Kisalföld logö

2017. 08. 19. szombat - Huba 19°C | 31°C Még több cikk.

2015 sportprogramjai- Győrben maratoni kajak-kenu VB ősszel

Győrben szeptember 11 és 13 között dől el, hogy ki lesz 2015 világbajnoka a maratoni kajak-kenusoknál.

Több világbajnokságnak, egy Európa-bajnokságnak, világkupa-, illetve Grand Prix-viadaloknak, hagyományosan a Forma-1-es futamnak, s még több, további jelentős versenynek ad otthont jövőre Magyarország.

A vb-k sorát áprilisban a budapesti nyílt shidokan karate világbajnokság nyitja, majd augusztusban Gödöllőn IFAA vadászíjász-vb-t rendeznek. Szeptemberben, szinte ugyanabban az időben két sportág legjobbjai is megmérkőznek egymással: Fábiánsebestényben a kettesfogathajtóknál, Győrben pedig a maratoni kajak-kenusoknál dől el, hogy ki lesz 2015 világbajnoka.

Júniusban Magyarország - Romániával közösen - női kosárlabda Európa-bajnokságnak ad otthont, míg a hagyományos, már 30. alkalommal sorra kerülő Forma-1-es Magyar Nagydíjat július 26-án rendezik a Hungaroringen. Az év folyamán asztaliteniszben, öttusában, cselgáncsban és triatlonban is rendeznek világkupa-, Grand Prix- vagy World Tour-viadalt Magyarországon, de a márciusi kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíj, a női kézilabda Bajnokok Ligája májusi négyes döntője vagy a júliusi Red Bull Air Race és Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj keretében is itt vendégeskedik majd a világelit. Szeptember elején hosszú idő után először kamion Európa-bajnoki futamnak ad majd otthont a Hungaroring.

A labdarúgó-válogatott 2015-ben három Európa-bajnoki selejtezőmérkőzést játszik hazai környezetben, s amennyiben sikerül kivívnia a részvétel jogát, december 12-én, Párizsban derül ki, hogy mely csapatokkal csaphat össze a 2016-os, franciaországi kontinensviadalon. Közben - július 25-én - a 2018-as futball-világbajnokság selejtezőjének beosztását is kisorsolják majd Szentpéterváron, júniusban, Bakuban pedig lebonyolítják az I. Európai Játékokat, amelyen 19 sportágban küzdenek meg egymással az indulók, köztük várhatóan 150-170 magyar sportoló.

A várható hazai és a jelentősebb, illetve magyar vonatkozású nemzetközi sportesemények 2015-ben

január: 1., 4., 6. Síugró Négysáncverseny, második, harmadik és negyedik állomás, Garmisch-Partenkirchen/Innsbruck/Bischofshofen
3-6. Vitorlázó Repülőhollandi-világbajnokság, Sydney
4-17. Dakar-rali, Argentína/Chile/Bolívia
9-31. Labdarúgó Ázsia Kupa, Ausztrália
16-18. Öttusa Hungarian Open fedettpályás idénynyitó verseny, Budapest
17-II.8. Labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája, Egyenlítői-Guinea
19-II.1. Tenisz, Australian Open
20. Vízilabda, férfi világliga, Görögország-Magyarország
23-25. Rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Dordrecht
25. Monte-Carlo rali, a világbajnokság 1. futama, Monaco

27. Vízilabda, női világliga, Magyarország-Franciaország, Győr

28.-II.1. Asztalitenisz World Tour-verseny, Budapest
28.-II.2. Műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokság, Stockholm
15.-II.1. Kézilabda, férfi világbajnokság, Katar

