2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 8°C

SVSE: Döntetlenszagú meccset nyert az éllovas

A listavezetőt a Soproni VSE-GYSEV-Goldschmidt csapata sem tudtat megállítani. A felcsúti gárda 1-0-ra nyerte meg a mérkőzést.

Soproni VSE-GYSEV-Goldschmidt - Puskás Akadémia 0 - 1 (0-0)
Sopron, 700 néző

Játékvezető: Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Kóbor Péter)

Soproni VSE-GYSEV-Goldschmidt összeállítása:
Sásdi – Bognár Zs., Baranyai, Seper, Fazakas – Pados P., Horváth A. (Fazekas N. a 85. percben), Deme – Balázs R. (Szabó P. a 85. percben), Gyánó (Pető B. a 73. percben), Szabó L.
Vezetőedző: Bücs Zsolt

Puskás Akadémia összeállítása:
Czirjék – Margitics, Vaszicsku, Aposztolopulosz, Farkas M. – Tóth B. – Baracskai (Luque a 80. percben), Polonkai, Kleinheisler (Moreira a 71. percben) – Szakály D. (Gajdos a 89. percben), Zsolnai
Vezetőedző: Benczés Miklós

Gólszerző: 85. percben Zsolnai
Kiállítva: 86. percben Deme Imre

Eseménytelen, de annál izgalmasabb mérkőzést vívott a két együttes. Az első félidő nyomasztó vendég fölényben telt. A hazaiak pedig taktikusan és zártan védekeztek a bajnokság legeredményesebbje ellen. Egészen a 36. percig kellett várni az első kaput eltaláló lövésre, melyet a vendégek jegyeztek.

A 2. játékrészre egy bátrabb és lendületesebb SVSE jött ki. Az 50. percben Szabó Lászlót vitatható körülmények között szerelték a tizenhatoson beül, a játékvezetői síp azonban néma maradt. Tíz perccel később a mérkőzés legnagyobb helyzete maradt ki: egy soproni oldalszabadrúgást követően centiméterekkel gurult el a labda a gólvonal előtt. A vendégek egy szabadrúgással veszélyeztettek a 65. percben.

A következő lehetőség ismét a hazaiaké volt: Bognár szögletét Seper fejelte vissza, melyet a gólvonalról mentettek a vendégek. A találkozó a 85. percben dőlt el: Pető révén a hazaiak vezettek támadást, amelyet szabálytalanul állítottak meg a hazaiak; a partjelző jelezte a szabálytalanságot, de a játékvezető felülbírálta, az ellentámadásból pedig – egy védelmi hibát követően – Zsolnai révén gólt szerzett a felcsúti csapat. A reklamáló Demét a 86. percben kiállították.

Az edzői nyilatkozatok itt érhetők el >>

Előzmény:

A labdarúgó NB II Nyugati-csoportjának 14. fordulójában rendezendő találkozón a Puskás Akadémia együttese látogat Sopronba. A hazaiak egy 5-0-s vereség után lépnek pályára, aktuális ellenfelük pedig listavezetőként, veretlenül várja a mérkőzést.

Eltiltások nehezítették a heti munkánkat. Nagy valószínűséggel előtérbe kerülnek a soproni fiatalok, akik becsületesen és jól dolgoztak az edzéseken, de ez elmondható az egész csapatról – fogalmazott a mérkőzést megelőző napon Bücs Zsolt, a soproniak szakvezetője, aki hangsúlyozta: Annál nagyobb motiváció nem kell, hogy mi verhetjük meg először a listavezetőt.

A szombati találkozó 15.00 órakor kezdődik a Városi Stadionban.

Várható kezdő: Boros, Fazakas, Baranyai, Seper, Szabó P., Fazekas, Horváth A., Török, Csikós, Pető, Szabó L.

A BKV Előre ellen kiállított Pintér, Varga, Gaál egyaránt 2-2 meccses eltiltást kapott.

Elfogyott az étel: Nevelőjét ütötte meg egy 15 éves gondozott Sopronban

Egy 15 éves soproni intézeti nevelt a vacsora után követelőzött, repetát akart kérni. Az étel… Tovább olvasom