2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 19°C Még több cikk.

„ Fjordítva ” és ordítva

A Győri ETO nőikézilabda-csapata 37-32-es vereséget szenvedett Gjövikben az EHF-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, de az első összecsapáson aratott tizennégy gólos sikerének köszönhetően bejutott a négy közé.

Gjövik og Vardal – Graboplast-ETO 37 – 32 (18 – 19)

(Kiküldött munkatársunk jelenti)
A mérkőzés előtt a 14 gólos előny ellenére nem volt túl nyugodt Vura József, az ETO mestere. Lovász betegsége és Nitescu sérülése idegesítette a szakembert, aki végül is dr. Szálasy László csapatorvos hathatós munkájának köszönhetően a mostanság válogatott formában játszó szélsőre számíthatott, a román átlövő térde viszont nem jött rendbe. A zöld-fehérek egyik meghatározó játékosának hétfőn Győrött majd egy tüzetes kivizsgáláson kell részt vennie.
A találkozón remekül kezdett az ETO, a 6. percben már 5 – 1-re vezetett a győri együttes, amelynek játékára jellemző, hogy egy Mehlmann – Lovász akciót követően – amikor úgy talált a jobbszélső a kapuba, hogy a hazaiak szinte nem is látták a labdát – a norvég közönség is vastapssal jutalmazta az alakítást. A 10. percben 8 – 3-ra „ ment ” az ETO, amely kitűnően játszva, szinte tetszés szerint érte el góljait. Ekkor Görbiczre külön kilépett egy védő, de a győri szupertehetséget egy ideig így sem tudták semlegesíteni. Ebben az időszakban felváltva estek a találatok, a győri vezetés nem került veszélybe, a félidő felénél 11 – 7-es Graboplast-előnyt mutatott az eredményjelző tábla.
A játékrész hajrájában ziccereket hibázott az ETO, így a Gjövik felzárkózott, 14 – 13-nál időt is kért Vura József. Ezután is folytatódott a gólözön, a csapatok keveset figyeltek a védekezésre, s ha minimálisan is, de a győriek vonulhattak előnnyel az öltözőbe a szünetre.
A második félidőt a remekül játszó Mehlmann találata nyitotta, majd Kulcsár növelte a vendégek előnyét. A folytatásban is potyogtak a gólok, igaz, ebben az időszakban a norvégok főként emberelőnyből és hetesből voltak eredményesek. A 44. percben egyenlítettek a hazaiak (25 – 25), sőt, egy perc múlva a mérkőzés során először náluk volt az előny. Aztán a játékvezetők sorozatban kiállításokkal sújtották az ETO-t, a lendületbe jött Gjövik pedig az 50. percben 31 – 27-re vezetett. A hajrában egyre több lett a technikai hiba, ám a hazaiak végül megtartották előnyüket és a második félidei teljesítményük alapján megérdemelten nyertek.
Jól kezdett az ETO, s már negyedóra után eldőlt, hogy tetemes előnyét megtarthatja a győri csapat. Carmen Nitescu hiánya főleg védekezésben érződött, ám ezúttal azért sem érdemes bánkódni, hogy a szokásosnál jóval több gólt kapott az együttes. Az egy héttel ezelőtti győri eredményhez képest fordult ugyan a kocka, képletesen a norvégok „ fjordítottak ” , ám a találkozó végén mégis a Mehlmann Ibolya által vezérelt zöld-fehérek ordíthatták a levegőbe: „ továbbjutottunk! ” A Graboplast-ETO ugyanis 70 – 61-es összesítéssel került az EHF-kupába a legjobb négy közé, s kedden a bécsi sorsoláson derül majd ki, hogy az elődöntőben melyik csapat lesz a győriek következő ellenfele.
Ole Morten Hammershaug:

– Rosszul kezdtük a mérkőzést, de aztán megnyugodtunk, és jóval kevesebb hibával játszottunk, mint Győrött. Úgy érzem, ezúttal megérdemelten nyertünk, de a továbbjutás már az első mérkőzésen eldőlt. Az elkövetkezendőkben sok sikert kívánok a győrieknek!
Vura József: – Negyvenöt percig tudott koncentrálni a csapat, utána a nagy különbség miatt kiengedtünk, de összességében biztosan jutottunk tovább, s most ez a legfontosabb.
* * *
A női kézilabda EHF-kupa elődöntőjébe jutott csapatok: Graboplast-ETO, Lützellinden (német), Bäkkelagets (norvég), Ikast Bording (dán).

Simon: félre az érzelmekkel

Simon Tibornak, a Matáv Sopron vezetőedzőjének neve összeforrt a Ferencvároséval. Azzal a… Tovább olvasom