február: I.17-8. Labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája, Egyenlítői-Guinea
I. 19-1. Tenisz, Australian Open
1. NFL-döntő, Super Bowl, Glendale
2-15. Alpesisí-világbajnokság, Vail/Beaver Creek
3-8. Bocskai István ökölvívó emlékverseny, Debrecen
3-7. A tenisz Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport tornája, Budapest
4-14. Téli Universiade, Granada
6-8. Légfegyveres országos bajnokság, Százhalombatta
6-8. Asztalitenisz Európa Top-16, Baku
13-15. Nemzetközi férfi vízilabdatorna a Volvo Kupáért
15. Svéd-rali 17. Vízilabda, férfi világliga, Szlovákia-Magyarország
17-18. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
18-22. Kerékpár, pálya világbajnokság, Saint-Quentin-en-Yvelines
18.-III.1. Északisí-világbajnokság, Falun
19. Labdarúgó Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, első mérkőzések
21. Téli dobó országos bajnokság
21-22. Atlétikai fedettpályás országos bajnokság, Syma Csarnok
24. Vízilabda, női világliga, Magyarország-Oroszország, Kecskemét
24-25. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
26. Labdarúgó Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágók
27.-III.1. Asztalitenisz országos bajnokság (később kijelölendő helyszínen)

március: 2-8. Légfegyveres Európa-bajnokság, Arnhem
6-8. Atlétikai fedettpályás Európa-bajnokság, Prága
6-8. Tenisz Davis Kupa, euro-afrikai zóna, II-es csoport: Magyarország-Moldova
7-8. Kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíj, Szombathely 8. Mexikó-rali
10-11. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
12. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések
13-15. Rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokság, Moszkva
15. Dobó Európa Kupa, Leiria
15. Forma-1-es Ausztrál Nagydíj, Melbourne
17. Vízilabda, férfi világliga, Románia-Magyarország
17-18. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
18-21. IFAA íjász terem-világbajnokság, Pärnu (Észtország)
19. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók
19-20. EKF karate Európa-bajnokság, Törökország
20-25. U17-es labdarúgó Európa-bajnoki selejtező, elitkör, Magyarország
23-29. Műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság, Sanghaj
24. Vízilabda, női világliga, Olaszország-Magyarország
25-29. Olimpiai súlycsoportos tekvondó Európa-bajnokság, Nalcsik
28. Kerékpár, terem országos bajnokság, Baj
28. Mezeifutó világbajnokság, Kuijang
28. JKA karate Európa-bajnokság, Prága
29. Labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés, Magyarország-Görögország, Budapest
29. Forma-1-es Malajziai Nagydíj, Kuala Lumpur
29. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Katari Nagydíj, Losail

április: 1-4. Úszó Budapest-bajnokság
4. Tájfutás, hosszútávú országos bajnokság, Balotaszállás
5. Forma-1-es Bahreini Nagydíj, Szahír
6-12. Jégkorong, női divizió I/B-világbajnokság, Peking
9-12. Cselgáncs Európa-bajnokság, Glasgow
9-18. Súlyemelő Európa-bajnokság, Tbiliszi
11-12. Hosszú és sprinttávú duatlon Európa-bajnokság, Horst
11-12. Tollaslabda országos bajnokság, Pécs
12. Kerékpár, hegyi országos bajnokság
12. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Amerikai Nagydíj, Austin
13-19. Torna Európa-bajnokság, Montpellier
14. Vízilabda, világliga, Magyarország-Görögország, Győr
14-15. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések
16. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, első mérkőzések
16. Nyílt shidokan karate világbajnokság, Budapest
17-18. Shinkyokushin karate Európa-bajnokság, Varsó
19. Telekom Vivicittá Városvédő Futás 19. Forma-1-es Kínai Nagydíj, Sanghaj
19. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Argentin Nagydíj, Termas de Rio Hondo
19-25. Jégkorong, divízió I/A-világbajnokság, Krakkó
21. Vízilabda, női világliga, Franciaország-Magyarország
21-22. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
23. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók
25-26. Szabadfogású birkózó országos bajnokság, Miskolc
26. Sprint- és rövidtávú duatlon Európa-bajnokság, Alcobendas
26. Argentin-rali 26.-V.3. Asztalitenisz egyéni világbajnokság, Szucsou (Kína)
29-V.3. Ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, Minszk
30-V.3. Öttusa világkupaverseny, Kecskemét

