2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 11°C | 21°C Még több cikk.

A címvédő Győr kikapott Komlón

A címvédő Győr kikapott a PINKK vendégeként a női kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.
PINKK 424–Hat Agro-UNI Győr m78–73 (17–23, 16–20, 18–13, 27–17)

Komló, NB I-es női mérkőzés, 500 néző. V.: Győrffy, Németh Cs., Balog.
PINKK: Török 10/6, Ruják 11/3, LACZI 12, Kovács K. 1, DOROGOBUZOVA 20/3. Cs.: Kováts N. 6, IVÁNYI 16/9, Pénzes 2, Lengyel. Edző: Roberto Hernandez Monleon.
UNI Győr: HURST 22/9, Raksányi 9, Rasheed 2, Nagy-Bujdosó 5, KUBLINA 13. Cs.: Laklóth 9/3, Semsei, Nagy D., Shegog 11, Őri 2. Edző: Fűzy Ákos.

A hazai csapat kezdett jobban, ám 8–1 után a bajnoki címvédő egy 15–0-ás szakasszal megnyugtató előnyre tett szert, melyet az első negyed végéig nagyjából őrzött is a zöld-fehér gárda.

A második tíz percben ismét a PINKK kezdett jobban, egy pontra felzárkózott. Ismét villantak azonban Hursték, akik több mint tíz ponttal elléptek (27–39).

A harmadik negyedben nem sokat változott a játék képe, a győri gárda nyolc-tíz ponttal vezetett, csak a hajrára jött fel öt pontra. A csütörtöki győri meccsen is rendre ez volt a forgatókönyv, akkor azonban a játékban nem volt benne a PINKK fordítása.

A mostani zárófelvonásban azonban hamar fordult a kocka, egy 12–3-as roham már hazai vezetést jelentett (63–59). Innen tudott egyenlíteni a Győr (65–65), de ismét Iványiék szereztek öt pontot. A hajrában 70–69-nél Iványi szerzett fontos triplát, meghatározva ezzel a meccs végkimenetelét.

Fűzy Ákos: – Egy félidőn keresztül jól játszottunk, uraltuk a mérkőzést. A folytatásban azonban magukra húztuk az ellenfelet. Nem bírtunk Iványi klasszisával és a közönség hangorkánjával, így újabb fájó vereséget szenvedtünk.