2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Soproni VSE: Győzelem a megyei derbin

Letöltve három meccses eltiltását ismét leülhetett a kispadra Soós Imre a soproniak szakvezetője és Bücs Zsolt másodedző.

Soproni VSE-Győri ETO II 3-2, Sopron, Városi Stadion 900 néző

A 7. percig kellett várni az első említésre méltó eseményre, mikor is a hazai kapunál egy szöglet utáni kavarodás után alakult ki ETO lehetőség. A következő lehetőség is a győriek előtt adódott, egy félpályáról indított vendégszólót csak a tizenhatoson belül tudtak megállítani a hazaiak.
Negyedóra elteltével átvette a kezdeményezést a Soproni VSE, mely előbb az idén először kezdőként pályára lépő Balázs kapufában, ill. Deme lövésben mutatkozott meg.

Bő tíz percet kellett várni az újabb lehetőségre, ekkor szintén Deme vállalkozott lövésre.

A 32. perc elején még a gólvonalról mentették a vendégek Seper szöglet utáni fejesét, majd a minutum végén Farkas egy visszagurított labdát laposan lőtt a bal alsó sarokba. 1-0

Tovább veszélyeztettek a hazaiak. Négy perccel később Csikós-Deme-Farkas-Deme volt a labda útja, utóbbi lövésével lezárva az akciót. Szintén ebben a percben Pintér bal oldali lövése alig kerülte el a jobb alsó kapufát.

A félidő utolsó helyzete a hazaiaké volt, a 44. percben Deme szerzett labdát a vendég tizenhatosnál lövése mindössze egy beadásra volt elég.
A második játékrész soproni fölénnyel indult, az 57. percben mégis a vendégek szereztek gólt. Németh L. szánta rá magát lövésre jó 40 méterről és 1-1-re alakította a találkozót. Támadásban maradt a Győr, melyet egy újabb távoli kísérlet jelzett.

Azonban az 59. percben Deme lövésre szánta rá magát a tizenhatos bal sarkáról, lövése meglepve Nagy G. jutott a hálóba. 2-1
A 67. perc hozta a következő lehetőséget és gólt, ekkor Varga G. hasonló helyről, mint bő tíz perccel korábban Deme, egy szabadrúgáshoz állt a labda még, mely átszállt a fejek felett és a meglepett kapus már nem tudott hárítani. 3-1

További távoli lövésekkel próbálkoztak a soproniak, a 67. percben Varga G. újabb lövése jelentett veszélyt, majd a 72. percben Csikós szánta rá magát lövésre, melybe Gaál ért bele a tizenegyes pontnál a felpördült labda alig száll fölé.

A gólt leszámítva az ETO ugyan nem jelentett veszélyt az SVSE kapujára, a 86. percben egy szabadrúgást követően Németh L. megszerezte önmaga és csapata második találatát. 3-2

Némi izgalmat csempészve ezáltal a mérkőzésbe. Az utolsó helyzet végül a hazaiak előtt adódott. Farkas kényszerítőzött Demével, a tíz méterre visszapasszolt labda rövid volt Gyánónak.

SVSE: Boros; Fazakas, Bognár, Seper, Pintér; Csikós, Deme, Horváth A. (Varga G. 53.p); Farkas J., Gaál (Gyánó 80.p), Balázs (Fazekas 64.p). Vezetőedző: Soós Imre

ETO II: Nagy; Lang, Kálmán, Köles, Fekete (Csató 72.p), Medgyes (Varga T. 46.p), Németh, Nicsenko, Miklós (Serfőző 46.p), Paget, Kozma. Vezetőedző: Sándor István

Túl vagyunk az őszi szezon harmadán, a Soproni VSE-GYSEV-Goldschmidt NB II-es labdarúgócsapata 2 győzelemmel, 1 döntetlennel, 2 vereséggel, 10-6-os gólkülönbséggel a megszerzett 7 ponttal a tabella 7. helyét foglalja el. Nyáron jelentősen megerősödött a keret Sopronban, így érthető volt a nagy várakozás és a felfokozott hangulat.