május: IV.26-3. Asztalitenisz egyéni világbajnokság, Szucsou (Kína)
IV.30-3. Öttusa világkupaverseny, Kecskemét
1-3. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Racice (Csehország)
1-17. Jégkorong világbajnokság, Prága és Ostrava 2. Kötöttfogású birkózó országos bajnokság, Szigetszentmiklós
2-3. Túraautó-világbajnokság, magyarországi verseny, Hungaroring
2/3. és 9/10. Kézilabda, női KEK- és EHF Kupa-döntő
3. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Spanyol Nagydíj, Jerez
5-6. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzések
6-10. Női és férfi erőemelő Európa-bajnokság, Chemnitz
7. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, első mérkőzések
9-10. Kézilabda, női Bajnokok Ligája, négyesdöntő, Budapest
9-31. Kerékpár, Giro díItalia 10. Forma-1-es Spanyol Nagydíj, Barcelona
12-13. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
12-17. Tekvondó világbajnokság, Cseljabinszk
14. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, visszavágók
15. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Doha 16. Kerékpár, kritérium országos bajnokság, Újkígyós 16-17. Kézilabda, férfi EHF Kupa, négyesdöntő
16-17. Asztalitenisz Extraliga négyes döntő (később kijelölendő helyszínen)
17. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Sanghaj
17. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Francia Nagydíj, Le Mans
20. Labdarúgó Magyar Kupa-döntő

22-24. Kajak-kenu maratoni országos bajnokság, Győr

23. Kerékpár, Visegrád 4, Magyar Nagydíj
23. Tekvondó poomsae országos bajnokság, Tápiósáp
23-24. Hosszútávúszó medencés országos bajnokság, Miskolc
23-28. Férfi vízilabda világliga, döntő, Bergamo
23-VI.1. Röplabda női Európa-bajnokság, Hollandia és Belgium
24. Forma-1-es Monacói Nagydíj, Monte-Carlo
24. Középtávú triatlon-világbajnokság, Rimini
24. Portugál-rali 24-VI.7. Tenisz, Roland Garros
27. Labdarúgó Európa Liga-döntő, Varsó
28-29. A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség tisztújító kongresszusa, Zürich
29-31. Evezős Európa-bajokság, Poznan
30. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Eugene
30-31. Kézilabda, férfi Bajnokok Ligája, négyesdöntő, Köln
30-VI.20. U20-as labdarúgó-világbajnokság, Új-Zéland
30-31. Öttusa országos bajnokság
31. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Olasz Nagydíj, Mugello

június: V.30.-20. U20-as labdarúgó-világbajnokság, Új-Zéland
4. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Róma
5-7. Kajak-kenu vb-válogató, Szeged
6. Labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő, Berlin
6. Tájfutás, éjszakai országos bajnokság, Pusztamarót
6-11. Vívó Európa-bajnokság, Montreux
6-VII.5. Női labdarúgó-világbajnokság, Kanada
6/7. Kézilabda női vb-selejtező, Ausztria-Magyarország
7. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Birmingham
7. Forma-1-es Kanadai Nagydíj, Montreal
9-14. Női vízilabda világliga, döntő
9-14. Műugró Európa-bajnokság, Rostock
11. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Oslo
11-28. Női kosárlabda Európa-bajnokság, Magyarország és Románia
11-VII.4. Labdarúgó Copa America, Chile
12-28. I. Európa Játékok, Baku
13. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, New York
13. Labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés, Finnország-Magyarország, Helsinki
13/14. Kézilabda női vb-selejtező, Magyarország-Ausztria
14. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Katalán Nagydíj, Barcelona
14. Szardínia-rali 20. Tájfutás, középtávú országos bajnokság, Mánfa
20-21. Magyar Úszás Napja, nyíltvízi országos bajnokság, Balatonfüred
0-21. Olimpiai kvalifikációs cselgáncs Grand Prix, Budapest
20-21. Atlétikai csapat Európa-bajnokság
21. Tájfutás, váltó országos bajnokság, Mánfa
21. Forma-1-es Osztrák Nagydíj, Spielberg
26-28. Koronglövő országos bajnokság, Balatonfűzfő
26. Kerékpár, időfutam országos bajnokság, Ibrány
28. Kerékpár, országúti országos bajnokság, Ibrány
27. Aquatlon Európa-bajnokság, Köln
27. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Holland Nagydíj, Assen
27-28. Hosszútávú triatlon-világbajnokság, Motala

