2018. 05. 23. szerda - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

3 pont a győri zsebben - Videoton-Győri ETO 0-1

A találkozó 65. percében a csereként beálló Martínez fejesével 1-0-ra diadalmaskodott a Győri ETO.
Jól megszervezett játékának köszönhetően 1:0-ra győzött a Győri ETO FC együttese a Videoton otthonában. A zöld-fehérek Martínez találatának köszönhetően diadalmaskodtak a rangadón.

Videoton – Győri ETO FC 0-1 (0-0)
Sóstói stadion, 2500 néző. Vezette: Vad II (Tóth II, Kóbor)

Videoton: Calatayud – Szolnoki, Vinícius, Juhász, Stopira – Caneira (Oliveira, 87.), Sándor – Gyurcsó (Nikolics, 68.), Kovács I. (Nildo, 76.), Haraszti – Zé Luis. Vezetőedző: José Gomes.

ETO: Kamenár – Svec, Lang, Had, Dinjar – Kamber, Pátkai – Dudás (Martínez, a szünetben), Kalmár, Varga R. (Mevoungou, 77.) - Rudolf (Andric, 63.). Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Gólszerző: Martínez (65.)

Kiállítva: Vinícius (46.)

Sárga lap: Juhász (46.), Caneira (47.), Pátkai (89.), Oliveira (93.), illetve Lang (34.), Kamber (42.), Mevoungou (92.)

Edzői nyilatkozatok

José Gomez: - Szeretném arra kérni Csányi Sándort, az MLSZ elnökét és Pintér Attila szövetségi kapitányt, hogy mondják el véleményüket a játékvezető tevékenységéről. Kíváncsi vagyok, hogy látták ezt a mérkőzést is, hiszen Vad II vezette a Debrecen elleni találkozót is, ahol szintén sok hibát követtek el. 0-0-nál volt egy tizenegyes, amelyet nem fújt be nekünk, míg a túl oldalon megadott egyet. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményükre.

Horváth Ferenc: - Nagyon örülök, hogy ilyen szép győzelmet arattunk egy jó csapat ellen. Jól játszottunk és megérdemelten nyertünk. Az első félidőt is kézbe tartottuk, de fordulás után arra kértem a játékosokat, hogy ne rohanják egyből és hidegvérrel használjuk ki majd a lehetőségeinket.

A hazaiak kezdték aktívabban a rangadót, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. Tizenhárom perc elteltével egy gyors győri kontra végén Dudás lőtt nagy erővel jobb lábbal, a középre tartó labdát Calatayud vetődve hárította.

A folytatásban kiegyenlített játék zajlott, igaz valamelyest a hazaik játszottak mezőnyfölényben. A találkozó 23. percében Haraszti beadása után Zé Luis óriási helyzetben jócskán mellé fejelt, de két perccel később Kamber is egyenlíthetett volna, de fél fordulatból kapu fölé emelt.

A 30. percben Haraszti éles szögből leadott lövése centikkel ment el a jobb oldali kapufa mellett, majd Dudás veszélyeztetett fejessel, de Calatayud jó helyen állt és fogta a labdát.

Már szinte mindenki elkönyvelte a gól nélküli első félidőt, mikor a hosszabbításban egy gyors győri ellentámadás végén Varga 22 méterről óriási lövésből a kapu jobb felső sarkát találta el. A kipattanóra Pátkai csapott le a leggyorsabban, akivel szemben Vinícius szabálytalankodott gólhelyzetben. A hazaiak játékosát kiállították, míg a győriek tizenegyest kaptak. A Videoton játékosai hevesen reklamáltak, Juhász és Caneira is sárga lapot kapott. A két perces intermezzo megzavarhatta Rudolfot, hiszen a kapu jobb alsó sarka felé labdáját a hazaiak kapusa bravúrral hárította, így gól nélküli állásnál vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően az első öt percben az emberhátrányban játszó Videoton játszott mezőnyfölényben, de a szervezett győri középpályát nem sikerült átjátszaniuk. A folytatásban feljavult a győriek játéka, de nagyobb nyomást továbbra sem gyakoroltak a hazaiak kapujára, igaz türelmesen próbálták járatni a labdát és majd az adódó lehetőséget gólra váltani.

Továbbra is a támadósorban próbált frissíteni Horváth Ferenc, a győriek mestere. A büntetőt hibázó Rudolf helyére Andric érkezett a pályára. A zöld-fehérek aktívabbnak bizonyultak és a találkozó 63. percében Varga megpattanó lövése után Martínez 3 méterről fejelt Juhász segítségével a kapuba.

Győri gólt követően kiegyenlített játék zajlott. A hazaiak próbálkoztak az egyenlítő találatot megszerezni, de különösebben továbbra sem veszélyeztettek, míg Horváth Ferenc csapata magabiztosan őrizte a megszerzett előnyt.

A hosszabbításban Oliveira szabálytalansága után Martínez súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett, remélhetőleg minél előbb felépül a gólt szerző győri játékos.

Szervezett és jó játékának köszönhetően megérdemelten győzött 1:0-ra a Győri ETO FC együttese a Videoton otthonában, így Horváth Ferenc első bajnoki győzelmének örülhetett az ETO kispadján.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

93.p. Olieira lökte meg Martínezt, aki csúnyán fogott talajt és súlyosnak látszó térdsérülést szenvedett. A hazai játékos sárga lapot kapott.

92.p. Mevoungou kapott sárga lapot kezezésért.

Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

89.p. Pátkai kapott sárga lapot Nildo felrúgásáért.

