A derbit a Sopron, az alapszakaszt a Pécs nyerte

MKB Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 2010 72-60 (34-21, 7-18, 18-17, 13-4).

Sopron, NB I-es női kosárlabda mérkőzés 1500 néző. V: dr. Vígh, Földházi.

Sopron: Németh 2, Honti 3/3, GORBUNOVA 21/3, KÁROLYI 14/12, BRANZOVA 13/3. Cs: HORTI 9, Horváth Zs 3/3., Semsei 7/3, Eördögh, Sliskovic. Edző: Székely Norbert.

Pécs: IVÁNYI 9, Fegyverneky 8/3, Somogy 3/3i, PODRUG 9, Graziane 8. Cs: Richter 2, VAJDA 17/3, Krivacsevic 4. Edző: Rátgéber László.

Amint az várható volt, a soproni csapatban nem játszott a Magyar Kupa finálé egyik hőse, a nem teljesen egészséges ifjú szerb magasbedobó, Jelena Milovanovics.

A szenzációs hangulathoz a remek kezdés is hozzájárult, maximális fordulatszámon kezdtek a csapatok, a Sopron zsinórban három akciót is triplával fejezett be, a találatok szerzői időrendi sorrendben Gorbunova, Branzova és Károlyi voltak. Valóban nekiesett ellenfelének az MKB, és egy dinamikus betörés után Iványi is nekiesett, de inkább nekiszaladt Károlyinak. A soproni bedobónak a gyomra, a pécsi játékmesternek a lába fájdult meg az ütközéstől, őt le is kellett cserélni rövid időre. Károlyit és Gorbunovát nem tudták tartani a a vendégek, akiknél ugyan Podrug meg-megvillant, ám az ellenállhatatlanul kezdő zöld-sárgák a negyed közepén így is 10 ponttal vezettek. Ezt követően kicsit megtört a lendület, vezettek pár ügyes akciót a vendégek, Graziane valamint Vajda kosaraival felzárkóztak. A kisebb hullámvölgyön a hazaiakat Károlyi harmadik triplája lendítette át, a szakasz pedig Semsei parádés utolsó másodperces triplájával zárult. Felcsillant a remény, meg lehet verni 20 pontnál többel a Pécset.

A zöld-sárgák 34 ponttal- benne hét triplával - terhelték meg az első tíz percben a védekezéséről híres Pécs kosarát.

A remekül játszó Vajda ügyes kosaraival hamar újra 10 ponton belülre került a Pécs, a hazaiak több akciót is elrontottak. Szikrázóan kemény volt a csata, a játékvezetők alapvetően engedték is. A soproniak hullámvölgybe kerültek, amelyből Branzova szemfüles kosarai sem igazán tudták kirángatni az együttest, tekintve, hogy Vajda és Iványi révén akcióik többségét kosárral fejezte be a vemdégcsapat, ráadásul Németh a második szalasz közepén összeszedte harmadik hibáját. Székely Norbert teljesen érthetően időt kért. Fegyverneky kosár plusz büntetős akciója után 4 pontra jött föl a MiZo, jókor jött Károlyi negyedik hármasa, amely után zónára állt át a Sopron. Ezzel sikerült is megtörni a pécsiek lendületét, támadásban viszont továbbra is akadozott a gépezet, erőlködés valamint eladott labdák sokasága jellemezte a zöld-sárgák játékát. Két pont előny maradt szünetre az első negyedben szerzett 13-ból.

Podrug ügyes passza után Grazinae egyenlített, majd Branzova szerzett látványos kosarat. Fej-fej mellett haladtak a felek, majd Somogyi triplája után a pécseiknél volt az előny. Pár másodpercig, ugyanis Branzova majd Gorbunova szerzett újabb kosarakat, miközben a pécsiek adtak el labdákat. A negyed közepén újra az MKB játékosai zavarodtak meg kicsit, már megszerzett labdákat adtak vissza a pécsieknek, akik Fegyverneky révén vissza is szerzték a vezetést. Gorbunova a palánk alá besodródva törte meg a bő kétperces hazai kosárcsendet, a két Euroliga csapathoz méltó izgalmas, hatalmas volt a csata, amelyben a sokat vállaló Gorbunova bravúrkosaraival visszavette a vezetést az MKB, ismét bevált a zóna. A fordulatos játékrész végén előbb Semsei, majd Iványi dobott egy parádés kosarat, a záró szakaszra 3 pontos előnnyel fordult a Sopron.

