Kisalföld logö

2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 14°C Még több cikk.

A Soproni Ünnepi Hetek programja

Az idei programsorozaton mindenki megtalálja a szája ízének megfelelõ programot: kézmûves vásár, mézeskalácsünnep, opera- és operettelõadás, gyermekvetélkedõk, régi zenei napok, számos koncert sé hangverseny, s persze rengeteg sportprogram várja a soproniakat és az idelátogatókat.

MEGNYITÓ ÜNNEPSÉG: Június 20. péntek
Várkerület

18.00 óra: Felvonulás – zenészek, táncosok
Fő tér:
17.00 óra: Néptáncosok műsora
19.00 óra: Ünnepi megnyitó
19.10 óra: Soproni Liszt Ferenc Szimfónikus Zenekar: Erkel Ferenc: Hunyadi-nyitány, Kodály Zoltán: Galántai táncok
Union Brass Quinterr – Szórakoztató rézfúvós zene

Június 20–21–22. péntek-szombat-vasárnap Fő tér
„ÖRDÖGSZEKÉR" KÉZMŰVESVÁSÁR

21-22 szombat-vasárnap Fő tér
X. Soproni Néptánc Fesztivál
Népi ügyességi játékok
„Mézeskalácsünnep"
– mézeskalácsosok találkozója és bemutatója
Kézműves játszóház
– a NyME BEPF Kar Szociálpedagógiai szakos hallgatóinak szabadidő-pedagógiai gyakorlata
Bolgár Napok
– táncegyüttesek, zenekarok műsora

21. szombat 18.00 óra Fő tér
A Méta Együttes jubileumi koncertje

22. vasárnap 18.00 óra Fő tér
A Zeusz Zenekar koncertje

FERTŐRÁKOSI BARLANGSZÍNHÁZ

A Kisalföld Volán Rt a barlangszínházi rendezvényekre különjáratot biztosít viteldíj ellenében, a menetrend szerinti útvonalon.
Indulás: előadások kezdete előtt egy órával.

Június 20-21. péntek-szombat 20.30 óra
NAPLEGENDA
A Magyar Állami Népi Együttes műsora. Zene: Nikola Parov, rendező-koreográfus: Mihályi Gábor

Június 27-28. péntek-szombat 20.30 óra
VERDI: RIROGLETTO (opera olasz nyelven)
A Szegedi Nemzeti Színház és Szabadtéri Játékok közreműködésével. Rendező: Horváth Zoltán

Július 4–5. péntek-szombat 20.30 óra.
„A DUETTŐL A SZEXTETTIG" OPERAGÁLA
Közreműködik: Pitti Katalin, Dávid Krisztina, Gál Erika, Gregor József, Berkes János, Káldi Kiss András, Illemszky Lajos és a Szombathelyi Szimfónikus Zenekar. Vezényel: Pál Tamás

Július 10–11–12. csütörtök-péntek-szombat 20.30 óra
LEHÁR FERENC: A MOSOLY ORSZÁGA (nagyoperett)
Szereplők: Csonka Zsuzsa, Leblanc Győző, Bozsó József, Teremi Trixi, Németh Gábor, Mucsi Sándor. Közreműködik a Szombathelyi Szimfónikus Zenekar, Rendező: Leblanc Győző

NYÁRI SZÍNHÁZI JÁTÉKOK

Június 21-22. szombat-vasárnap 20.00 óra Petőfi Színház
BARILLET-GRÉDY: A KAKTUSZ VIRÁGA (zenés vígjáték) a Soproni Petőfi Színház előadásában. Szereplők: Incze József, Kerekes Éva, Keresztes Ildikó, Bregyán Péter, Herbst Szilvia, Zsolnay András, Varga Gábor, Tóth Viktória. Rendező: Ács János

FERTŐ-TÓ ÁTÚSZÁS
Július 12. (rossz idő esetén 19-én)
Fertőrákos és Mörbisch között (érdeklődés: Boninsegna Ferenc, 20/9936-747)

SPORTPROGRAMOK

Június 20-21. péntek-szombat Paprét
SÜH KUPA ÖKÖLVÍVÓ VERSENY
Június 21. szombat Soproni erdő
SOPORNI KUPA TÁJFUTÓ VERSENY
Június 21-22. szombat-vasárnap Sportcentrum
IX. SZÉKELY Z. NEMZETKÖZI TORNA VERSENY
Június 28. szombat Soproni erdők
SÜH TÚRANAP-TERMÉSZETJÁRÁS
Június 27-29. péntek-vasárnap Középiskolai koll.
DARTS SOFT MAGYAR KUPA
Június 28-29. szombat-vasárnap Sportcentrum
SÜH-PILIS INVEST KÉZILABDA KUPA
Június 28-29. szombat-vasárnap Gárdonyi G. Ált. Isk.
SÜH KUPA NEMZETKÖZI ASZTALITENISZ VERSENY
Június 29. vasárnap
SÜH KUPA NEMZETKÖZI GYEPLABDA
Június 28–július 6. Erdészeti SzKl
SÜH KUPA SAKK VERSENY
Július 5-6. szombat-vasárnap Fertő tó
SÜH STRANDRÖPLABDA VERSENY
Július 6-7. vasárnap-hétfő Tekepályák
SÜH FÉRFI-NŐI TEKE VERSENY
Július 5-6. szombat-vasárnap Anger-rét
SCARBANTIA GÖSSER KUPA NŐI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ TORNA
Július 7-12. Ágfalva
4. 3-DIMENZIÓS IJÁSZ EURÓPA BAJNOKSÁG
Július 11-13. péntek-vasárnap Fertő tó
SÜH KUPA NEMZETKÖZI CADET ÉS OPTIMIST VITORLÁSVERSENY
Július 11-13. péntek-vasárnap Szieszta Teniszcentrum
SÜH KUPA NEMZLETKÖZI TENISZVERSENY
Július 12-13. szombat-vasárnap Fertő tó körül
FERTŐ TÓ KÖR - FUTÓVERSENY

