Kisalföld logö

2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

8 magyar aranyat jósol az egyik legtekintélyesebb szaklap

Magyarország nyolc aranyérmet szerez a pénteken kezdődő athéni olimpián - legalábbis a világ egyik legtekintélyesebb szaklapja, az amerikai Sports Illustrated szerint.
A sportújság tippjei alapján összesen 22 érem jut a magyaroknak, a nyolc első hely mellett hét-hét második és harmadik.

Kajak-kenuban négy magyar aranyat jósol a lap: a három női szám - bár egyéniben Kovács Katalin, párosban a Szabó, Bóta duó van feltüntetve győztesként - mellett a Kozmann, Kolonics páros 500-as sikerét előlegezi meg.

Öttusában a Sports Illustrated mindkét számot a magyaroknak adja: Balogh Gábor nyeri a férfiak, Vörös Zsuzsa a nők versenyét. Atlétikában a kalapácsvető Annus Adrián legyőzi a japán Kodzsi Murofusit és Pars Krisztián állhat a dobogó harmadik fokára, Fazekas Róbert viszont második lesz a címvédő litván Virgilijus Alekna mögött - a tippek szerint.

A férfi vízilabda-válogatott megvédi Sydneyben szerzett elsőségét, a nőknél bronzérem jut Faragó Tamás együttesének. Női kézilabdában a lap szerint megismétlődik a világbajnoki sorrend, s Franciaország legyőzi a döntőben Magyarországot.

A Sports Illustrated szerint a legjobban Athénban az Egyesült Államok szerepel majd 38 arany-, 37 ezüst- és 36 bronzéremmel, s az éremtáblázaton az amerikaiakat az oroszok (34, 26, 25), a kínaiak (31, 19, 24) és az ausztrálok (19, 12, 19) követik.

A Sport Illustrated magyar dobogósai:

Atlétika
diszkoszvetés: 1. Alekna (litván), 2. Fazekas Róbert, 3. Kanter (észt)
kalapácsvetés: 1. Annus Adrián, 2. Murofusi (japán), 3. Pars Krisztián

Evezés
férfi könnyűsúlyú kétpár: 1. Luini, Pettinari (olasz), 2. Touron, Dufour (francia), 3. Hirling Zsolt, Varga Tamás

Kajak-kenu
férfiak
k-1, 500 m: 1. Baggaley (ausztrál), 2. Altepost (német), 3. Vereckei Ákos
c-2, 500 m: 1. Kozmann, Kolinics, 2. Baraszkiewicz, Jedraszko (lengyel), 3. Popescu, Simiocencu (román)
k-4, 1000 m: 1. Szlovákia, 2. Magyarország, 3. Németország
nők
k-1: 1. Kovács Katalin, 2. Brunet (kanadai), 3. Pastuszka (lengyel)
k-2: 1. Szabó Szilvia, Bóta Kinga, 2. Portillo, Rivas (spanyol), 3. Fischer, Leonhardt (német)
k-4: 1. Magyarország, 2. Lengyelország, 3. Németország

Kézilabda
nők: 1. Franciaország, 2. Magyarország, 3. Ukrajna

Öttusa
férfiak: 1. Balogh Gábor, 2. Zadnieprovskis (litván), 3. Li Cson Huan (dél-koreai)
nők: 1. Vörös Zsuzsa, 2. Harland (brit), 3. Allenby (brit)

Sportlövészet: férfi, légpuska: 1. Gönci (szlovák), 2. Sidi Péter, 3. Cseon Min Ho (dél-koreai)

Úszás
férfiak
400 m vegyes: 1. Phelps (amerikai), 2. Cseh László, 3. Boggiatto (olasz)
nők
400 m gyors: 1. Stockbauer (német), 2. Potec (román), 3. Risztov Éva
200 m pillangó: 1. Jedrejczak (lengyel), 2. Thomas (ausztrál), 3. Risztov
400 m vegyes: 1. Klocskova (ukrán), 2. Hoff (amerikai), 3. Risztov

Vívás
kard csapat: 1. Oroszország, 2. Magyarország, 3. Ukrajna
női párbajtőr egyéni: 1. Flessel-Colovic (francia), 2. Hormay Adrienn, 3. Li Na (kínai)

Vízilabda
férfiak: 1. Magyarország, 2. Szerbia és Montenegró, 3. Görögország
nők: 1. Egyesült Államok, 2. Olaszország, 3. Magyarország
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Kapros Anikó megelőzte Mandula Petrát

Hosszú idő után először fordul elő, hogy nem Mandula Petra a legelőkelőbb helyen jegyzet magyar… Tovább olvasom