Kiemelték a Többnyelvűség az óvodákban című nyelvoktatás-módszertani kézkönyvet is, amelynek koncepcióját közösen dolgozták ki a projekt résztvevői.
Alsó-Ausztriában 2003 óta, közel tíz éve létezik az Alsó-ausztriai Nyelvi Offenzíva elnevezésű kezdeményezés, amely a szomszédos népek nyelveinek tanulása színes palettáját kínálja a tartomány intézményeiben.
Az azóta elért sikerekre alapozva jött létre az Educorb, az a határon átnyúló osztrák–magyar képzési projekt, amelynek négyéves tevékenysége eredményeit vették számba a tegnapi soproni kétoldalú zárótalálkozón.
Mint a rendezvényen megtudtuk, a négy és fél évig tartó, 830 ezer eurós (mintegy 240 millió forintos) költségvetésű program kitűzött célja volt a nyelvi akadályok lebontása, a többnyelvűség gyerekkorban való megalapozása. Alsó-Ausztria és a Sopron–Fertőd Kistérségi Társulás kiválasztott intézményeiben több száz gyermeknek adatott meg a lehetőség, hogy egymás nyelvét tanulja.
Ezen túlmenően határon átnyúló együttműködések is létrejöttek.
Minderről azon a hétfői sajtótájékoztatón esett szó, amelyet Franz Rennhofer, az alsó-ausztriai Regionális Fejlesztési Szövetség elnöke, Barbara Schwarz, a tartományi kormány szaktanácsosa, Fodor Tamás soproni polgármester, a kistérségi társulás elnöke, valamint Breznovits István, a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója tartott a hűség városában.
Az eseményen az eredmények között kiemelték a Többnyelvűség az óvodákban című nyelvoktatás-módszertani kézkönyvet is, amelynek koncepcióját közösen dolgozták ki a projekt résztvevői.
Témák:
soproni hírekhirdetés
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!
Lájkolom és követem a Kisalfold.hu-t
Megosztom a cikket a Facebookon
Olvasóink írták