2018. 07. 23. hétfő - Lenke 18°C | 27°C Még több cikk.

Nem várt eredmény: Hypo NÖ-Győri Audi ETO 29-27

Nem döntötte el a továbbjutást az ETO a Hypo vendégeként. Reméljük a hétvégi visszavágón fordított eredmény születik.

Hypo NÖ-Győri Audi ETO 29-27 (15-13)
Maria Enzersdorf, női Bajnokok Ligája-mérkőzés, 1000 néző. V.: Pavicevic, Raznatovic (montenegrói).

Hypo: ARENHART – DO NASCIMENTO 8/1, Rédei-Soós 2, Goricanec, Piedade 2, Rodrigues 2, Silva. Cs.: Blazek (kapus), TEMES 5, Stumvoll, ROCHA 6, PINHEIRO 4, Moraes, Kaiser. Edző: Németh András.

Audi-ETO: Lunde Haraldsen – RADICEVIC 7, HORNYÁK 4, Lekic 4, Löke 5, E. Amorim 3, Görbicz 3/2. Cs.: Pálinger (kapus), Orbán, Kovacsics 1. Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Kizárva: Piedade (40.), Rodrigues (42.).

Konkoly Csaba: – A Hypo akaratban felülmúlt bennünket, rengeteg ziccer maradt ki, mely a koncentrálás hiányára vezethető vissza. Ugyanaz a csapat utazott ide, mely múlt szombaton nagy fölénnyel verte a Randerst, a játékosokat kellene megkérdezni, mi történt azóta.

A második félidőben folytatta jó védekezését a Hypo, az ETO pedig továbbra is pontatlanul játszott, és védekezésben sem volt a védőfal ezen a szerdán a topon.

30. perc: Lekic eladta a labdát 35 másodperccel a vége előtt. Nascimento
és Löke még lő egy gólt: 29-27 a vége.

29. perc: Temes cselezte be magát. 28-26. Görbicz null szögből vállalta el bal szélről. Kimaradt. Lunde-Haraldsen védett.

28. perc: újabb rossz és felesleges bejátszás Löke felé.

27. perc: az osztrák beállós hbázott középről.

26. perc: Hornyák kapott két percet. Rocha maradt lenn. Radicevic belőtte hátrányból. 27-26. Németh András időt kért.

25. perc: Radicevic ejtette át az osztrák kapust. 27-25

24. perc: Görbicz szerzett labdát. Osztrák kiállítás. Aztán Lekic előnyben simán ad egy passzot a Hypónak.

23. perc: Lökén remekül védekeztek, el se jutott hozzá Görbicz bejátszása.

22. perc: labdaszerzés után Amorim lőtte  telibe a kapufát. Pinheiro simán lőhetett. 27-24

21. perc: Radicevic belőtte a szélről. 26-24

20. perc: Görbicz rossz bejátszása után, az első ziccert védte Lunde, a kipattanóra egy győri sem érkezett. 26-23

19. perc: Pinheiro góljával ismét kettő közte. 25-23

18. perc: Radicevic kezében volt ismét az egyenlítés. Arenhart védett.

17. perc: Amorim lövi a huszonhamadik győri gólt. 24-23

15. perc: Rocha szedte össze a labdát: 24-21. Radicevic válaszolt: 24-22

14. perc: Radicevic elrontotta a ziccert, nincs egyenlítés. Pinheiro belőtte, Löke kihagyta a ziccert. 23-21

12. perc: kettős emberhátrnyból Rocha: 22-20. Lekic: 22-21 már a 13. percben.

12. perc: Rodrigues tépte le Kovacsicsot ziccerben. Egyből piros. Görbicz belőtte a büntetőt: 21-20

11. perc: nagy rohanás végén Radicevic: 21-19

10. perc: újabb rossz győri átadás. Nascimento fejezi be: 21-17. Löke hozza közelebb a Győrt: 21-18. Piedade kapott piros lapot.

8. perc: Radicevic válaszolt egy szép osztrák betörésre 19-17. Rocha is belőtte: 20-17

7. perc: Radicevic hibázott a szélről.

6. perc: Lökét is kiszórják 2 percre. Pálinger védett, de marad az osztrákoknál a labda.

5. perc: Piedadét állították ki. Kovacsics azonnal gólra váltja az előnyt. 18-16

3. perc: Temes verte meg védőjét, és szépen passzolt a beállósnak. 18-14. Radicevic a jobb szélről. 18-15

2. perc: Hornyák ziccerét védte Arenhart. Lekic bal szélről lendületből. De azonnal jön a válasz. 17-14

1. perc: a Hypo kezdte a második félidőt. Rédei Soós harcolt ki hetest. Nascimento belőtte. 16-13

Sok technikai hibával, és eladott labdával hozta nehéz helyzetbe magát az Audi ETO az első félidő végére. A cserék se tudtak segíteni, és feltörni a jól védekező osztrák falat.

30. perc: Pinheirora nem léptek ki 15-13 - Ez a félidő vége.

29. perc: újabb eladott labda. Nascimento belőtte. Hornyák válaszolt. 14-13

28. perc: Kovacsics a pályán. Eladott győri labda.

