2018. 06. 25. hétfő - Vilmos 14°C | 22°C Még több cikk.

A Fertőszentmiklós 7-et, a Győrsövényház 8-at kapott a kupbában

A Hali a 62. percben tudta először bevenni a Fertőszentmiklós hálóját. Az ETO Putnokon, a Gyirmót Bölcskén nyert.

Fertőszentmiklós-Haladás 0-7 (0-0)
Fertőszentmiklós, 700 néző. V.: Szilasi.

Fertőszentmiklós: Csóka – Fábián, Horváth P., Németh A., Horváth I. (Horváth A.), Finta (Horváth D.), Horváth T., Bellovics (Mentes), Kalmár, Árki, Ábrahám. Edző: Finta Zoltán.

Haladás: Rózsa – Schimmer, Fehér, Devecseri, Dvorschák, Szakály (Németh M.), Nagy (Zamostny),   Jagodics (Gyurján), Halmosi, Farkas, Gaál. Edző: Artner Tamás.

Gsz.: Gaál (62.), Németh M. (68.), Zamostny (74., 79.), Gyurján (76., 86., 89.).

Kiállítva: Halmosi (71.).

Az első félidőben egyenrangú ellenfele volt a hazai csapat első osztályú ellenfelének. A második játékrészben nagyobb sebességre kapcsolt a Haladás és a fáradó ellenfele ellen tetszés szerint szerezte góljait. A hét kapott találat ellenére minden dicséretet megérdemel a Fertőszentmiklós.

Finta Zoltán: – Megérdemelt a Haladás továbbjutása, sajnos erőben elfogytunk, de becsülettel helytálltunk.

Artner Tamás: – Kulturáltan játszó csapatot vertünk meg második félidei játékunkkal.

Bölcske-Gyirmót FC Győr 0-5 (0-3)
Bölcske, 500 néző. V.: Botló.

Bölcske: Csoknyai – Miskovicz, Blatt, Szabolcska (Nagy D., a szünetben), Laták (Budai, a szünetben), Féhr, Tóth J., Hajdók, Agócs, Szili (Süvöltős, 84.), Fröhlich. Edző: Buzás Attila.

Gyirmót: Deli – Nagy S., Graszl, Lengyel D., Csemer, Molnár M. (Kovács D., 74.), Paku, Sós (Oross, 88.), Kiss M., Illés, Tóth N. (Andorka, 50.). Vezetőedző: Sisa Tibor.

Gsz.: Tóth N. (3., 7.), Illés (42.), Paku (54.), Andorka (93., 11-esből).

Végig koncentrálva, jó játékot mutatott a Gyirmót, megérdelten nyerte meg a mérkőzést.

Sisa Tibor: – Jól játszott a csapatunk, sok szép gólt rúgott. Tudnék is neki örülni, ha két játékosunk nem szenvedett volna súlyos sérülést ezen a találkozón.

Győrsövényház-Nyíregyháza 0-8 (0-6)
Győrsövényház, 300 néző. V.: Kovács G.

Győrsövényház: Hujber – Bazsó, Horváth G., Burián (Lőrincz, 61.), Szabó D. I, Domoszlai, Juhász, Salamon, Csizmazia (Huszár, 46.), Szabados, Szabó D. II (Soós, 68.). Edző: Szabó Gábor.

Nyíregyháza: Hrabina – Nagy Z., Rubus, Póti, Jánvári, Patály, Spitzmüller, Huszák (Sándor I, 62.), Pekár (Sárközi, 46.),  Lázár (Vámos, 62.), Molnár. Vezetőedző: Csábi József.

Gsz.: Pekár (6., 8., 32.), Lázár (11. , 11-esből, 39., 46.),  Molnár (30.), Patály (84.).

Az NB I-es Nyíregyháza az első negyedórában három góllal büntette a megyei II. osztályú Győrsövényház hibáit, s ezzel gyorsan eldöntötte a továbbjutást. A hazaiak Domoszlai gyönyörű, felső lécen csattant szabadrúgásakor jártak a legközelebb a szépítéshez.

Szabó Gábor: – Gratulálok a Nyíregyházának, de a csapatomat is dicséret illeti az egész kupasorozatban nyújtott teljesítményéért. Egy hiányérzetem van: az első fél órában nagyon megilletődötten játszottunk.

Csábi József: – A célt teljesítettük.

Putnok-Győri ETO FC 1-3 (1-2)
Putnok, 800 néző. V.: Karakó.

Putnok: Nótás – Szemere, Nagy Cs., Nyisalovits, Zimányi (Monyók, 30.), Fehér, Horváth Sz., Kerényi (Tóth Sz., 69.), Madarász, Galambosi, Máthé (Marcinasko, 62.). Edző: Koszta Péter.

ETO: Pogacsics – Svec, Wolfe, Lang, Dinjar – Windecker (Varga R., 58.), Kamber, Pátkai, Koltai (Dudás, 58.), Rudolf, Strestík (Martínez, 81.). Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Gsz.: Madarász (32.), ill. Strestík (9., 13.), Pátkai (80.).

