Holtan találták a Kassa melletti Szádudvarnok közelében Tóth László kick-box bajnokot - adta hírül a hirek.sk szlovákiai magyar hírportál.
Aggasztó méreteket öltött a csapadékhiány, az őszi vetésű kalászosok és a repce egy része ki sem kelt.
Kapuvár egyik régi védjegyét elevenítik fel februárban a helyben rendezett böllérmájfesztiválon. A város egykori hírességét a környék településeinek csapatai főzik. A zsűriben világbajnokok is lesznek.
˝A vadak kimenekültek az ártérből, pusztítják a kukoricát, napraforgót: a víz károkat okoz a vízi műtárgyakban és az ártéri úthálózatban.˝
Negyedszer tartják a Kapuvár egykoron legszélső utcájáról Sás utcai fesztiválnak nevezett rendezvényt a hét végén. Részletes program!
Máriakálnok és Püski polgármestere nem jelölteti magát, Ásványráró első embere meglepetésnek szánja terveit, a többi szigetközi településvezető újraindul az őszi választásokon.
Van, ahol már nincs keret a szúnyoggyérítésre, máshol a falu összefogására számítanak vagy a település gazdálkodja ki a permetezés költségeit. Hol irtják még a vérszívókat augusztusban?
Az általában június közepével induló turistaszezon idén egy hónapot késett a Rábaközben.
A hétvégén több százan látogattak ki a dunaszigeti szabad strandra, ahol az ÁNTSZ a fürdési tilalmat hétfőn oldotta fel. Így újra lehet fürödni a Zátonyi-Dunán Dunaszigetnél.
Hétvégén biztosan tilos marad a fürdés az egyik legnagyobb szigetközi szabad strandon, Dunaszigetnél a Zátonyi-Dunán.
