2018. 06. 23. szombat - Zoltán 12°C | 20°C Még több cikk.

A feljutásba kerülhetnek az elhullajtott pontok: Mezőkövesd - Gyirmót 3-3

Háromgólos hátrányból hozta vissza a meccset a Gyirmót úgy, hogy jobb volt ellenfelénél, és egy büntetőt is kihagytak. Lépéshátrányba került a Gyirmót a Békéscsabával szemben.
Mezőkövesd–Gyirmót FC Győr 3-3 (3-1)
Mezőkövesd, NB II-es bajnoki mérkőzés
Játékvezetők: Pintér Csaba, Kovács II. Gábor, Máyer Gábor

Mezőkövesd: Dombó - Sváb, Takács, Baracskai, Gengeliczki, Búrány, Bajzát, Tajthy, Nánási, Molnár, Szeles.
Gyirmót: Somogyi - Nagy S., Beliczky, Bobál, Papp, Cseri, Magasföldi, Balog Z., Varga R., Lázár P., Kiss M.
Vége a mérkőzésnek. A mezőkövesdi döntetlen könnyen a gyirmótiak ezüstérmébe és így a feljutásukba kerülhet. A gyirmótiaknak a mezőkövesdi döntetlennel 58 pontja van, a Békéscsabának 55, szombaton pedig a Soroksárt fogadják. Ha a viharsarkiak nyernek, akkor előnybe kerülnek a Gyirmóttal szemben több győzelmük miatt. Az utolsó fordulóban a Gyirmót a 11. helyen álló Siófokot fogadja, a Békéscsaba pedig az utolsó előtti helyen álló Ceglédet. A Vasas mellett a másik biztos feljutó az NB II második helyezettje lesz, de ha a licencproblémák miatt páratlan számú lenne az NB I mezőnye, az MLSZ az NB II harmadik helyezettjét is az első osztályba sorolja.

90+4. perc: Dombó sárgát kap időhúzásért.

90+1. perc: Magasföldi beadását Bobál fejeli a kapuba. 3-3

90. perc: Öt perc a hosszabbítás.

88. perc: Bobál ütközik Dombóval, szabadrúgás a kövesdieknek.

86. perc: Papp fejel kapu mellé a szöglet után.

86. perc: Bobál tisztán kap labdát a tizenegyespont környékén, rosszul veszi át, így tisztáznak előle a védők.

83. perc: Bajzát helyett Izing a pályán a hazaiaknál.

81. perc: Oross Márton jön Magasföldi helyére a Gyirmótnál.

79. perc: Papp lőhet 14 méterről, de nagyon fölé megy a próbálkozása.

77. perc: Gengeliczki akasztja össze Lázár lábát a tizenhatoson kívül, így ad neki egy sárga lapot. Pintér játékvezető elsőre kiállítaná, de aztán visszavonja a piros lapot, mivel a mezőkövesdi védőnek ez nem a második, csak az első sárgája volt. A szabadrúgást Magasföldi a sorfalba lövi.

72. perc: Büntetőhöz jut a Gyirmót, miután Lázárt felrúgják a tizenhatoson belül. Madarász tizenegyesét Dombó védi.

71. perc: Balajthy elől szedi fel a labdát a játékkal jól együtt élő Somogyi.

70. perc: Beliczky ívelése a felső lécről pattan ki. A játékvezetők szögletet ítélnek, Madarász beadását Magasföldi fejeli kapu mellé.

67. perc: Megint Bajzátot ugratják ki, ezúttal kapura vezeti a labdát, de Somogyi hárítani tud.

65. perc: Magasföldi fejel egy kapu elé ívelt szabadrúgás után magasan, de nem túl erősen, így Dombó fogja a labdát.

62. perc: Baracskai helyére Balajthy érkezik a hazaiaknál.

58. perc: Somogyi lép ki a kapujából, így szabadít fel Bajzát elől.

57. perc: Présinger ugrik ki a bal szélen, a beadását Bobál fejeli a hosszú felső mellé.