Kiállítva: Nagy Cs. (77.).

Az ETO az első negyedórában kétgólos vezetést szerzett Strestík duplájával. A második félidőben tíz játékosra fogyatkozott a Putnok és ezt gyorsan gólra váltotta az ETO.

Jók: Madarász, Horváth, ill. Strestík, Rudolf, Pátkai.

Koszta Péter: – Nincs miért szégyenkeznünk, mert felvállaltuk a nyílt futballt a győriekkel szemben. Talán egy kis szerencsével meglepetést okozhattunk volna.

Horváth Ferenc: – Eddig az volt a problémánk, hogy az adódó helyzeteinket rendre elhibáztuk, most az elején kettőt belőttünk. A meccset ezután is irányítottuk, de végképp csak a kiállítás, illetve a harmadik gólunk megszerzése után nyugodhattunk meg.

Magyar Kupa, 2. forduló (a 32 közé jutásért), az élvonalbeli és Győr-Moson-Sopron megyei csapatok mérkőzései:

Putnok (III. osztályú)-Győri ETO FC 1-3 (1-2)
Kunszállás (megyei I.)-Videoton FC 0-8 (0-4)
Győrsövényház (megyei II.)-Nyíregyháza Spartacus 0-8 (0-6)
Iváncsa (megyei I.)-Diósgyőri VTK 0-4 (0-2)
Szeol SC (megyei I.) - PMFC-Matias 1-4 (1-3)
Mórahalom (megyei I.) - DVSC-TEVA 0-6 (0-3)
Fertőszentmiklós (megyei I.)-Szombathelyi Haladás 0-7 (0-0)
Bölcske - Gyirmót 0-5 (0-3)

kedden játszották:
Felsőtárkány (III.)-Budapest Honvéd 0-1 (0-1)
Tevel SE (megyei I.)-MTK Budapest 2-7 (1-5)
Himesháza (megyei III.)-Újpest FC 0-13 (0-6)
Orosháza (II.)-Puskás Akadémia 1-5 (0-4)
________________________________________

A Fertőszentmiklós-Haladás mérkőzés valódi kupacsata volt a nyugat.hu beszámolója szerint: megmutatta erényeit a hazai gárda is, sőt egy szabadrúgásnál Rózsának nagyot kellett védenie. Fehér lövésénél fogott szintén nagyot a hazaiak kapusa, Halmosi és Szakály pedig a kapufát találta el, így az első 45 percben nem született gól.

A 47. percben Gyurjánt buktatták a 16-oson belül, Gaál azonban a kapus lábába rúgta a büntetőt, így ez még kimaradt.

Később viszont a zöld-fehérek csatára helyre tette hibáját: a 62. percben Farkas Márk előrevágott labdájáért Gyurján és Gaál csatázott, utóbbi megszerezte, és a kifutó kapus mellett 12 méterről a bal sarokba gurított (0-1).

Ezután megindult a szombathelyi gólgyártás: Németh Márió a 68., Zamostny a 74. és 79., Gyurján a 76., 85. és 89. percben vette be Csóka kapuját. A meccsen villant a piros lap is: Halmosi kapta a 71. percben.

A Győrsövényház otthonában már az első féidőben eldöntötte a továbbjutást a szintén NB I-es Nyíregyháza. Pekár az 5. és a 8. percben is betalált, Lázár Bence góljával már a 12. percben 3-0-ra vezetett a nyírségi csapat. Molnár Marcell a 30. percben vette be Hujber kapuját, majd ismét Pekár, majd Lázár góljai jöttek.

0-6-tal fordultak a csapatok, a második félidőre azonban megtorpant a Szpari gólgyára: a 48. percben ugyan még gólt szerzett Lázár, ám utána egészen a 84. percig érintetlen maradt a sövényháziak hálója. Az utolsó gólt ekkor lőtte Patály János.

A Gyirmót az NB III-as Tolna megyei csapat, a Bölcske otthonában játszott a Magyar Kupa 2. fordulójában. Tóth Norbert a 3. és a 7. percben talált a bölcskeiek hálójába, Illés 41. percben szerzett gólt, így 0-3-mal ért véget az első félidő. A második játékrészben Paku vette be a hálót, majd a 93. percben Andorka is eredményes volt, így 5-0-s gyirmóti sikerrel ért véget a találkozó. A meccs krónikájához egy gyirmóti piros lap is hozzá tartozik: Illést a 62. percben küldte le a pályáról a játékvezető.

A Győri ETO szitnén NB III-as csapat ellen nyert, a borsodi Putnok ellen. Két gyors góllal indult itt is a meccs: Strestik a 9. és a 14. percben talált hálóba. Madarász a 33. percben szépített. Egy putnoki kiállítás is szerepel a jegyzőkönyvben: a 77. percben Nagy Csabát állította ki a játékvezető. A harmadik győri találat a 81. percben esett, a gókszerző Pátkai Máté.

Avatóünnepség futballgálával Sopronban

Az SC Sopron és a GYSEV jó együttműködésének köszönhetően Sopronban a Lövér körúti sporttelepen… Tovább olvasom