27-VII. 4. Úszó országos bajnokság, Győr

29-VII.5. Öttusa világbajnokság, Berlin
29-VII.12. Tenisz, Wimbledon

július: VI.27.-VII.4. Úszó országos bajnokság, Győr

VI.29-12. Tenisz, Wimbledon
3-14. Universiade, Gvangdzsu
3-5. Koronglövő országos bajnokság, Balatonfűzfő
4. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Párizs
VI.6.-5. Női labdarúgó-világbajnokság, Kanada
VI.11.-4. Labdarúgó Copa America, Chile
VI.29-5. Öttusa világbajnokság, Berlin
3-5. Kajak-kenu maratoni Európa-bajnokság, Bohinj (Szlovénia)
4-26. Kerékpár, Tour de France
5. Red Bull Air Race, Budapest
5. Forma-1-es Brit Nagydíj, Silverstone
5. Lengyel-rali
7. Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj, Székesfehérvár
7-26. Labdarúgó Arany Kupa, Egyesült Államok
9. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Lausanne
9-11. Nemzetközi férfi vízilabdatorna a Vodafone Kupáért
9-12. Triatlon Európa-bajnokság, Genf
9-19. Strandlabdarúgó-világbajnokság, Portugália
11-19. Vívó-világbajnokság, Moszkva
12. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Német Nagydíj, Sachsenring
17. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Monte-Carlo
17-19. Kajak-kenu vb-válogató, Szolnok
18-19. Triatlon vegyesváltó világbajnokság, Hamburg
19. Forma-1-es Német Nagydíj
19-VIII.2. Sportlövő Európa-bajnokság, Maribor
24-VIII.9. Vizes világbajnokság, Kazany
24-25. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, London
25. A 2018-as labdarúgó-világbajnokság selejtezőcsoportjainak sorsolása, Szentpétervár
25-26. Kerékpár, Central European Tour, Szerencs-Ibrány-Gödöllő-Budapest
26. Forma-1-es Magyar Nagydíj, Hungaroring
27-31. Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF), Tbiliszi
30. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Stockholm
31. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság kijelöli a 2022-es téli játékok rendezőjét, Kuala Lumpur

augusztus: VII.19-2. Sportlövő Európa-bajnokság, Maribor
2. Finn-rali
3-9. IFAA íjász terep Európa-bajnokság, Kil (Svédország)
6-8. Fekvenyomó Európa-bajnokság, Plzen
6-15. Férfi ökölvívó Európa-bajnokság, Szófia
7-9. Atlétikai országos bajnokság, Székesfehérvár
8-9. Triatlon világkupa, Tiszaújváros
9. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Indianapolisi Nagydíj, Indianapolis
11. Labdarúgó Európai Szuperkupa, Tbiliszi
16. Kerékpár, hármascsapat országos bajnokság
16. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Cseh Nagydíj, Brno
17-23. Öttusa Európa-bajnokság, Bath
19-23. Kajak-kenu olimpiai kvalifikációs világbajnokság, Milánó
22-30. Atlétikai világbajnokság, Peking
22-IX.13. Kerékpár, Vuelta a Espana
23. Forma-1-es Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps
23. Német-rali
24-30. IFAA vadászíjász-világbajnokság, Gödöllő
24-30. Cselgáncs-világbajnokság, Asztana
26-28. Kajak-kenu országos bajnokság, Szolnok
30. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Brit Nagydíj, Donington Park
30-IX.6. Evezős világbajnokság, Aiguebelette (Franciaország)
31-IX.13. Tenisz, US Open

szeptember: VIII.30-6. Evezős világbajnokság, Aiguebelette (Franciaország)
VIII.31-13. Tenisz, US Open
3. Atlétikai Gyémát Liga-verseny, Zürich
4. Labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés, Magyarország-Románia, Budapest
4-6. Kajak-kenu előolimpia, Rio de Janeiro
5-20. Férfi kosárlabda Európa-bajnokság, Németország, Franciaország, Horvátország, Lettország
5-6. Kamion Európa-bajnoki futam, Hungaroring
6. Forma-1-es Olasz Nagydíj, Monza
7-13. Olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokság, Las Vegas
7. Labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés, Észak-Írország - Magyarország, Belfast
7-13. Ritmikus gimnasztika világbajnokság, Stuttgart
10-13. Kettesfogathajtó-világbajnokság, Fábiánsebestyén
11-13. Sportlövő országos bajnokság, 25 m, Budapest
11. Budapest Spar Maraton

