2018. 04. 27. péntek - Zita 8°C | 20°C Még több cikk.

A CSZKA Moszkva nyerte a labdarúgó UEFA Kupát

A CSZKA Moszkva nyerte a labdarúgó UEFA Kupát, miután a lisszaboni döntőben 3-1-re legyőzte a hazai pályán szereplő Sporting Lisboát.
A moszkvaiak öröme
A CSZKA ezzel az első "tiszta" orosz csapat, amely elhódított egy európai kupát. Korábban - még szovjetként - az ukrán illetőségű Dinamo Kijev kétszer, míg a grúz Dinamo Tbiliszi egyszer diadalmaskodott a Kupagyőztesek Európa Kupájában.

Eredmény:

CSZKA Moszkva (orosz)-Sporting Lisboa (portugál) 3-1 (0-1)
José Alvalade Stadion, 50 ezer néző, v.: Graham Poll (angol)
CSZKA Moszkva: Jakinfejev - A. Berezuckij, Ignasevics, V. Berezuckij, Odiah -
Aldonyin (Guszev, 86.), Rahimics, Zsirkov, Daniel Carvalho (Semberas, 82.) - Vagner Love, Olic (Krasic, 68.)
Sporting Lisboa: Ricardo - Miguel Garcia, Beto, Enakarhire, Tello - Rogério (Douala, 79.), Rochemback, Moutinho (Hugo Viana, 87.), Barbosa - Sá Pinto (Niculae, 72.), Liedson
Gólszerzők: A. Berezuckij (57.), Zsirkov (66.), Vagner Love (75.), illetve Rogério (29.)
Sárga lap: Barbosa (14.)

25. perc: Tello jobb oldali szabadrúgása élesen csapódott a kapu elé, Ignasevics pedig kis híján öngólt fejelt.
29. perc: Rogério szerzett labdát az orosz 16-os előterében, majd egy cselt követően óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (0-1).
57. perc: Daniel Carvalho jobb oldali beadására Alekszej Berezuckij érkezett, és 5 méterről a kapu közepébe csúsztatott (1-1).
66. perc: Daniel Carvalho remek ütemben ugratta ki Zsirkovot, aki 15 méterről a kiinduló Ricardo lába között a kapu közepébe lőtt (2-1).
75. perc: Tello a 16-oson belül gyakorlatilag belelőtt a kapu előtt álló Rogérióba, akiről először a kapufára, onnan pedig a kapus kezébe pattant a labda. A hálóőr kidobásából Daniel Carvalho iramodott meg a bal oldalon, majd a középen érkező Vagner Love elé passzolt, aki 5 méterről az üres kapuba továbbított (3-1).

A portugálok kihasználták a hazai pálya előnyét, és gyakorlatilag a teljes első félidőben nyomás alatt tartották a moszkvai együttest. Rogério remekbeszabott góljával megérdemelten szerzett vezetést a hazai együttest, így nyugodtan térhetett pihenőre.

A szünet után is portugál támadások jellemezték a találkozót, ennek ellenére egy rögzített szituációnál egyenlített a CSZKA. Ez aztán az oroszok feltámadását vonta maga után, akik egy szép támadás után a vezetést is megszerezték. A Sporting kitámadott, így kontrázhattak a vendégek, a mérkőzés legjobbjának bizonyuló, három gólpasszt jegyző Daniel Carvalho pedig eldöntötte a sorozat végkimenetelét.