2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

60 perc után félbeszakadt a Kecskemét - ETO mérkőzés

Az óriási esőzés miatt alkalmatlan lett a pálya talaja, ezért Solymosi Péter játékvezető 1-1-es eredménynél félbeszakította a találkozót.
Az óriási esőzés ellenére jó iramú és sok helyzetet hozó első félidőt láthattunk, de szünetet követően annyira felázott a pálya talaja, hogy az játékra már nem volt alkalmas, ezért a játékvezető félbeszakította a találkozót.

Kecskemét - Győri ETO FC 1 -1 (1-1) - a 60. percben félbeszakadt a találkozó
Kecskemét, 1400 néző. Vezette: Solymosi (Horváth R., Medovarszki)

KTE: Tujvel - Lovric, Karan, Varga R., Fótyik - Vukasovic, Botka, Kitl, Savic - Bebeto, Balázs. Vezetőedző: Bekő Balázs.

ETO: Pogacsics - Dudás (Svec, a szünetben), Lang, Lipták, Dinjar - Kamber, Pátkai, Windecker - Strestík, Priskin, Rudolf. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Gólszerző: Savic (31.), illetve Strestík (26.)

Sárga lap: Karan (16.), Varga R. (42.), illetve Lang (11.)

Bekő Balázs: - Már a szünetben jeleztem a játékvezetőnek, hogy a pálya talaja miatt rendkívül veszélyessé vált a játék, egyetértünk a döntésével. Remek első félidőt játszottunk, sok helyzetet dolgoztunk és szerencsére sikerült egyenlítenünk is.

Horváth Ferenc: - Jó döntést hozott a játékvezető, hogy félbeszakította a találkozót, ilyen talajú pályán nem lehet futballozni. Mi sok passzos játékot játszunk, a pálya talaja miatt sajnos most nem tudtuk megtenni. Jó első félidőt láttak a nézők, de folytatni már nem lehetett a mérkőzést.

Szakadó esőben léptek pályára a csapatok, amely miatt rendkívül csúszóssá vált a pálya talaja. Ennek ellenére már a találkozó elején sok helyzetet láthattunk. A győrieknél Lipták veszélyeztetett közeli fejessel, majd Savic szabadrúgásánál kellett Pogacsicsnak bravúrral hárítani.

A legnagyobb lehetőséget a Bebeto hagyta ki a találkozó 17. percében. Balázs bal oldali beadására remek ütemben érkezett, de 5 méterről a felső kapufát találta el. A folytatásban mindkét együttes nyíltan játszott, többször is kevesen múlt, hogy valamelyik csapat megszerezze a vezetést, végül a találkozó 26. percében Strestíknek köszönhetően a zöld-fehérek jutottak előnyhöz. A támadó remekül cselezett a tizenhatoson belülre, majd okosan 12 méterről bal lábbal kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. (0-1)

Sokáig viszont nem sikerült megőrizni az előnyt Horváth Ferenc együttesének. Öt perccel később Balázs bal oldali beadása után Savic fejjel egyenlített. (1-1) Egyenlítő találat után a hazaiak birtokolták többet a labdát, de további gólt nem láthattunk, így 1-1-es eredménynél vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően rögtön megszerezhette volna a vezetést az ETO, de Kamber kiugratása után Priskin nagy helyzetben 6 méterről a kifutó Tujvelbe lőtt.

A találkozó 60. percében Solymosi Péter játékvezető félbeszakította a találkozót a rendkívül felázott talajú pálya miatt.

Online közvetítés

60.p. Solymosi játékvezető félbeszakította a találkozót a rendkívül felázott talajú pályán. A játékosok össze-vissza csúszkáltak, a szerencsének köszönhetően nem történt súlyos sérülés.

51.p. Továbbra is szakad az eső, rendkívül felázott a pálya, sokszor elakad a labda a tócsákban.

47.p. Kamber remekül emelt a védők mögé befutó Priskinnek, aki jól vette át a labdát, majd nagy helyzetben jobb lábbal a kivetőtő Tujvelbe lőtt.

46.p. Elkezdődött a második játékrész!

Szünetben cserélt Horváth Ferenc. Dudás helyére Svec érkezett a pályára.

Vége az első félidőnek!

45.p. Balázs 12 méteres bal lábas lövését Pogacsics bravúrral szögletre ütötte.

42.p. Varga R. kapott sárga lapot. Pátkait hátulról rúgta fel a pálya közepén.

