2016. 12. 07. szerda - Ambrus -4°C | 3°C

SVSE: Csak döntetlen az újonc ellen - videó

A Soproni VSE azt a Csákvári TK-t fogadta, mely NB III-as bajnokként jutott fel az NB II Nyugati-csoportjába. A szombat esti találkozóra közel 2000-en voltak kíváncsiak a városi stadionban.

SOPRONI VSE–CSÁKVÁRI TK 1–1 (0–0)

Soproni VSE:

Sásdi – Bognár Zs., Baranyai N., Seper, Varga K. (Csikós, a 87. percben) – Pintér A., Varga G., Deme – Gaál, Gyánó, Fazakas (Balázs R., a szünetben).

Vezetőedző: Soós Imre

CSÁKVÁRI TK:

Hegedűs F. – Ambrus, Racskó, Burucz, Ódé – Csordás Sz. (Lopez, a 80. percben), Rigó (Tornyai, a 89. percben), Domonyi – Burányi (Domján, az 58. percben), Folmer, Molnár V.

Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Gaál (1–0) az 57. percben, Ódé (1–1) a 62. percben

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés: a közelmúltban 80 éves korában elhunyt Szabó József vagy, ahogy mindenki ismerte Szatya, a fiataloknak Szatya bácsi. Már 18 évesen bemutatkozott az SVSE NB II-es csapatában, ahol 20 éves játékos-pályafutása után edzőként is segítette a szakmai munkát. Neve Sopronban összeforrt szeretett csapatával.
Soproni helyzettel indult a mérkőzés: egy szöglet utáni kavarodást követően Fazakas próbálkozott, lapos lövését Hegedüs ujjheggyel tolta szögletre.

Az edzők értékelnek.

Ezt követően egy tizenegyeset kértek a vendégek számon a játékvezetőn, miután a hazai büntetőterületen történt szabálytalanságnál továbbot intett. A félidő közepéig főleg a mezőnymunka dominált, a kapuk kevésbé forogtak veszélyben. Aztán a 24. percben egy vendég szabadrúgást Sásdi védett bravúrral. Ezt követően azonban megváltozott a játék képe. A félidő utolsó 15 perce a hazaiaké volt, akik átvették a játék irányítását.

A 31. percben Varga G. beadása után Gyánó 11 méterről fejelt épp, hogy mellé. A 34. percben Pintér kiugratásával Fazakas került helyzetbe, a kijövő kapus szinte a lábáról vette le a labdát. A 36. percben soproni szabadrúgás után Seper centiméterekkel fejelt mellé. A 38. percben újabb SVSE lehetőség: Varga G. indítását követően Bognár ment el a jobb oldalon, beadását Gyánó fejelte 8 méterről a kapus kezébe. A 42. percben a hazaiak is büntetőt reklamáltak, miután egy mélységi indítást követően Fazakast letarolta Hegedüs.

A 2. játékrész soproni helyzettel és góllal kezdődött: előbb Deme próbálkozott egy átlövéssel, majd az 57. percben Varga K. baloldali beadását Gyánó fejelete vissza, amit az érkező Gaál fejjel a kapuba jutatott megszerezve ezzel a vezetést a Sopronnak 1-0.

Az előny azonban nem tartott sokáig, hisz a vendégek is egy helyzet-gól kombinációval éltek: a 61. percben Rigó az alapvonalról próbált centerezni, beadása lecsúszott és a felső kapufa érintésével hagyta el a játékteret.

A 62. percben pedig jött az egyenlítés: egy baloldali szabadrúgás után Ódé csúsztatta meg a labdát, amely a röviden bevánszorgott a kapuba 1-1. A 72. percig kellett várni a következő említésre méltó eseményre, ekkor Gyánó próbálkozott 16-ról, lövését alig kerülte el a kaput. A 74. percben Varga G.-Balázs-Gaál volt a labda útja, utóbbi elől szinte a gólvonalon mentettek a vendégvédők. A 84. percben a Csákvár eldönthette volna a meccset: Lopez da Silva egyéni akciója végén Sásdi bravúrral, lábbal hárított.

A vége maradt az 1-1, így a Soproni VSE két forduló után négy ponttal a tabella második helyén áll.

Folytatás szombaton Kozármislenyben.

• 2. skandi 2012. augusztus 26. 15:54
    „Legalább ne hantázzunk a nézőszámmal. A Nyugatin 200-an voltak, a Keletin nagyjából 800-an, 900-an. Csináltam fotókat, tisztán látható a nézőszám. 2800-an férnek a Keletire, lényegében tele kellett volna lennie. Na ne. Ettől függetlenül legalább voltak. Kicsit nagy volt a mellény a múlt heti tinik elleni söprés után. Ezt a Csákvárt múlt héten otthon kiütötték. Sokba fognak kerülni ezek a pontvesztések. A Veszprém, Tbánya, ZTE, Ajka, Gyirmót később jön...”
  • 1. pumukli59 2012. augusztus 26. 15:35
    „Mindenki azt kapja, amit megérdemel. A csapat is megkapta az egy pontját, többet nem érdemelt. Gyenge játék, mindannyian jobb teljesítményt vártunk a csapattól. Elég rövid a kispadunk, ha az egy szünetbeni cserén kívül /ami nem jött be/, az edző nem tudott változtatni a csapaton. Ilyen játék után nem a bírót kell hibáztatni.
    A rendezésről. Korábban megszokott volt, hogy a meccs után a hátsó kapun is ki lehetett gyalog menni. Idén ezt megtiltották. Emiatt heves vita alakult ki a rendező biztonsági ember és a szurkolók között. Ez megelőzhető lett volna , ha a klub tájékoztatja a szurkolókat a változásokról.