2018. 07. 16. hétfő - Valter 17°C | 28°C Még több cikk.

A Ferencváros rontotta el az ETO játékát

16. perc: Nyilas vezette fel középen a labdát, majd a kicsit kimozduló Szűcs felett megpróbált a kapuba emelni, de néhány centivel célt tévesztett, s a labda a kapu tetején landolt.
17. perc: Az ellentámadás végén Gera élesen keresztbe lőtte a labdát a győri tizenhatos előtt. A hosszú oldalon Rósa D. lépett ki a védők közül, de a jobbösszekötő helyéről leadott lövése elgurult a jobb alsó sarok mellett.

36. perc: Rósa futott el a jobb oldalon, Horváth R. lemaradt, így az egykori győri játékos zavartalanul adhatott be. Az ötös sarkára lágyan érkező labdára Krass nem mozdult ki, az üresen maradt Gera pedig a kapu jobb oldalába fejelt. 1–0.

43. perc: Ezúttal a bal oldalon vezetett akciót a Fradi. Sasu kapott labdát a szélen, a román támadó első beadása még visszapattant, de másodszorra már az ismét remek ütemben érkező Gerát találta meg, aki Horváth R.-rel a nyakán is a kapuba tudott bólintani. 2–0.

47. perc: Nem kellett sokat várni az újabb hazai gólra. Ismét kapitális hibát vétett a győri védelem. Rósa gurított középre a jobb oldalról, a labdát középen a védők közül Horváth R. és Varga, a hazai támadók közül Somorjai is elvétette. Így lett jó viszont a második hullámban érkező Gerának, aki bal belsővel a kapu jobb oldalába passzolt. 3–0.

61. perc: Priskin került jó helyzetbe Szűcs kapujától 20 méterre. A fiatal csatár el is lőtte a labdát, mely kevéssel a jobb kapufa mellett suhant el.
69. perc: Cserélt az ETO, Horváth Róbert helyére az újonc Imrik László állt be.

79. perc: Lipcsei remek labdával ugratta ki a jobbösszekötő helyén induló Somorjait, a fiatal középpályás bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd jobb külsővel a kapu bal oldalába lőtt. 4–0.

84. perc: Szépítési lehetőség a győriek előtt. Varga ugrott ki a jobb oldalon, tisztán vezethette kapura a labdát, de beérték, és gyenge kísérletét végül hárította a hazai védelem.
Nem úgy sikerültek tavasszal az ETO mérkőzései, ahogyan azt a szakvezetés tervezte (nem beszélve a szurkolókról...). Különösen idegenben gyengélkedett eddig Reszeli Soós István együttese. Éppen ezért a győriek szakmai igazgatója változtatott az eddigi hadrenden. Nem titkolta, ezúttal nem a szép játék s nem is a jövő csapatának építése az elsődleges feladat, hanem az eredményesség. „El akarjuk rontani a Fradi játékát" – mondta Reszeli Soós István szakmai igazgató.

Nos, az ígéret első fele az első félórában maradéktalanul megvalósult, hiszen gyenge játékot hozott a meccs ezen szakasza. Egyik csapat sem kockáztatott túl sokat, így helyzetbe se nagyon kerültek a játékosok.
A félidő utolsó negyedórájára azonban összeesett a győri védelem, s két hatalmas hibát kihasználva Gera büntetett, a semmiből juttatva kétgólos előnyhöz ezzel csapatát.

Fordulás után aztán hamar jött a győri hátsó alakzat újabb megingása, s Gera mesterhármast ünnepelhetett megszokott szaltójával. Innentől kezdve már nem volt kétséges a meccs kimenetele. A győri együttes Priskin kivételével semmilyen veszélyt nem jelentett a Fradi kapujára, sőt, bő egy óra elteltével a tavasz leggólerősebb ETO-játékosa is felőrlődött a hazai védőkkel folytatott egyszemélyes küzdelemben.
Szerencsére ekkor már a Fradi sem erőltette túlságosan a támadásokat, a hajrában így is megadta a kegyelemdöfést a vendég zöld-fehéreknek, így végül Pintér Attila együttese rontotta el a győriek kedvét.