2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

A Gyirmót gázolt, az MTE alulmaradt

Két négygólos mérkőzést játszottak az NBII Nyugati csoportjának régiónkat érintő hétvégi csapatmérkőzésein.

GYIRMÓT- INTEGRÁL-DAC: 4-0 (2-0)

18. p: Nagy L. csavarta középre a labdát, amit Oross nagyszerű fejessel juttatott a hálóba. 1–0.

24. p: Egy előrevágott labdát a kapujából kifutó Sánta Korsósba lőtt, aki a nála maradt labdát hálóba vágta. A játékvezető kezezést látott, ezért kifelé ítélt szabadot, amit Korsós nehezményezett. Szilasi előbb a sárgát, majd a pirosat mutatta fel neki.

33. p: Török hozta játékba Orosst, aki egy csel után spiccel a jobb alsó sarokba lőtt. 2–0.

59. p: Nagy L. szöktette a kiugró Tóth N.-t, aki bár kisodródott, magabiztosan lőtt laposan a hosszú sarokba. 3–0.

69. p: Oross önzetlenül passzolt a támadást kísérő Tóth N.-hez, aki közelről megszerezte a hazaiak negyedik találatát. 4–0.

90. p: Horváth R. tört kapura, majd ráesett a kifutó Molnár kapusra. Mindkettőjüket kiállította Szilasi játékvezető.

A két szomszédvár találkozója igazi presztízscsatának indult, ám Korsós kiállítása komoly vérveszteséget jelentett a nádorvárosi gárdának. A második félidőben még két góllal növelte előnyét a Gyirmót, ezzel megadta a kegyelemdöfést ellenfelének.

Hannich Péter: – Egy szép napfényes vasárnap délután csak a gólkülönbség volt kérdéses. Gratulálok játékosaimnak.

Preszeller Tamás: – A játékvezető téves ítéletével a huszonnegyedik percben közel ezer ember szórakozását rontotta el. Az emberelőny után a jó formában lévő Gyirmót átgázolt rajtunk.

SOROKSÁR - MTE 1904: 4-0 (3-0)

16. p: Burzi végzett el szabadrúgást a kaputól 20 méterre, a sorfal mellett védhetetlenül a hosszú sarokba lőtt. 1–0.

23. p: Dudás futott el a jobbszélen, az ötös magasságából keresztbe lőtt, Facucho menteni akart, de Gábor elé került a labda, aki közelről a hálóba passzolt. 2–0.

27. p: Egy gyors szabadrúgás után a vendégek lőttek kapura. Csintalan elcsúszott, estében a labdába ütött. A játékvezető rögtön büntetőt ítélt. A büntetőrúgást Dudás higgadtan értékesítette. 3–0.

72. p: Szálkai szerzett labdát, beívelte, Héray közelről a kapuba fejelt. 4–0.

Elekes József: – Magabiztos játékkal sikerült elérnünk ezt a szép eredményt sportszerű ellenfelünkkel szemben.

Soós Imre: – A mai csapatom az idei U19-es bajnokságban bronzérmet szerzett és szép jövő előtt áll. De a felnőtt tizennégyes keretből tíz játékos hiányzott. Őket az ifjúsági játékosok még nem tudják pótolni.

Zaklatott bajnoki idényt mutat a statisztika is

A Győri ETO a tizenharmadik helyen végzett az NB I-es pontvadászatban. Elsősorban hazai pályán… Tovább olvasom