„Jól kezdtük a bajnokságot, bár már Baján is látszott, hogy vannak hiányosságok. Az idegenbeli mérkőzéseken annak ellenére, hogy számtalan gólszerzési lehetőségünk volt és nagyarányú győzelmet arathattunk volna mégis pont nélkül maradtunk. Míg hazai pályán egy jól játszó Csákvár, illetve egy sikeréhes Haladás II-t fogadtunk – értékelte a szezon kezdetét Soós Imre vezetőedző.

Hozzátette: magasra tettük a mércét a felkészülés során, de akkor is elmondtam, hogy 13 helyről 16 játékos érkezett. Időre és türelemre van szükségünk. A kitűzött cél a másodosztályú tagság megőrzése, erre alkalmasnak tartom a csapatot."

Szombaton 18.00 órakor a Városi Stadionban a Győri ETO II lesz az ellenfél.

Természetesen a megyei rangadón is a három pont megszerzése a cél – jelentette ki Soós Imre. Kíváncsian várom, hogy kik lesznek a visszajátszók – utalva arra, hogy mind a Haladás, mind a Paks második csapatában voltak, olyan labdarúgók, akik az első csapathoz tartoznak. „Nekünk első sorban önmagunkat kell legyőzni, ha ez sikerül meg lesz a győzelem" – hangsúlyozta a soproniak szakvezetője.

Ami a hétvégi keretet illeti: Gyánó és Gaál is könnytett edzéseket végzett a héten, de mindketten le tudnak ülni a kispadra. Csakúgy, mint Farkas, aki a két héttel ezelőtti orrtörés után, ezúttal bokasérülést szenvedett. Letört egy darab a bokacsontjából, elképzelhető, hogy hamarosan műteni kell.

Várható kezdőcsapat: Sásdi; Bognár, Seper, Baranyai, Pintér; Horváth A., Deme, Varga G.; Szabó L., Horváth P., Pető

• 6. 1x2=? 2012. szeptember 26. 18:22
    „"utánpotlás" hol van?”
  • 5. szabadtér 2012. szeptember 26. 10:14
    „A Fentős jobb kapus náluk, csak egy óriási hibája van, SOPRONI!!! Azok pedig nem kellenek ebbe a csapatba!!! Azt mondja a Gyánó "türelmet", ahoz, hogy megszakadjanak, nem kell összeszokottság, ahoz elég egy kis kötődés és alázat!!!
    HAJRÁ SOPRONI FOCI!!!”
  • 4. mindigatutit 2012. szeptember 24. 14:21
    „Hááát a Bozsó minimum 2 klasszissal jobb kapus volt ,mint ez a gyerek.Minden meccsen kódolva van egy kapusgól:(”
  • 3. északiszaki 2012. szeptember 24. 10:26
    „Én meg csak csodálkozom hogy alig van hozzászólás....
    A cikk jó ! kár hogy nem a lényegről szól.
    Aki kint volt láthatta, KAPUS BAKIPARÁDÉ volt a köbön.A kérdés jogos:Egy akadémia ilyen kapust tud felmutatni?
    És Ő még korosztályos válogatott?Álitolag másik 3 kapus miatta ment el, és a Botjoska a kereszt papi.
    Sopronba 2 év alatt hoztak 4 lepkevadászt, akik még büszkék is.A tavalyi első számu kapusunkat A Bozsót most küldték el békéscsabáról,mert nem kellett harmadik kapusnak se....
    Aki látta Sopronban védeni a a két Babost, a MIGYURInkat, a Bujtást, a Mozsót,A Borsit,a Milchramot,az sirva fakad..”
  • 2. pumukli59 2012. szeptember 23. 10:35
    „Örömmel olvasom az újságban, hogy mindkét edző szerint a csapata jól játszott. Eszerint jó meccset láttunk. A nézőtérről nem így nézett ki. Közepes játékkal legyőztük a csoport egyik leggyengébb csapatát. Csak a győzelemnek örülhetünk. Kapusposzton komoly gondok vannak, lehet hogy Borsit kellene beállítani, ennél csak jobban védene. Órási formajavulás kell, hiszen jönnek a nehezebb ellenfelek.