11-13. Kajak-kenu maratoni világbajnokság, Győr

11. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Brüsszel
12. Tájfutás, rövidtávú országos bajnokság, Szeged
13. Tájfutás, sprint váltó országos bajnokság, Szeged
13. Kerékpár, páros országos bajnokság
13. Hosszú távú triatlon Európa-bajnokság, Weymouth
13. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, San Marinó-i Nagydíj, Misano
13. Ausztrál-rali 15-20. Triatlon világbajnoki döntő, Chicago
19-20. Sportlövő országos bajnokság, 50 m, Budapest
19-20. Erőemelő magyar bajnokság, Orosháza
19-27. Kerékpár, országúti világbajnokság, Richmond (Egyesült Államok)
25-X.4. Asztalitenisz Európa-bajnokság, Jekatyerinburg
20. Forma-1-es Szingapúri Nagydíj, Szingapúr
26-27. Női birkózó országos bajnokság, Tatabánya
27. Forma-1-es Japán Nagydíj, Szuzuka
27. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Aragóniai Nagydíj, Alcaniz

október: IX.25-4. Asztalitenisz Európa-bajnokság, Jekatyerinburg
3-4. WSKA karate világbajnokság, Bielsko Biala
4. Francia-rali
5-18. Olimpiai kvalifikációs férfi ökölvívó-világbajnokság, Doha
8. Labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés, Magyarország - Feröer-szigetek, Budapest
9-18. Röplabda, férfi Európa-bajnokság (Bulgária és Olaszország)
10. Triatlon Ironman-világbajnokság, Hawaii
11. Labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés, Görögország-Magyarország, Athén
11. Forma-1-es Orosz Nagydíj, Szocsi
11. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Japán Nagydíj, Motegi
14-18. Duatlon-világbajnokság, Adelaide
17. Tájfutás, normáltávú országos bajnokság, Dobogókő
17-18. Súlyemelő országos bajnokság
18. Tájfutás, egyesületi váltó országos bajnokság, Dobogókő
18. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Ausztrál Nagydíj, Phillip Island
24-25. Tájfutás, csapat országos bajnokság, Lillafüred
24-XI.2. Torna-világbajnokság, Glasgow
25. Forma-1-es Egyesült Államok Nagydíja, Austin
25. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Malajziai Nagydíj, Sepang
25. Spanyol-rali
26-XI.1. Tenisz WTA-világbajnokság, Szingapúr

november: 1. Forma-1-es Mexikói Nagydíj, Mexikóváros
5-7. Rövidpályás úszó országos bajnokság, Százhalombatta
8. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Valenciai Nagydíj, Valencia
9-15. Női és férfi erőemelő világbajnokság, Hamm
14-15. Tenisz Fed Kupa-döntő
15. Forma-1-es Brazil Nagydíj, Sao Paulo
15. Brit-rali, a világbajnokság utolsó futama
16-22. Tenisz ATP-világbajnokság, London
18-21. Női ökölvívó országos bajnokság, Vecsés
20-29. Súlyemelő világbajnokság, Houston
21-22. Tekvondó országos bajnokság, Budapest
27-29. Tenisz Davis Kupa-döntő

27-29. Hungarian Open nemzetközi légfegyveres verseny, Győr

29. Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi

december: Vívó országos bajnokság, Budapest (később kijelölendő időpontban)
Asztalitenisz top 12-bajnokság (később kijelölendő időpontban és helyszínen)
Labdarúgó klubvilágbajnokság (később kijelölendő időpontban és helyszínen)
2-5. Férfi ökölvívó országos bajnokság, Hévíz
2-8. Rövidpályás úszó Európa-bajnokság, Herzliya
5-20. Kézilabda, női világbajnokság, Dánia
12. A 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság csoportjainak sorsolása, Párizs
13. Mezeifutó Európa-bajnokság, Toulon-Hyeres

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Fehérvári vereség Bécsben

A Fehérvár 1-0-ra kikapott a Vienna Capitals vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi… Tovább olvasom