38.p. Fótyik passza után Balázs futtában lőtt 10 méterről a kapu jobb oldala mellé.

35.p. Szépen játszott össze a bal oldalon Rudolf és Strestík, majd utóbbi lőtt 11 méterről, de a bevetődő hazai védők blokkolták a próbálkozást.

31.p. Egyenlített a Kecskemét! Kintl bal oldali beadására Savic érkezett középen, aki futtában fejelt a kapu jobb oldalába. 1 - 1

26.p. Góóól! Strestík cselezett a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről bal lábbal szépen kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. 0 - 1

25.p. Balázs szép cselekkel, könnyedén futott el a jobb oldalon, majd középre adta Bebetonak, aki a hálóba kotorta a labdát. A játékvezető kirúgást ítélt, hogy a beadásnál már kint volt a labda.

23.p. Dudás jobb oldali beívelése után Priskin estében 5 méterről kecéssel fejelt a kapu fölé.

19.p. Dudás bal oldali szögletét Strestík csúsztatta meg, a gólvonalról tisztáztak a hazai védők.

17.p. Balázs bal oldali beadására Bebeto érkezett középen, aki estében 5 méterről a felső kapufát találta el.

16.p. Karan kapott sárga lapos figyelmeztetést Priskin felrúgásáért.

12.p. Balázs éles szögből lőtt nagy erővel, Pogacsics ezúttal is hárított.

11.p. Lang kapott sárga lapot Bebeto felrúgásáért.

10.p. Savic távoli szabadrúgása veszélyesen tekeredett a kapu bal oldala felé, de Pogacsics vetődve hárított.

5.p. Dudás bal oldali szöglete után Lipták a védők szorításában 4 méterről kevéssel fejelt a kapu fölé.

3.p. Bebeto passzolt jobbról a hosszún érkező Balázs felé, de a támadó centikkel maradt le a labdáról, így Pogacsics végezhetett el szabadrúgást.

1.p. A hazaiak kezdték a találkozót!

Kecskemét - Győri ETO FC

KTE: Tujvel - Lovric, Karan, Varga R., Fótyik - Vukasovic, Botka, Kitl, Savic - Bebeto, Balázs. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Csere: Németh (k), Gyagya, Gréczi, Novák, Pilipovic, Einful, Patvaros.

ETO: Pogacsics - Dudás, Lang, Lipták, Dinjar - Kamber, Pátkai, Windecker - Strestík, Priskin, Rudolf. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Csere: Kamenár (k), Svec, Koltai, Martínez, Stieber, Wolfe, Kvilitaia.

A százszázalékos teljesítménnyel listavezető Videoton a még veretlen Újpestet látja vendégül a labdarúgó OTP Bank Liga hetedik fordulójában.
Joan Carrillo együttese saját közönsége előtt eddig ötször lépett pályára, 17 rúgott és mindössze 2 kapott gól a mérlege, így még úgy is egyértelmű esélyese a találkozónak, hogy a vasárnapi rivális lila-fehérek még nem találtak legyőzőre.

A fővárosiak elsősorban remek védekezésüknek köszönhetően nem szenvedtek vereséget még a szezonban, ugyanis a Videotonhoz és a Pakshoz hasonlón mindössze két gólt kaptak, ugyanakkor Nebojsa Vignjevic vezetőedzőnek a támadósorral meggyűlik a baja, mivel csak négy gólt hozott össze. Ezen a téren vasárnap sem várható sok változás: Kabát Péter műtét után lábadozik, míg az új igazolás, a nigériai Kim Ojo megsérült a keddi Magyar Kupa-mérkőzésen.

A forduló pénteki nyitómérkőzésén a Pápa az MTK-t fogadja, a hazaiak kispadjáról már hiányozni fog Mátyus János, aki múlt csütörtökön meglepő hirtelenséggel távozott az együttes éléről, így a kapusedző Kovács László irányítja a csapatot.

A címvédő Debrecen hazai pályán a még nyeretlen Pécs ellen lép pályára, a Ferencváros pedig a Groupama Arénában látja vendégül az ugyancsak nyeretlen Puskás Akadémiát.

vasárnap: Videoton FC-Újpest FC 16.30, v.: Iványi
Ferencváros-Puskás Akadémia 18.30, v.: Szabó Zs.

NB III: Megvan az első óvári győzelem

A Csepel az első csapat, amelyet le tudott győzni a Futura Mosonmagyaróvár, így már a 14. helyen áll… Tovább olvasom