2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

2. JSKA Európa Bajnokság eredmények - EB lesz Sopronban

A harmadik Európa Bajnokságot a JSKA Magyarország és a Soproni Rendészeti SE közösen Sopronban rendezheti majd meg 2017. májusában.

A Soproni Rendészeti Sportegyesület shotokan karatésai, a a magyar JSKA csapat tagjaiként 2015. július 10. és 12-e között Skóciában jártak a JSKA (Japan Shotokan Karate Association) karate világszervezet 2. Európa Bajnokságán jártak. A Glasgowban megrendezett verseny első két napján edzőtábor és bírói felkészítés volt, amelyet Keigo Abe 9. danos sensei tartott, aki 76 évesen is aktívan edz és tanít.

A vasárnapi versenyen Pirger Attila szakosztályvezető és Gáncs Krisztián edző által felkészített csapat 4 ezüst és 2 bronz érmet szerzett. A versenyre közel 500 nevezés érkezett.

Zsebők Cintia 13-14 évesek kata és kumite 5-8. hely

Gáncs Krisztián a bíráskodás mellett katában is megmérettette magát a fekete övesek között Senior Master kategóriában, ahol szép versenyzéssel a négyes döntőbe jutásért a későbbi győztes német versenyzőtől kikapva az 5-8. helyen végzett.

Az Európa Bajnokságon hirdették ki, hogy benyújtott pályázat alapján a harmadik Európa Bajnokságot a JSKA Magyarország és a Soproni Rendészeti SE közösen Sopronban rendezheti majd meg 2017. májusában.

Karlovic nagy csatában jutott tovább Newportban

A második helyen kiemelt horvát teniszező az ukrán Ilja Marcsenkót győzte le. Tovább olvasom