2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -6°C | 3°C

15 perccel a vége előtt döntetlen volt, aztán jött a zöld-fehér henger: Dunaújváros-Audi-ETO 22-28

Sokáig óriási izgalmak voltak Dunaújvárosban: az Audi-ETO-nak 45 percen keményen küzdenie kellett azért, hogy megőrizze hazai veretlenségi sorozatát. Sikerült, szép volt csajok!

Dunaújvárosi KKA – Győr 21-27 (16-17)

szombat 18:00• Városi Sportcsarnok Dunaújváros Eszperantó út 4. • Női kézilabda NB1 • 20. forduló • 1000 néző

Dunaújvárosi KKA: Triffa, Vig – Bulath, Ferling, Azari, Triscsuk, Ferenczy, Kamper, Takács B., Hanusz, Hosszu, Mekler-Rádl, Takács D., Vincze, Berta

Edző: Mátéfi Eszter

Győri Audi ETO KC: Herr, Csapó, Grimsbo – Knedlikova, Löke, Tamires, Sen, Müller, Korsós, Kovacsics, Aguilar, Planéta, Szepesi, Milanovic Litre, Hornyák, Bódi

Edző: Ambros Martin

Remek meccsen szerzett győzelmet az Audi-ETO, a Dunaújváros 45 percig méltó ellenfele volt a kétszeres Bajnokok Ligája-címvédőnek. Az utolsó negyedórában azonban mind mentálisan, mind fizikailag sokkal erősebb volt az ETO.

Így látták az edzők

Mátéfi Eszter: -
Ma igazi arcát mutatta csapatunk. Nagyon jó mérkőzést vívtunk a BL és bajnoki címvédő ellen. Közel ötven percig tartani tudtuk a lépést, utána volt egy gyengébb szakaszunk, az emberelőnyt nem tudtuk gólra váltani, akkor elhúzott az ETO, amely összességében megérdemelten győzött. Gratulálok nekik.

Ambros Martín: - Kezdettől fogva nehéz mérkőzés volt a mai, ahogyan arra számítottunk is. Az első félidőben gyakorlatilag nem volt védekezésünk, emiatt sok gólt kaptunk. Szünet után megmutattuk, hogyan tudunk védekezni. Az ilyen találkozókon nem a szép játék a legfontosabb.

60. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 22-28 - Az utolsó két percben már nem esett gól, a mérkőzésnek vége.

58. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 22-28 - Mindkét csapat 1-1 gólt lőtt, de a meccs eldőlt.

57. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 21-27 - Hornyák Ági hatra növelte az ETO előnyét, a végére elfogytak erővel az újvárosiak.

56. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 21-26 - Aguilar szép betörése után már öt gól az ETO előnye, úgy tűnik, csak sikerült megtörni a Dunaújvárost.

55. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 21-25 - Bódi is újabb gólt szerzett, most már négy góllal megy az ETO, egyre biztosabb a vezetés.

53. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 21-24 - Löke újra háromra növeli a győri előnyt.

53. p. - Büntetőt hibázott az ETO, de maradt a labda nálunk.

52. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 21-23 - Triscsuk már hét gólos, hosszú percek után tudott gólt szerezni a Dunaújváros.

51. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 20-23 - Bódi jó lövése után először vezet a meccs során három góllal az ETO.

48. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 20-22

46. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 20-20 - Ambros Martín időt kért.

42. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 19-20 - Ferling faragta a Dunaújváros hátrányát, már csak egy góllal vezet at ETO.

39. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 18-19 - Löke lőtt gólt emberhátrányban, fordított a zöld-fehér csapat.

35. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 18-17 - Azari góljával átvette a vezetést a hazai csapat.

30. p. - Vége az első félidőnek: Dunaújvárosi KKA – Győr 16-17 - Remek meccs, az Audi-ETO-nak eddig nagyon meggyűlt a baja az újvárosi csapattal. Kérdés, hogy Ferlingék, mennyire bírják a folytatást.

24. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 12-14 - Korsós lőtt gólt a szélről, két góllal vezet az ETO, de továbbra is nagy a csata.

16. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 10-9 - Kovacsics szépít, de még mindig hátrányban az ETO.

6. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 5-3 - Triscsuk góljával megint két góllal megy a hazai gárda.

3. p. - Dunaújvárosi KKA – Győr 2-1 - Egyelőre remekül tartja magát a Dunaújváros.

Elmosta az eső a genovai rangadót

Elhalasztották a szombat este 20.45 órára kiírt Sampdoria-Genoa olasz bajnoki futballmérkőzést. Tovább olvasom