Itt már abszolút érződött a pécsieken, hogy lassítani akarják a játékot. Jó volt nekik, hogy a negyedik negyed elején több, mint 2 percig nem esett kosár. Horti találataival 5 pont körüli előnyt állandósított a Sopron, amelynek Horváth triplája adott nagy lökést, A negyed közepén Károlyi szerzett labdát, majd könnyű kosarat, 10 pontra nőtt a hazai előny, Rátgéber azonnal időt kért. Bár megvoltak a tiszta helyzetei a vendégeknek, rendre elrontották azokat, a Sopron viszont megérezte a lehetőséget: elérhető a 20 pont fölötti különbség. Vajda azonban nem így gondolta, a pécsiek legjobbja fontos kosarat dobott, s ekkor a hazai dobások perdültek le a gyűrűről. A remek rangadót a Sopron, az alapszakaszt a Pécs nyerte meg, és összességében a soproni derbi után ezzel mindkét fél elégedett volt.

Székely Norbert: - Nagyon magas hőfokú mérkőzést játszottunk. Az első negyed extra teljesítménye után sajnos faultproblémák miatt felborult a rotációnk, ezért nem tudtuk növelni a különbséget. Csapatunk számára minden megnyert meccsnek nagy jelentősége van, különösen ha az egy Pécs elleni presztízsrangadó.

Rátgéber László: - Nagyon nagy dolognak tartom, hogy sikerült megnyerni az alapszakaszt. Holnap el is utazom Cannes-ba ezt megünnepelni,d e hétfőtől nagyon kemény munka vár ránk, ha meg akarjuk nyerni a bajnokságot. Ma is győzelemre játszottunk, 35 percig úgy nézett ki van is erre esély, de a végén nagyon magunkra húztuk a Sopront, s attól kezdve már csak arra vigyáztunk, meglegyen az alapszakasz-elsőség.

• 7. T_Mcvay 2008. április 28. 19:38
    „Derbinek egyébként az azonos városban lévő csapatok "összecsapását" hívják, ez legfeljebb rangadó lehetett :)”
  • 6. Feri 2008. április 28. 16:05
    „Gratulálok lányok a győzelemhez!”
  • 5. kosarbarat 2008. április 28. 13:55
    „barokk!
    mondjuk a 100000-eket kapó(nem soproni)kocsis helyett akit egy szekszárd meccsen nem lehet játszatni,nemhogy egy pécs meccsen...vgay mondjuk sliskovic helyett..aki nem tud hozzátenni egy ilyen meccshez mert szerencsétlen...ő még jó meccset nem játszott idén...mondanom sem kell milliókért!!!
    szóval 2 ember van aki helyett beférne egypár kissoproni...
    ja és a plcsi fiatalok?kopácsi diákolimpia döntőn balla szintén,(amugy neki 1 hete műtötték a térdét)raksányi fél éve sérült...kováts..na ő tényleg ne ide való...
    erről ennyit!Sopronban semmibe veszik a fiatalokat,nem foglalkoznak a tehetségekkel...legalábbis székely...”
  • 4. barokk 2008. április 28. 12:48
    „baranyi g

Te egy ilyen meccsen ki helyett küldted vona be a fiatalokat?
    Ember gondolkozz!!!”
  • 3. baranyi g 2008. április 28. 11:03
    „nem rátgéberrel kell foglalkozni,hanem magunkal!!!!!”
  • 2. P.tamás 2008. április 28. 10:08
    „baranyi, miről írtál?Sopron 10 játékos játszott pécs 8 kriva.4p.,somo.3p. hol vannak a rátg.nagy fiataljai?raksányi,kováts,balla,kopácsi?”
  • 1. baranyi g 2008. április 27. 22:21
    „németh,honti!!!!,eördög,horvát zs,sliskovic,=8 pont. székely ur hol vannak a fiatalok?pl horváth lila.”

Győri ETO-Kaposvár 1-1 a vége

Véget ért a Győri ETO FC-Kaposvár összecsapás. Második félidőben egyenlített a Kaposvár. A vége 1-1. Tovább olvasom