27. perc: Hornyák harcolt ki hétméterest, és kiállítást a Hypónak. Görbicz belőtte. 12-12. Emberhátrányból a szélről Rocha. 13-12

26. perc: 12-11-re vezet ba Hypo. Nascimento kiválóan ugrott be.

26. perc: Németh András kért időt.

24. perc: Radicevic helyén Orbán a pályán.

23. perc: Löke kezébe pattant a labda. 10-11. Amorimot állították 2 percre. Rédei Soüs azonnal kihasználja az emberelőnyt. 11-11

22. perc: Amorim átlövése után 9-10. Rocha válaszol: 10-10

20. perc: Lekic lőtte telibe Arenhartot. Az osztrák válasz nem maradt el. 8-9. Görbicz rossz labdát adott, a lerohanásból egyenlít a Hypo. 9-9

19. perc: Amorim fejezte be a gyors húzás végén. 7-9

18. perc: Lekic fejezte be a lerohanást. 7-8

17. perc: Temes harmadszor lőt Amorim mellől zavartalanul. 7-7

16. perc: Görbicz tört be nagyszerűen. 6-7. És még egy kiállítás is a Hypónál. Piedade a kiállított.

15. perc: Temes ismét kitámasztásból. 6-6. Pálinger váltotta Lundét.

14. perc: Hornyák ismét szép gólt lőtt. 5-6

13. perc: Lunde Haraldsen védte Nascimento ziccerét. Konkoly Csaba időt kért. Most Görbiczet zárták ki a játékból, de kimaradt a bal szélen a ziccer. Temes azonban bedobta. 5-5

12. perc: Lekicre kijöttek, Görbicz irányít, de rossz a passz. A Hypo is elrontotta a befejezést.

10. perc: gyors támadás végén Löke a befejező. 4-5

9. perc: Görbicz ment el a bal szélen, ezt is Arenhartba lőtte.

8. perc: Konkoly Csaba vehemensen reklamált, sárgát kapott.

7. perc: Rodriguez egyenlített. 4-4. A másik oldalon Amorim és Görbivz lövését is védte Arenhart.

6. perc: Nascimento, majd Rédei Soós találtak be Lunde kapujába. 3-4

5. perc: Temes Bernadett lőtte az osztákok első gólját. 1-3. Lekic passza után Löke eredményes. 1-4. Goricanec kapott sárgát.

4. perc: Hornyák második gólját lőtte. 0-3

3. perc: Lekic lövi a másodikat. 0-2. A Hypo ezt a támadást is elrontja.

2. perc: Hornyák lövi az első gólt.

1. perc: fehérben az ETO, feketében a Hypo. A győriek kezdték a meccset. Mindkét oldalon egy-egy elrontott támadás. Görbicz a balszélső, mellette Amorim, Lekic, Hornyák, Radicevic és Löke a kezdőben.

Előzmények
- A hétvégén szenzációs formában játszó Audi ETO szerdán az osztrák Hypo NÖ otthonában nem csak a mérkőzést, hanem a női kézilabda Bajnokok Ligája C csoportját is megnyerheti, s ezzel biztosíthatja helyét a középdöntőben.

Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője is abban bízik, hogy az előző három meccs lendületével ezt az akadályt is veszi az együttes: „A regenerálódás és egyéni képzések mellett azért készültünk az osztrákokból is, bár sok időnk erre nem maradt. Úgy gondolom, vagyunk olyan formában és lendületben, hogy legyőzzük a Hypót is, mely legutóbb hazai pályán legyőzte a Metz gárdáját.

Azon a meccsen Nascimento nyújtott kiemelkedőt, tizenkét gólt lőtt, s az osztrák hálóőr védett jó százalékban, a két kapus közti különbség döntőnek bizonyult. Mi a saját játékunkat szeretnénk majd játszani, s jó hír, hogy Pálinger Katalin már vasárnap elkezdte az edzéseket, Danyi Gábor kollégám foglalkozott vele, a keddi két edzésen pedig már be is szállt, akárcsak Kovacsics Anikó, így mindketten keretben lesznek szerdán."

A Pálinger Katalin, Vérten Orsolya és Kovacsics Anikó hiányát is elbíró magyar csapat szombaton álomjátékkal verte 35-20-ra a dán Randerst, és ha "nem ereszt le" látványosan, akkor a Maria Enzersdorfban 20:20 órakor kezdődő összecsapáson is győz a Németh András vezette, Temes Bernadettet és Rédei-Soós Viktóriát is foglalkoztató együttes ellen.

A találkozót eredetileg októberben közepén rendezték volna, ám a Hypoban nyolc, az ETO-ben pedig egy (Eduarda Amorim) brazil játszik, nekik a Pánamerikai Játékokon sikerült kivívni hazájuk válogatottjával a londoni olimpiai részvételt.

A Hypo szintén szombaton nagy csatában verte a francia Metzet, és halvány esélye maradt a továbbjutásra, ehhez azonban nem csak szerdán, hanem vasárnap is le kellene győznie az audi ETO-t, ami szinte lehetetlen feladatnak ígérkezik. A papírforma alapján azonban az ETO már az utolsó forduló eredményeitől függetlenül megnyeri a kvartettet, így kedvező helyzetből várhatja majd a középdöntős csoportok november 15-i sorsolását.

Az első két helyezett jut a nyolcas középdöntőbe, a harmadik átkerül a KEK nyolcaddöntőjébe.