54. perc: Baracskai taglózza le Bobált, sárgát kap tettéért. Magasföldi szabadrúgása megpattan a sorfalon, és így védhetetlenül vágódik a hálóba. 3-2

51. perc: Kiss Máté helyére a fiatal, egykori jánossomorjai játékos, Madarász érkezik.

50. perc: Mezőkövesdi lehetőség, Takács kiszorított helyzetből nagyon mellé lő.

49. perc: Szinte a kapujához szögezi a Gyirmót a Mezőkövesdet.

46. perc: Kezdődik a második félidő.

45+3. perc: Lepereg a hosszabbítás. Szünetre vonulnak a csapatok.

45+1. perc: Beadás után Bobál fejéről ütné le a labdát Dombó, azonban rosszul fér a labdához, így Bobál lőhet az immár üres kapura, de gyengén találja el a labdát, amit így a gólvonalról vágnak ki a hazaiak.

45. perc: Beliczky kap egy passzt a bal szélen, csellel elviszi Búrány mellett, a középre adott labdába Szeles úgy ér bele, hogy róla a hálóba gurul a labda. 3-1

43. perc: Cseri lő laposan a kapu mellé.

42. perc: Ismét Magasföldi elé kerül a labda, 16-ról lő, ezúttal Dombó véd.

37. perc: Magasföldi a 14-ről lőhet, miután elé pattan a labda, ám a kapu mellé csavar.

32. perc: Búrány tör be a tizenhatoson belülre, a visszaadott labdát Tajthy elől kanalazzák ki a gyirmóti védők.

30. perc: Balog rúgja fel hátulról a tizenhatoson belül a Takácsot, a büntetőt a sértett értékesíti. 3-0

29. perc: Labdaszerzés után gyors gyirmóti akció bontakozik ki, végül Bobál lőhet, ő azonban Dombóba lövi a labdát.

28. perc: Magasföldi bpmbázza a labdát a jobb felső sarok fölé.

27. perc: Gyirmóti szabadrúgás a jobb szélről: Kiss Máté beadását kifejelik.

17. perc: Takács rúgja fel Bobált a tizenhatos vonala előtt, a jó helyről járó szabadrúgást azonban Magasföldi a sorfalba lövi. Aztán Bobál elé kerül a labda, ám hosszan veszi át, és így Dombó szedheti fel a játékszert.

14. perc: Megint átjátsszák a gyirmóti védelmet a kövesdiek, Bajzát kap remek labdát a jobb szélen, középre gurít Molnár elé, aki a kimozduló Somogyi mellett a bal alsóba gurít. 2-0

12. perc: A harmadik gyirmóti szöglet is veszélytelen, Dombó kiökölzi a labdát.

8. perc: Nagy S. beívelése után Bobál elé kerül a labda, át is veszi a tizenhatoson belül, azonban nem talál kaput a lövése.

6. perc: Magasföldi csúsztatását Kiss Máté fejéről üti le Dombó.

2. perc: Ezúttal a jobb oldalról érkezik a beívelés a gyirmóti kapu elé, Bajzát beemeli a labdát, Kis Máté mellett érkezik Molnár, megelőzi a gyirmóti játékost, és magasra ugorva a kapuba fejel. 1-0

1. perc: Bajzát az ötösről lőhet, miután tisztán kap labdát Baracskaitól, de Somogyi kezébe belsőzi a labdát.

Előzmények:
„Az élvonalba jutás egyik fő várományosa volt a Mezőkövesd, amely céljainak megfelelően nagy és NB I-es rutinos játékosok alkotta kerettel rendelkezik. A jelenlegi erős másodosztályban nekik már nem sikerülhet céljaikat elérni, mi azonban valóra válthatjuk álmainkat. Nagyon fontos számunkra ez a meccs" – fogalmazott Sisa Tibor vezetőedző.

A győri együttes keretébe visszatérhet a sárga lapos eltiltátását letöltő Cseri Tamás, valamint Kiss Máté is.

Augusztusban visszatérhetnek a droggal lebukott kajakosok

Csipesék idén nem képviselhetik Magyarországot nemzetközi versenyen, viszont az augusztus végi… Tovább olvasom