2017. 10. 21. szombat - Orsolya 9°C | 16°C Még több cikk.

Bp.Honvéd-Győri ETO FC: Dupla nulla!

Labdarúgás - Gól nélküli döntetlent játszott a Bozsik-stadionban a Honvéd ellen a Győri ETO FC a Soproni Liga 21. fordulójának nyitómérkőzésén.
BP.HONVÉD - GYŐRI ETO FC 0-0
Soproni Liga, 21. forduló

Bp. Honvéd: Rabóczki -Debreceni, Benjamin, Smiljanic, Filó - Vukmir, Dobos (Stojakovic 70.p.), Lungu, Abass (Fazekas 53. perc) - Abraham, Diego (Magoc 90.p.)
Vezetőedző: Sisa Tibor

Győri ETO FC: Sztevanovic - Tokody, Stark, Djordjevic (Zámbó 21.p.), Bicak (Kink 80.p.) - Neziri, Jakl (Pilibaitis 84.p.), Józsi, Stanisic - Aleksidze, Bajzát
Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

Sárga lap: Dobos (49.), Fazakas (68.), ill. Stark (76.)
Kiállítva: Fazakas (78.)

90. perc: Vége a meccsnek. Gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó.

84. perc:Jakl helyére Pilibaitis jön.

80. perc: ETO csere, Kink állt be Bicak helyére.

78. perc: Fazakas csúszott rá Jäklre nyújtott lábbal, ezért második sárgalapját is megkapta, Fábián pedig az öltözőbe küldte.

77. perc: Stark kapott sárgát.

70. perc: Honvéd csere, Dobost Stojakovic váltotta.

69. perc: Tokody ívelt be a kapu elé, Rabóczki aláfutott a labdának, amit Jäkl fejelt kapura, de Filo a gólvonal elől kirúgta a labdát.

68. perc: Fazakas lépett oda Aleksidzenek, sárga lapot kapott.

61. perc: Smiljanic fejelt egy szögletet követően. Mellé szállt a labda.

58. perc: Bajzát adott nagyon jó labdát Aleksidzenek, aki egy átvétel után balról kapura lőtt, de Rabóczki hárítani tudott.

53. perc: Cserél a Honvéd. Abbas helyére Fazekes jön.

49. perc: A meccs első sárga lapját Dobos kapta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A Honvéd véghez vitte azt a bravúrt, hogy egyetlen helyzetet sem tudott kialakítani 45 perc alatt. Kis túlzással: Sztevanovic akkor látta csak közelről az ellenfél játékosát, amikor Abbas fejbe rúgta. Az ETO-nak voltak ziccerei is, ezek azonban kimaradtak.

45. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

42. perc: Bicak harcossága majdnem gólt ért. Az ETO játékosa az ellenfél tizenhatosán belül szerelte Vukmirt, ám a középre passz nem sikerült. Ezt blokkolták a védők, pedig Bajzát már érkezett...

37. perc: Sztevanovic vérző orral folytatja a játékot.

35. perc: Percek óta áll a játék. Sztevanovic és Abbas futott versenyt a labdáért, az ETO kapusa vetődve megszerezte ezt, de Abbas fejbe rúgta.

26. perc: Újabb ETO-helyzet. Aleksidze passzával Bicak indult meg a kapu felé. Jól vette át a labdát, tizenhatról lőtt. Rabóczki vetődve védett.

23. perc: Józsi laposan passzolt volna a védők közül kilépő Bajzáthoz. Az egyik védő lábán felpattant a labda, így Bajzátnak kapásból kellett lőni. A csatár elpörgette a labdát Rabóczki mellett, de a próbálkozás célt tévesztett.

21. perc: Sérülés miatt cserél az ETO. Djordjevic meghúzódott. Helyére Zámbó Bence érkezik.

13. perc: Tokody centerezett a jobb oldalról. Aleksidze és Smiljanic ment fel fejelni. Az ETO csatára csúsztatott. Ez is mellé ment.

11. perc: Józsi bal oldali beadása után Aleksidze térdéről pattant le a labda 7 méterre a kaputól bicak elé. A szlovák légiós bal külsővel lőtt a jobb kapufa mellé.

7. perc: Az első helyzet. Zavarban volt a Honvéd védelme, egy rossz szerelés után Bajzát elé pattant a labda, aki 16 méterről lőtt. Nem sokkal mellé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Nagyjából két azonos – tegyük hozzá, nem túl jó – formában futballozó együttes találkozik ma este a Bozsik-stadionban, bár ha csupán az eredményességet vesszük figyelembe valamivel jobban állnak a zöld-fehérek. Míg a Honvéd neve mellett egy vereség és két döntetlen áll, Starkék a két pontosztozkodás mellett egyszer már diadalmaskodtak a tavaszi szezon eddig lejátszott bajnoki találkozóin.

Kérdés, hogy a hazai pálya előnyét vajon mennyire, egyáltalán ki tudja-e kihasználni a fővárosi csapat, mert Sisa Tibor legénysége finoman fogalmazva sem brillírozik mostanában a Bozsik-stadionban. A piros-feketék az első fordulóban Kispesten kaptak ki a Vasastól, legutóbb pedig a Ligakupa elődöntőjében az NB II-es Pécstől szenvedtek vereséget. Nem csoda, hogy a klub vezetői ezután visszafizették szurkolóiknak a belépőjegy árát.

Ezt a hullámvölgyet szeretné kihasználni az ETO FC, annak ellenére, hogy gond Győrött is akad.

Ahogy azt megtudtuk, várhatóan egyik olyan idegenlégiós sem lép kezdőként pályára, aki hazája válogatottjában szerepelt szerdán. A grúz Odikadze ráadásul kisebb agyrázkódást szenvedett a Montenegro elleni találkozón, kórházban kellett kivizsgálni, de várhatóan a jövő héten csatlakozhat a győri csapathoz. Kink és Pilibaitis tegnap késő este érkezett vissza Győrbe, így ők a tervek szerint csak a kispadon foglalnak helyet, s ha nagy szükség van rájuk, állnak be Kispesten, árulta el Halasi Szabolcs, Dragoljub Bekvalac vezetőedző segítője.

Bajzátékra nehéz kilencven perc vár a Kispest otthonában, sok a hiányzó a Rába-parti együttesben.

A szakvezető egyébként nem számíthat a lábadozó Dudás, Koltai, Pákolicz és a műtött Ahjupera játékára sem, így nem is adott meg várható kezdőcsapatot. Egy tervezett tizenegyet a sérültek és a válogatottak figyelembevételével kénytelenek voltunk így mi megjelölni.

A gondok ellenére sokan bíznak abban, hogy Kispesten szebbik arcát mutatja az ETO, s hasonló produkcióval lepi meg szimpatizánsait, mint a kupában tette.

A székesfehérvári kórházban nemcsak csapattársai látogatták meg a lábtörést szenvedett Jarmo Ahjuperát. A sérülést okozó Marko Andic is megjelent az észt légiós betegágyánál. Andic felajánlotta az észt játékosnak, szóljon, ha bármire szüksége van a kórházban.

• 2. No-Name 2009. április 03. 21:40
    „gyalázatos játék mindkét részről...”
  • 1. Primax 2009. április 03. 21:01
    „0:0, mint a magyar foci.
    Sajnos...”

Hétvégi sport

Női kézilabda MK négyes döntőt rendeznek a Magvassyban, pályára lépnek a futsalosok, és folytatódnak… Tovább olvasom