FERTŐ-PARTY
SOPRONIAKNAK-SOPRONIAKTÓL

Július 18-19-20. péntek-szombat-vasárnap a Fertő tónál

Július 18. péntek
17.00 Bevonulás: Mazsorettek, Soproni Város Fúvószenekara
Megnyitó
18.00 Soproni Ütőegyüttes
20.00 Irigy Hónaljmirigy
21.00 Juice

Július 19. szombat
10.00 Játszóház
Gyermekvetélkedők
Vitorlás-verseny – Építők SE rendezésében
Vizifoci bajnokság
Strandröplabda bajnokság
Halászléfőző verseny
15.00 Eredményhírdetés, díjátadás
16.00 Gyermektánc bemutató
17.00 Lővári Fiúk
18.00 Mozgás, Ritmus, Lendület Táncegyüttes
20.00 Los Andinos Együttes
21.00 Flört

Július 20. vasárnap
10.00 Zenész ébresztő – Ágfalvi fúvószenekar
Nagycenki Gyermek Mazsorett csoport
Játszóház
13.00 Dél-Svédországi Hagyományőrző Néptáncegyüttes
14.00 Testvériség Néptáncegyüttes
15.00 Laurus Együttes
16.00 Meglepetés zenekar

A rendezvények ingyenesen, a strand belépőjeggyel látogathatók

RÉGI ZENEI NAPOK

Június 21. szombat 20.00 óra Szt.György-templom
IL DESIDERIO
Lassus, Janequin, De la Rue
Június 22. vasárnap 20.00 óra Fertőd, Eszterházy-kastély
BARTHOLD KUIJKEN, FESTETICS-VONÓSTRIÓ
Haydn, Mozart, Beethoven
Június 24. kedd 20.00 óra Jezsuira udvar
JÁNOSI-EGYÜTTES
Nemesi udvarházak zenéje
Június 25. szerda 19.00 óra Evangélikus templom
ORFEO-ZENEKAR/CAPELLA SAVARIA PURCELL-KÓRUS
J.S. Bach: Máté-passió
Június 26. csütörtök 20.00 óra Szt.György-templom
BARTHOLD KUIJKEN-fuvola
BALOGH ZSOLT-fortepiano
„ca. 1790"
Június 27. péntek 20.00 óra BW Pannónia M.Hotel
ENSEMBLE TOURBILLON
M.Forqueray
Június 28. szombat 11.00 óra Liszt F. Konferencia és Kulturális Központ
NÖVENDÉKEK KONCERTJE
Június 28. szombat 19.30 óra Szt. György-templom
ANNEKE BOEKE, AURA MUSICALE
„Szimfónia és concerto"
Június 29. szombat 22.00 óra Liszt F. Konferencia és Kulturális Központ
BAROKK TÁNCHÁZ

KIÁLLÍTÁSOK

Június 26-július 27. Festőterem (Petőfi tér 8.)
A 2000. ÉVI SZOMBATHELYI TEXTILBIENNÁLÉ DÍJAZOTTJAINAK KIÁLLÍTÁSA
Június 22.-szeptember 7. Lábasház (Orsolya tér 5.)
XIV. ORSZÁGOS ÉREMBIENNÁLÉ

HANGVERSENYEK, KONCERTEK

Június 29. vasárnap
HORVÁT NEMZETISÉGI NAP:
13.00–20.30 óráig Fő tér
HORVÁT BORKÓSTOLÓ, MUZSIKÁVAL
15.00–18.00 óráig
TAMBURAZENEKAROK, NÉPTÁNCEGYÜTTESEK ÉS KÓRUSOK DÉLUTÁNJA
19.00 óra Liszt F. Konferencia és Kulturális Központ
A 40 TAGÚ PAJO KOLARIC TAMBURAZENEKAR KONCERTJE
(A programok rossz idő esetén a Liszt F. Konferencia és Kulturális Központban kerülnek megrendezésre.)

Július 3–6.
V. NEMZETKÖZI KÓRUSFESZTIVÁL

Július 6. vasárnap 19.00 óra BW Pannónia M.Hotel
A KAVER ENSEMBLE BEMUTATKOZÓ KONCERTJE
Öt nyugat-dunántúli és szlovákiai fiatal roma zenész crossover műfajban ötvözi a magyar, orosz, román és balkáni folklór elemeit a virtuóz cigányzene és a jazz jegyében.

Július 6. vasárnap Fő tér, Erzsébet kert
IX. NEMZETKÖZI FÚVÓSZENEKARI TALÁLKOZÓ
10.45–13.00 óráig koncertek a Fő téren
15.00–18.00 óráig térzene az Erzsébet kertben

Július 12. szombat 19.00 óra BW Pannónia M.Hotel
DAG ACHATZ ZONGORAMŰVÉSZ HANGVERSENYE
J.Haydn, E. Grieg, Liszt Ferenc, C. Debussy, Stravinsky művek

Július 13. vasárnap 19.00 óra Liszt F. Konferencia és Kulturális Központ
A 100 FŐS HAPPY-JUNIOR-BAND HARMONIKA-ZENEKAR KONCERTJE

VOLT FESZTIVÁL
Július 3–4–5. csütörtök-péntek-szombat Lővér kemping
Részletes program: www.volt.hu

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Mobilposták Ausztriában

Ausztriában 2000-ben kezdődött a posta modernizációs programja. Ennek során új szolgáltatórendszert… Tovább olvasom