2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

A Békéscsaba az Üllői úton győzött a Ferencváros ellen

A kiesőhelyen álló Békéscsaba meglepetésre győzni tudott a Ferencváros otthonában a magyar labdarúgó elsőosztályban.
Labdarúgó NB I, 14. forduló:

Ferencváros-Békéscsaba 0-1 (0-0)
Üllői út, 6000 néző, V: Hajdó
gólszerző: Keresztúri (71.)
sárga lap: Lapsánszki (19.), Keresztúri (49.)

Ferencváros:
Szűcs L. - Vukmir, Dragóner, Gyepes - Bognár, Szili (Jovic 70.), Kapic, Szkukalek - Gera, Tököli, Penksa (Leandro a szünetben)

Békéscsaba:
Fekete - Lapsánszki, Udvari, Szilveszter, Grujic - Szeverényi (Hoffmann 19.), Bánföldi, Tóth Gy., Vincze Z. - Miculescu (Gavrilovic 82.), Keresztúri (Megyesi 92.)

A mérkőzés krónikája:

4. perc: Bognár futott el a jobb oldalon, középreívelt labdáját Szkukalek a kaputól 12 m-re átvette, majd a bal sarkot célozta meg, Fekete kapus már verve volt, de Grujic a gólvonalról mentett.
37. perc: Gera 25 m-es, a jobb alsó sarok felé tartó szabadrúgását Fekete bravúros vetődéssel hárította.
42. perc: Szkukalek 28 m-es szabadrúgását ezúttal a bal sarokból tornázta ki a vendégek hálóőre.
47. perc: Tököli egyedül törhetett kapura, de 8 m-ről, estében erőtlenül Fekete kezébe lőtt.
71. perc: mintaszerű ellentámadás végén vezetést szerzett az addig jószerivel a ferencvárosi térfélre sem tévedő vendégcsapat: Miculescu kitűnő átadással ugratta ki Bánföldit, ő egyből középre játszott, Keresztúri pedig 10 m-ről, laposan a kapu közepébe helyezett (0-1).

A Ferencváros nagy fölényben futballozta végig a találkozót, támadójátéka azonban meddőnek bizonyult.

A további műsor
Szombat: Zalaegerszeg-Sopron 13 ó., Siófok - Kispest-Honvéd 15 ó., Debrecen-MTK Hungária 15.30 ó., Győri ETO-Dunaferr 18 ó., Újpest-Videoton 18 ó.

Huszonöt éves a győri stadion

A Rába ETO régi sporttelepe a vagyongyár üzemcsarnokai és az erőmű között helyezkedett el. A… Tovább olvasom