, 800 néző. V.: Földházi, Győrffy, Frányó.
Győr: CIGLAR 15/6, SIMON 10, Rasheed 12, Nagy-Bujdosó 10/6, Hollingsworth 14. Cs.: Semsei 2, Vincze, LAKLÓTH 11/9. Edző: Fűzy Ákos.
Pécs: QUIGLEY 28, Raksányi 9, Sarok 1, Horváth L. 4, MURPHY 10. Cs.: Török Sz. 5, Laczi 2, Szamosi, Pénzes. Edző: Zeljko Djokic.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 az UNI SEAT Győr javára.

Nagy-Bujdosóék (15) kiharcolták a győzelmet, így a győri klub története első bajnoki döntőjét játszhatja. Fotó: B. A.

A második negyedet 11–4-es öt perccel kezdték a vendégek. Nagy rohanásba kezdett a házigazda, s Rasheed Rita duplájával egyenlített. A nagyszünet után továbbra is Quigley játéka volt pécsi részről a meghatározó. A győriek viszont a vendégekkel ellentétben a hárompontos vonalon túlról is eredményesek tudtak lenni, majd a kevés pontot hozó harmadik játékrész közepén 7–2-es etapjukkal hatpontos előnyhöz jutottak. Simon Zsófia két büntetőt tett be a pécsiek kosarába, Hollingsworth mezőnyből és egyszer büntetőből volt eredményes.

A negyed második felében szinte pontképtelen vendégek tízpontos hátrányba kerültek. Quigley próbálta versenyben tartani övéit, de Ciglar is hintett egy triplát, így állandósult a tíz pont körüli különbség. Rasheed öt büntetője adta a negyedik negyed alaphangját győri részről, a pécsiek nem tudták csökkenteni a különbséget. Az utolsó öt perchez érve Quigley egyszemélyes csapatként próbálta meg ledolgozni a Pécs hátrányát, de a vége meggyőző különbségű győri siker lett, így a fináléban megyei rangadó lesz, ugyanis korábban a címvédő Sopron már biztosította oda a helyét.

A két csapat az alapszakaszban kétszer találkozott (67–57 és 69–62 a soproniaknak), majd a Magyar Kupa döntőjében is nyertek Székely Norbert tanítványai (68–56).

Fűzy Ákos: – Hétéves klubunk aranylapjait nyitottuk meg ezzel a győzelemmel. A Győrben gyerekcipőben járó kosárlabda nagy örömet szerzett a város sportszeretőinek. Remélem, ez az érzelmi töltet a döntőben is lendületben tartja a csapatot, s megszorongatjuk a soproniakat.

A döntő időpontjai. 1. mérkőzés: április 16., 18 óra, Sopron. 2. mérkőzés: április 19., 18 óra, Győr, 3. mérkőzés: április 22., 15.45 óra, Sopron. 4. mérkőzés (ha szükséges): április 25., 18 óra, Győr. 5. mérkőzés (ha szükséges): április 29., 18 óra, Sopron.