2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

A Bayern München győri vendégjátéka

Az autós felvezetés után némi csúszással – a németekre pedig a pontosság a jellemző, ezúttal azonban nem ők voltak a rendezők – kezdődött az ETO centenáriumi ünnepségének fénypontja.
Persze a Bayern-mezek jóvoltából élénkpiros lelátó a legkevésbé sem bánkódott amiatt, hogy nem pontban 18 órakor fújt sípjába a német Sowa játékvezető. Nem akárhogy kezdődött egyébként a mérkőzés, hiszen először Nicsenko előtt adódott helyzet, mégis a Bayern szerzett vezetést. A negyedik percben Deisler szögletét Ballack közelről bólintotta a győri kapuba. 0–1.

Bayern-gól, győri helyzet

Na jó, ezen is túl vagyunk, semmi gond, gondolták az ETO játékosai és bizony tetszetős támadások közepette többször is eljutottak a Bayern kapujáig. Először Peric veszélyez tetett, majd Sagnol csak szabálytalanul tudta szerelni a helyzetbe kerülő Varga Zoltánt, amiért barátságos meccs ide vagy oda, meg is kapta sárga lapját. Sagnol egyébként gyakran tűnt fel az ETO térfelének bal oldalán. Tette ezt a 21. percben is, amikor beadását követően ezúttal az üresen álldogáló Makaay fejelte a kapuba a labdát. 0–2.

A német gólt ismét győri helyzet követte – ahogy azt ígérte, egyáltalán nem játszott alá rendelt szerepet az ETO –, igaz, úgy festett, a bajor csapat sem játszik a legmagasabb sebesség fokozatán.

Kínos incidens a pihenő alatt

A szünetben kínos incidens történt. A görögtüzeket gyújtó Bayern-szurkolók közé – talán kissé túl elhamarkodottan – berontottak a biztonsági emberek, de szerencsére hamar helyreállt a rend, és tovább folytatódhatott a futballfiesta. Szerencsére, mert hihetetlen jól szórakozhatott a második negyvenöt percben is a rendkívül lelkes közönség.

A félidő elején ismét Ballack villant: az 53. percben távolról, mesterien célozta meg a hazai kapu bal alsó sarkát. 0–3. Azt ugye felesleges leírni, a találat után ismét győri helyzet jött, ráadásul ezúttal hazai gólnak is örülhetett a publikum. Nyilas a 63. percben nagyszerűen indult meg a pálya jobb oldalán és a meglepetésre előrelopakodó Böjte elé tálalt. A győri védő, ha már ott volt, meg sem állt a Bayern alapvonaláig, majd középre gurított, és a középen érkező Nicsenko közelről a Bayern kapujába bombázott. 1–3.

Hullámzott a stadion

Majd szétrobbant a stadion, óriási volt a hangulat. A tömeg hullámozni kezdett, tényleg gála lett a futballmeccsből.

A jó kedvet még a München negyedik gólja – a 66. percben a paraguayi Santa Cruz emelt Krass felett a hálóba (1–4) – sem tudta elrontani. A végén még kimaradt egy újabb ETO-helyzet: a lefújás előtt nem sokkal a csereként beállt Oross a kapufát találta el. Joggal szólt tehát a vastaps egészen addig, míg a két csapat az öltözőbe nem vonult. Nagyszerű meccs volt, méltó ünnep, remek szórakozás. Ha a számok nem is az ETO sikerét mutatták, akkor is jó volt ránézni az eredményjelzőre, jó volt kimondani, jó volt átélni: itt járt a Bayern München.

Bírál a kapitány

A mérkőzést természetesen Lothar Matthäus, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is megtekintette, de a lefújás után nem annyira a gálamérkőzéssel, mint volt csapatával foglalkozott. A bajor klubbal játékosként számos címet elnyert Matthäus keményen bírálta a Bayern München személyi politikáját.

Hitzfeld csak áldozat?

– Hitzfeld csak parasztáldozat egy szomorú játszmában.
Az elmúlt egy év történései arra utalnak, hogy a Bayernnél hiányzik a határozottság. Vajon csak az edző tehető felelőssé a kudarcokért? A mondás szerint mindig a fejétől bűzlik a hal – mondta a 150-szeres válogatott legenda. A győri gálamérkőzést köve tően Uli Hoeness klubmenedzser közölte, hogy már hetek óta aláírt szerződéssel rendelkeznek Felix Magath stuttgarti vezetőedzővel, amely jövő júliusban lép életbe. Hitzfeld ugyanakkor a sajtó tájékoztatón elmondta, a szombati Freiburg elleni Bundesliga- mérkőzés lesz a búcsú a számára.

Aligha kétséges, hogy Hitzfeld idő előtti távozásával meg próbálja felgyorsítani Magath szerződtetését a Bayern vezérkara. A Bayern és a remekül küzdő ETO játéka igazi csemege volt a futballbarátok számára.