2017. 10. 22. vasárnap - Előd 9°C | 14°C Még több cikk.

SVSE: döntetlen a tavaszi nyitányon

Remekül előkészített pálya várta a csapatokat a labdarúgó NB II Nyugati-csoportjának nyitányán Sopronban. A szurkolók pedig a kiváló tavaszi időjárásnak őrülhettek.

Soproni VSE-GYSEV-Goldschmidt - Bajai LSE  1 - 1  (0 - 0)

Sopron, 800 néző.

Vezette: Pintér Cs. (Huszár, Török K.)

SOPRON VSE-GYSEV-Goldschmidt: Dénes – Bognár Zs., Seper (Fazekas N., az 57. percben), Vadas, Madarász – Varga G., Pintér A., Horváth A. (Laczkovics, a szünetben), Gaál B., Bali, Szabó L. (Fazakas, a 76. percben)

Vezetőedző: Bücs Zsolt

BAJA LSE: Tulipán – Hajnal G., Szabó Gy., Farkas A., Szénási – Szentgyörgyi, Turcsik, Turi (Szávuj, a 80. percben), Csokics – Nagy E. (Illés D., az 57. percben), Szöllősi T. (Faller, a 90. percben)

Vezetőedző: Goretich Krisztán

Gólszerző: Szénási (0–1) a 71., Gaál B. (1–1) a 90. percben

A Soproni VSE-GYSEV-Goldschmidt – Bajai LSE mérkőzés esélyese egyértelműen a hazai csapat volt, akik ennek megfelelően is kezdték az összecsapást, hisz rögtön az első percben hazai lehetőséget jegyezhettünk fel.

A felállás az első 45 percben nem nagyon változott: a soproniak birtokolták többet a labdát, melyből egy-egy lövéssel, lehetőséggel próbáltak veszélyeztetni.

A vasút legnagyobb helyzetét Varga hagyta ki: Gaál csapott le a vendég térfél közepén egy labdára, az alapvonalig vezette, visszagurított labdáját a középpályás 7 méterről a kapusba lőtte.

A bajaiaknak egy említésre méltó momentumuk volt ebben a játékrészben, melyből akár gól is születhetett volna: Nagy közeli lövését védte Dénes. Az első játékrész nem túl magas színvonalát sikerült a csapatok alulmúlni a folytatásban, köszönhetően annak, hogy jelentősen visszaesett a hazaiak teljesítménye.

A 2. félidő 57. percében egy sajnálatos sérülés miatt állt a játék hosszú percekig: Seper és Nagy ugrottak fel fejelni, a vendégek kapitánya rosszul fogott talajt, boka sérülését a soproni kórházban kezelik. Az első futballra emlékeztető jelenet viszont gól eredményezett: egy vendég szabadrúgást követő kavarodás után, közelről jutatta Szénási a hálóba a labdát a 69. percben.

A hazaiak erőlködtek csak, a vendégek viszont több veszélyes kontrát is vezettek, mellyel idő előtt lezárhatták volna meccset. A 89. percben azonban megszületett a megérdemelt hazai gól: Vadas felívelését Varga fejelte át Gaálnak, aki ugyan csak fejjel döntetlenre mentette a bajnokit.

Soproni VSE – Bajai LSE 2013. március 2., 16:00, Városi Stadion

Várható kezdőcsapat: Sásdi, Fazakas, Baranyai, Seper, Szabó P., Balázs, Varga G., Laczkovich, Pintér, Gaál, Balla

- Becsülettel felkészültünk erre a szezonra, keményen dolgoztunk, 85-90 százalékát el tudtuk végezni az eltervezett munkának – fogalmazott a tavaszi rajt előtt Bücs Zsolt vezetőedző.

A folytatást a 11. helyről várja a soproni gárda, akiknek céljaik elérése érdekében kötelező a győzelem hétvégén:

- Mi is nagyon várjuk a rajtot – folytatta a szakvezető, hisz ezért dolgoztunk nyolc héten keresztül. Megnéztük a Baját többször, fiatal, sikeréhes csapatot hoztak össze a télen. Sok csapat ellen fognak meglepetést okozni. Ez nem azt jelenti – hangsúlyozta Bücs -, hogy nem mi vagyunk a találkozó esélyesei.

Kiemelte: ha azt a mentalitást, agresszivitást, játékot tudjuk hozni, amit a felkészülési meccseken, akkor itthon tartjuk a három pontot.

A vezetőedző nem feledkezett meg a szurkolókról sem, akik a gyengébbre sikerült ősz során is kitartottak a lila-fehérek mellett: Tavasszal nagyon nagy szükségünk lesz a szurkolók buzdítására, és ígérhetem sok örömet fogunk nekik okozni – zárta gondolatait Bücs Zsolt.

Bücs Zsolt az eltiltott Deme és Mészáros játékára nem számíthat, míg Horváth P. betegség miatt kénytelen kihagyni a tavasz első tétmérkőzését.

• 2. oszkelemen 2013. március 03. 20:43
    „A mérkőzés értékelése .
    Szurkolói szemmel : Kulturált környezetben , jó talajú pályán , gyenge teljesítményt nyújtott csapatunk . Pozitívumként említhető , a minőségi kapus igazolása , illetve jó volt látni a fiatal bajai csapat ( 8 , 10 , 11 , számú játékosok) kreatív játékát .
    Edzői szemmel : Egyenlő erők küzdelméből , igazságosnak mondható döntetlen született .
    Játékvezetés : Meglátásom szerint a vezetőbíró , egy jogos büntetőtől fosztotta meg csapatunkat a második félidő elején , ezzel nagymértékben befolyásolta a mérkőzés végeredményét .
    Vezetőedző : Úgy érzem , egy eredménykényszer alatt focizó csapatnak , higgadt , a mérkőzés menetébe jó érzékkel "belenyúló " pedagógus szakemberre lenne szüksége .
    Csapat : Nem lehetett észrevenni milyen választott taktikát játszottunk , és rengeteg egyéni hiba jellemezte a játékot .Jó teljesítményt nyújtott , Dénes , Seper , Gaál .Látok fantáziát Laczkovics és Bali játékában .Horváth A. átmentette rossz őszi formáját , Bognár egy fejpárbajt sem tudott megnyerni .Kettőjük esetében azt látom , csak a nevük és játékosmúltjuk miatt kerülnek be a csapatba .Továbbra is hiányolok legalább kettő, kreatív , sikert kereső típusú , irányító középpályást . Védelmünk Seper kiválásával önveszélyessé vált , Fazekas G. beállásával harcosabbak lettünk, csak nagyon kevés időt tölthetett a pályán .
    A siker Kulcsa : Szerintem ezt a fiatal, masszívan védekező bajai csapatot , fejjátékkal lehetett volna legyőzi ( pl. : gól elötti szituáció ) . Védelmük fej játéka nagyon gyenge volt , többször kellet volna a kapu elé pontosan beadni a labdát .
    Jövő :A gyors Baranyai csapatba állításával , a jobbhátvéd poszton Fazekas G. - vEl erősödhetne támadó játékunk, ugyanakkor a védelmünk stabilitása megmaradna .

Üdv . :REDFOX”
  • 1. FairPlay 2013. március 03. 14:46