2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 33°C Még több cikk.

A Cuhai-Bakony-ér aranyat ért a soproni KTM-eseknek

A közelmúltban rendezték meg a bakonyi Kőris hegy környékén a hegyikerékpárosok Magyar Kupa sorozatának utolsó futamát.

Itt dőlt el, hogy az öt, egyenként közel 100 kilométeres maraton verseny összesített eredménye alapján ki lesz a kupagyőztes. A végső győzelem tekintetében két kategóriában is érdekelt volt a KTM Erste-Leasing csapata. Horváth Csaba a Master 1 kategória pontvadászatát vezetve állt rajthoz.

Jó volt a taktika

Taktikus versenyzéssel a riválisokat végig figyelve, 4 óra 41 perces időeredménnyel másodikként ért célba. Ezzel az eredménnyel a május óta tartó Magyar Kupa sorozatban sikerült megszerezni az első helyet. Meghatározó teljesítménnyel versenyezte végig az idényt.

Az összes kupafutamon dobogón végezve, kettőt megnyerve, meggyőző teljesítménnyel hódította el hegyikerékpáros szakági szövetség M1 Magyar Kupáját. Master 2 kategóriában, a helyzet még kiélezettebb képet mutatott.

A hírét nem hazudtolta meg a patak most sem, mert a korábbi napok zivatarai következtében volt ahol az egész kerékpárt elnyelte a víz egy-egy átkelés során.

Egyenlő pontszámmal állt rajthoz a Bakonyi versenyt rendező csapat favoritja Vock Balázs és a KTM-es Böhm Lajos. A helyzet nagyon egyszerű volt. Aki előbb ér a célba, független a helyezéstől az a kupagyőztes!

A hazai pálya előnyét csak a verseny első harmadában tudta több perces előnyre váltani a helyi versenyző. 30 kilométer után a soproni kerekes felzárkózott, majd fokozatosan maga mögött hagyta riválisát. A verseny utolsó 20 kilométerén biztonsági kerékpározással, előnyét őrizve, de vetélytársát megelőzve 4 óra 48 perces idővel másodikként ért célba. Így Master 2 kategóriában 2010-ben Böhm Lajos jóvoltából Sopronba kerül a Magyar Köztársaság Maraton Kupája.

Vinyén volt a verseny

A verseny központja a Cuha patak völgye mellett fekvő Vinyén volt. A befutó előtt többször is át kellett kelni a korábbi krónikákból elhíresült, esőzések után medréből kilépő Cuhai-Bakony éren. A hírét nem hazudtolta meg a patak most sem, mert a korábbi napok zivatarai következtében volt ahol az egész kerékpárt elnyelte a víz egy-egy átkelés során.

A KTM Erste- Leasing csapatából bakonyi maratonon kategóriájában elsőként ért célba Cseh Veronika, Albert Katalin és Démi József, másodikként pedig Skerletz Imola és Fehér Csaba. A soproni csapatból további kilenc KTM-es versenyző teljesítette távját, illetve érkezett a célba pontszerző helyen.

Zalában is volt verseny

A hegyikerékpár olimpiai számában, az úgynevezett sprint számban augusztus 15-én került megrendezésre Zalaegerszegen az utolsó XCO kupafutam. A KTM Erste -Leasing csapat jó része a Bakonyból érkezett Zalába. Itt több soproni kerékpáros is csatlakozott, így rekord létszámmal tizennégy versenyzővel képviseltette magát a KTM Club a versenyen.

Fehér Csaba remek hajrájának köszönhetően, legjobb egyéni eredményét elérve, Master 1 kategóriában Horváth Csabát megelőzve másodikként ért célba. Ezzel megszerezte az XCO kupa második helyét. Szintén második lett kupa összetettben, kategóriájában Démi József, Pintér Kolos és Böhm Lajos. Összetett harmadik helyezést ért el kategóriájában Plajer Lajos és Horváth Csaba.

Véget és a csapatverseny

Az országos csapatverseny pontvadászata augusztus végén a Mátrában fejeződik be. Már csak ez az egy verseny van hátra és kiderül, hogy csapatösszetettben milyen helyezést tudnak elhozni Sopronba a KTM kerékpárosai.

• 2. bp 2010. augusztus 21. 06:43
    „Jól látom, hogy a hölgy derékig gázol a vízben?”
  • 1. Igazamvan 2010. augusztus 17. 23:11
    „Gratula minden teljesítőnek, külön a hosszútávosoknak és a mastereknek.”

Kajak-kenu: remekeltek a győri versenyzők

A közelmúltban rendezték meg Szolnokon az U23-as és ifjúsági országos bajnokságot, melyen a győri… Tovább olvasom