2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

A fiatalság döntő diadala

Houstonban, az idei nemzetközi teniszévadot záró, 3,7 millió dollár összdíjazású Mesterek Kupáján a fiatalság didalmaskodott.
Roger Federer: a mesterek svájci mestere.
Az elődöntőben érdekes módon még nem csaptak össze a generációk, hiszen egyik ágon a 22 éves svájci Federer és a még nála is fiatalabb – már mindenképpen idei világelső – amerikai Roddick csapott össze, a másikon pedig a két „öreg", a 33 éves amerikai Agassi, valamint a 28. évében járó német Schüttler mérkőzött. A döntő aztán kimutatta, hogy kié a jövő a világ teniszsportjában.

Roger Federer meglepően könnyedén, 6:3, 6:0, 6:4 arányban legyőzte Andre Agassit ezen a döntőn. A 22 éves idei wimbledoni győztesnek mindössze 88 percre volt szüksége ahhoz, hogy felülkerekedjen nála 11 évvel idősebb ellenfelén. A második szett közepén esőszünet miatt félbeszakadt ugyan a játék, de a fiatal svájci lendületét ez sem törte meg. Federer ezen a mérkőzésen minden tekintetben felülmúlta rutinos amerikai ellenfelét, hiszen a nyerő ütések tekintetében 39–13-ra nyerte a találkozót, valamint 11 ászára csak egyetleneggyel tudott válaszolni a hazaiak kedvence.

Győzelmével Federer 1,52 millió dollárt, valamint egy sportkocsit vihetett haza. Ez a diadal egyben azt is jelenti, hogy a svájci versenyző az év végén a második helyen végez a férfi teniszezők világranglistáján. Az már korábban eldőlt, hogy az elődöntőben éppen Federerrel szemben búcsúzó amerikai Andy Roddick zárja a 2003-as esztendőt a férfi teniszezők ranglistájának első helyén.