88.p. Haraszti jobb oldali szabadrúgása után Zé Luis fejelt méterekkel a kapu fölé.

77.p. Varga Rolandot Mevoungou váltotta a győrieknél.

76.p. Kovács helyére Nildo érkezett a pályára.

76.p. Gyors győri ellentámadás végén Martínez emelt balra Vargához, aki nagy helyzetben jobb lábbal fölé bombázott.

69.p. Sándor nagy erővel lőtt 18 méterről, Kamenár vetődve hárított.

68.p. Gyurcsót Nikolics váltotta a hazaiaknál.

67.p. Góóóóóól! Varga lövése felpattant Szolnoki lábán, de az jól kanyarodott az érkező Martínez felé, aki estében fejelt kapura. A labda még Juhász testén megpattant, de az így is a kapuban kötött ki. 0-1

63.p. Rudolf helyére Andric érkezett a pályára.

56.p. Zé Luis bal oldalról lőtt középre, Kamenár kivetődve ütötte el a labdát a középen érkező Gyurcsó elöl.

53.p. Rudolf éles szögből bal lábbal lőtt az oldalhálóba.

52.p. Az első öt percben a Videoton birtokolta többet a labdát. A győriek szögletből veszélyeztettek volna, de tisztáztak a hazai védők.

46.p. Elkezdődött a második félidő!

A szünetben cserélt Horváth Ferenc, az ETO mestere. Dudás helyére Martínez érkezett a pályára.

Vége az első játékrésznek!

45.p. Gyors győri ellentámadás végén Varga óriási kapufát lőtt 22 méterről jobb lábbal, a kipattanó labdára Pátkai csapott le, akivel szemben Vinícius szabálytalankodott. A játékvezető piros lapot adott a hazai játékosnak, míg a győrieknek büntetőt. A labda mögé Rudolf állt, akinek a jobb sarok felé tartó lövését Calatayud bravúrral hárította.

42.p. Kamber kapott sárga lapot Kovács feltartásáért.

41.p. Varga bal oldali beadása után Dudás fejelt a kapu közepe felé, jó helyen állt Calatayud, így biztosan fogta a labdát.

34.p. Lang kapott sárga lapot Haraszti felrúgásáért.

30.p. Haraszti éles szögből jobb lábbal centikkel lőtt laposan a jobb oldali kapufa mellé.

25.p. Győri szögletet követően Kamber fél fordulatból, estében tekert kapu fölé.

24.p. Rudolf távoli jobb lábas lövése kevéssel ment el a kapu bal felső sarka mellett.

23.p. Haraszti bal oldali beadása után Zé Luis fejelt 10 méterről a kapu jobb oldala mellé.

20.p. Az elmúlt percekben kiegyenlített játék zajlott, amelyben valamelyest a hazaiak birtokolták többet a labdát.

13.p. Gyors győri ellentámadás után Dudás lőtt 16 méterről jobb lábbal, Calatayud vetődve hárított.

8.p. Bal oldali szöglet után Juhász 8 méterről kevéssel fejelt a kapu fölé.

5.p. Hazai szabadrúgás után a fent maradó Viníciushoz került a labda, aki estében lőtt a kapu bal oldala felé, ám az erőtlen próbálkozást könnyedén fogta Kamenár.

3.p. Varga cselezett balról középre, majd 14 méterről lőtt, de Szolnoki testében elakadt a labda.

1.p. A hazaiak kezdték a találkozót.

Videoton – Győri ETO FC
Vezeti: Vad II (Tóth II, Kóbor)

Videoton: Calatayud – Szolnoki, Vinícius, Juhász, Stopira – Caneira, Sándor – Gyurcsó, Kovács I., Haraszti – Zé Luis. Vezetőedző: José Gomes.
Csere: Tujvel (k), Da Silva, Fernandez, Oliveira, Nikolics, Arvarez, Youssuf.

ETO: Kamenár – Svec, Lang, Had, Dinjar – Kamber, Pátkai – Dudás, Kalmár, Varga R. - Rudolf. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Csere: Pogacsics (k), Mevoungou, Burgos, Anric, Wolfe, Martínez, Kronaveter.

Rendhagyó fordulót rendeznek az OTP Bank Ligában, mivel a március 15-i ünnepségek miatt szombaton egyetlen találkozót sem tartanak, vasárnap viszont öt meccset is rendeznek, köztük két rangadót: a Videoton a bajnoki címvédő Győri ETO-t, míg a Ferencváros a listavezető Debrecent fogadja.

A győrieknél eltiltás miatt biztosan hiányozni fog az összeállításból Lipták Zoltán és az öt sárga lapot begyűjtött Völgyi Dániel.

A meccs azért is tartogathat kiélezett küzdelmet, jó játékot, mert a győriek számára is csak a győzelem elfogadható. A vezetőedzőként Pintér Attilát váltó Horváth Ferenccel egyelőre kudarcok érték a csapatot, amely az elmúlt egy hétben két komoly pofonba szaladt bele: szombaton a Pécs győzte le 5–2-re a bajnokságban, míg szerdán az MTK elleni Magyar Kupa-találkozót bukta el 2–0-ra.

A csapat szurkolói szeretnék, ha kedvenceik már vasárnap este javítanának a kudarcos mérlegen.

Fotó: eto.hu

Ausztrál Nagydíj: Rosberg-fölény és az újoncok sikere Melbourne-ben

Rosberg rajt-cél győzelmet aratott Melbourne-ben. Ricciardót utólag kizárták, így két mclarenes, Kevin Magnussen és Jenson Button végzett a második, illetve harmadik helyen. Tovább olvasom